---
title: "STAVANGER INSTALLASJON AS (952709003): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STAVANGER INSTALLASJON AS i Stavanger hadde 110 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 61 ansatte. Daglig leder er Tor Inge Gimre. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/952709003-stavanger-installasjon-as"
---

# STAVANGER INSTALLASJON AS

Elektrisk installasjonsarbeid · Stavanger · Etablert 1989

- Org.nr: 952 709 003
- Telefon: 51 84 63 20
- E-post: si@si.no
- Nettsted: [si.no](https://si.no)
- Daglig leder: Tor Inge Gimre

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 110 mill. kr (−19,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 12,8 mill. kr (Margin 11,6 %)
- Ansatte: 61 (Ned fra 62 i desember 2025)
- Konsernets driftsinntekter 2023: 201 mill. kr

## Ansatte

- september 2025: 61
- desember 2025: 62
- januar 2026: 60
- februar 2026: 61
- mars 2026: 59
- mai 2026: 58
- juli 2026: 64
- oktober 2026: 61

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 18,7 % (meget god). Opp fra 16,7 % i 2024
- Likviditet: 1,12 (tilfredsstillende). Ned fra 2,89 i 2024
- Soliditet: 11,9 % (tilfredsstillende). Ned fra 68,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | 16,7 % | 18,7 % |
| Driftsmargin | −10,3 % | −3,3 % | −1,7 % | 8,4 % | 11,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 23,5 % | 46,4 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,11 | 2,89 | 1,12 |
| Soliditet | - | - | 72,9 % | 68,6 % | 11,9 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 0,4 | 0,5 | 7,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 62 810 | 106 001 | 99 858 | 136 257 | 109 801 |
| Driftsresultat | −6 478 | −3 527 | −1 672 | 11 477 | 12 791 |
| Årsresultat | 2 391 | 365 | −1 275 | 11 302 | 10 938 |
| Driftsmargin | −10,3 % | −3,3 % | −1,7 % | 8,4 % | 11,6 % |
| Sum gjeld | - | - | 25 383 | 23 705 | 66 108 |
| Sum driftskostnader | 69 288 | 109 527 | - | 124 780 | 97 010 |
| Finansresultat | 7 538 | 3 244 | - | 2 605 | 1 315 |
| Resultat før skatt | - | - | −1 417 | 14 082 | 14 105 |
| Anleggsmidler | - | - | 40 098 | 10 577 | 12 850 |
| Omløpsmidler | - | - | 53 442 | 64 909 | 62 212 |
| Sum eiendeler | - | - | 93 540 | 75 486 | 75 062 |
| Egenkapital | - | - | 68 157 | 51 781 | 8 954 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 25 383 | 22 422 | 55 345 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 1 283 | 10 763 |

## Konsernregnskap

| 1 000 kr | 2023 |
| --- | ---: |
| Driftsinntekter | 200 850 |
| Driftsresultat | 5 134 |
| Årsresultat | 2 795 |
| Driftsmargin | 2,6 % |
| Sum gjeld | 80 734 |
| Sum driftskostnader | 195 717 |
| Finansresultat | −1 379 |
| Resultat før skatt | 3 755 |
| Anleggsmidler | 60 340 |
| Omløpsmidler | 98 788 |
| Sum eiendeler | 159 128 |
| Egenkapital | 78 394 |
| Kortsiktig gjeld | 47 370 |
| Langsiktig gjeld | 33 365 |

## Ledelse og styre

- Tor Inge Gimre: Daglig leder
- Rune Runestad: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Auglendsdalen 79, 4017 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.210 Elektrisk installasjonsarbeid
- Etablert: 25.08.1989
- Aksjekapital: 1 000 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.1989
- Revisor: [KPMG AS](https://www.norscout.com/no/company/935174627-kpmg-as)
- Regnskapsfører: [KJELL HAVER REGNSKAPSSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/947214489-kjell-haver-regnskapsservice-as)
- Størrelse: Nr. 112 av 2 605 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Elektroinstallasjon og salg av elektroutstyr samt hva hermed står i forbindelse, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.

## Kunngjøringer

- 14.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000548523&sokeverdi=952709003&spraak=nb)
- 01.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000511714&sokeverdi=952709003&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [NOG ELECTRO AS](https://www.norscout.com/no/company/932738872-nog-electro-as) | Stavanger | 84 | 17,5 mill. kr | - |
| [GMC POWER & AUTOMATION AS](https://www.norscout.com/no/company/926121820-gmc-power-automation-as) | Stavanger | 51 | 88,3 mill. kr | +61,2 % |
| [ROGALAND ELEKTRO AS](https://www.norscout.com/no/company/981513886-rogaland-elektro-as) | Stavanger | 128 | 229 mill. kr | +19,6 % |
| [SOLLAND ELEKTRO AS](https://www.norscout.com/no/company/943506698-solland-elektro-as) | Stavanger | 45 | 49,4 mill. kr | −15,3 % |
| [BLU ELECTRO AS](https://www.norscout.com/no/company/925323276-blu-electro-as) | Stavanger | 219 | 299 mill. kr | +26,8 % |
| [OFFSHORE MARINE TECHNOLOGY AS](https://www.norscout.com/no/company/932726114-offshore-marine-technology-as) | Stavanger | 40 | 43,5 mill. kr | +79,6 % |
| [RØNNING ELEKTRO AS](https://www.norscout.com/no/company/915581714-ronning-elektro-as) | Stavanger | 243 | 381 mill. kr | +6,8 % |
| [LYSE LUX AS](https://www.norscout.com/no/company/923119159-lyse-lux-as) | Stavanger | 37 | 152 mill. kr | −0,5 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
