---
title: "BLUE JEANS AS (952898892): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BLUE JEANS AS i Skien hadde 11 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Hanne Fløtre. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/952898892-blue-jeans-as"
---

# BLUE JEANS AS

Detaljhandel med klær · Skien

- Org.nr: 952 898 892
- Daglig leder: Hanne Fløtre (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 11 mill. kr (+9,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,41 mill. kr (Margin 12,8 %)
- Etablert: 1989

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 43,5 % (meget god). Opp fra 24,1 % i 2024
- Likviditet: 1,43 (tilfredsstillende). Ned fra 1,56 i 2024
- Soliditet: 30,3 % (god). Ned fra 37,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 37,9 % | 39,4 % | 24,1 % | 43,5 % |
| Driftsmargin | 18,7 % | 16,0 % | 16,2 % | 9,3 % | 12,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 81,6 % | 60,4 % | 130,0 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,68 | 1,56 | 1,43 |
| Soliditet | 22,8 % | 58,4 % | 40,5 % | 37,0 % | 30,3 % |
| Gjeldsgrad | 3,4 | 0,7 | 1,5 | 1,7 | 2,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 8 835 | 9 237 | 10 409 | 10 122 | 11 043 |
| Driftsresultat | 1 648 | 1 474 | 1 690 | 943 | 1 409 |
| Årsresultat | 1 280 | 1 144 | 1 308 | 729 | 1 096 |
| Driftsmargin | 18,7 % | 16 % | 16,2 % | 9,3 % | 12,8 % |
| Sum gjeld | 3 300 | 1 458 | 3 023 | 1 762 | 2 605 |
| Sum driftskostnader | 7 186 | 7 763 | 8 719 | 9 179 | 9 634 |
| Finansresultat | −8 | −8 | −13 | −8 | 1 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 677 | 935 | 1 409 |
| Anleggsmidler | 2 082 | 19 | 14 | 42 | 20 |
| Omløpsmidler | - | - | 5 068 | 2 756 | 3 717 |
| Sum eiendeler | 4 274 | 3 510 | 5 082 | 2 798 | 3 737 |
| Egenkapital | 974 | 2 051 | 2 059 | 1 036 | 1 132 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 3 023 | 1 762 | 2 605 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Hanne Fløtre: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Ulefossvegen 32, 3730 Skien
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.710 Detaljhandel med klær
- Etablert: 15.08.1989
- Aksjekapital: 500 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.1993
- Revisor: [EVJEN REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/915638384-evjen-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [COLUMBI REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/950070137-columbi-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 372 av 1 939 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Handelsvirksomhet med konfeksjonsvarer og det som naturlig hører herunder.

## Siste endringer

- 14.09.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 14.09.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000743105&sokeverdi=952898892&spraak=nb)
- 03.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000344756&sokeverdi=952898892&spraak=nb)
- 15.09.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000742339&sokeverdi=952898892&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ZOMA AS](https://www.norscout.com/no/company/991162909-zoma-as) | Skien | 5 | 9,9 mill. kr | +6,9 % |
| [GABLERS UNDERTØYSALONG AS](https://www.norscout.com/no/company/926523694-gablers-undertoysalong-as) | Skien | - | 4,11 mill. kr | +19,2 % |
| [MORENA AS](https://www.norscout.com/no/company/917350922-morena-as) | Skien | 6 | 1,3 mill. kr | −6,3 % |
| [DEN LILLE SORTE AS](https://www.norscout.com/no/company/988480711-den-lille-sorte-as) | Skien | - | 3,01 mill. kr | +73,1 % |
| [HOMLEIDS KLÆR AS](https://www.norscout.com/no/company/943976708-homleids-klaer-as) | Skien | 6 | 3,2 mill. kr | −0,8 % |
| [GYLLENLAKK GYLNE TIDER AS](https://www.norscout.com/no/company/972406627-gyllenlakk-gylne-tider-as) | Skien | - | 2,49 mill. kr | −8,6 % |
| [NORA X DUTTES AS](https://www.norscout.com/no/company/820733142-nora-x-duttes-as) | Skien | 6 | 4,9 mill. kr | +7,3 % |
| [SARA BOUTIQUE AS](https://www.norscout.com/no/company/978640842-sara-boutique-as) | Skien | - | 1,74 mill. kr | −78,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 04.06.2026.
