---
title: "VIKAUNE FABRIKKER AS (953134926): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "VIKAUNE FABRIKKER AS i Stjørdal hadde 49,5 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 15 ansatte. Daglig leder er Hanne Rooth. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/953134926-vikaune-fabrikker-as"
---

# VIKAUNE FABRIKKER AS

Produksjon av betongprodukter for bygge- og anleggsvirksomhet · Stjørdal · Etablert 1989

- Org.nr: 953 134 926
- Telefon: 74 80 42 10
- E-post: post@vikaune.no
- Nettsted: [vikaune.no](https://www.vikaune.no)
- Daglig leder: Hanne Rooth (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 49,5 mill. kr (−5,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 5,45 mill. kr (Margin 11 %)
- Ansatte: 15 (Ned fra 22 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 22
- mars 2026: 18
- april 2026: 16
- juli 2026: 15

### Per sted

- Stjørdal: 13 ansatte
- Malvik: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 22,4 % (meget god). Opp fra 14,6 % i 2024
- Likviditet: 2,04 (meget god). Opp fra 1,76 i 2024
- Soliditet: 54,9 % (meget god). Opp fra 50,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 7,8 % | 23,1 % | 14,6 % | 22,4 % |
| Driftsmargin | 4,6 % | 4,0 % | 11,7 % | 7,3 % | 11,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 19,1 % | 44,0 % | 32,1 % | 40,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,91 | 2,38 | 1,51 | 1,76 | 2,04 |
| Soliditet | 26,4 % | 65,0 % | 40,9 % | 50,1 % | 54,9 % |
| Gjeldsgrad | 2,8 | 0,5 | 1,4 | 1,0 | 0,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 53 563 | 58 723 | 54 048 | 52 297 | 49 472 |
| Driftsresultat | 2 464 | 2 372 | 6 332 | 3 813 | 5 446 |
| Årsresultat | 1 785 | 2 290 | 4 915 | 3 077 | 4 136 |
| Driftsmargin | 4,6 % | 4,0 % | 11,7 % | 7,3 % | 11 % |
| Sum gjeld | 38 065 | 8 576 | 18 571 | 11 877 | 11 561 |
| Sum driftskostnader | - | - | 47 715 | 48 484 | 44 025 |
| Finansresultat | - | - | 10 | 168 | −173 |
| Resultat før skatt | 2 395 | 2 828 | 6 343 | 3 981 | 5 274 |
| Anleggsmidler | 17 110 | 4 070 | 3 404 | 2 956 | 2 093 |
| Omløpsmidler | 34 611 | 20 451 | 28 027 | 20 857 | 23 540 |
| Sum eiendeler | 51 721 | 24 521 | 31 431 | 23 813 | 25 633 |
| Egenkapital | 13 655 | 15 945 | 12 860 | 11 936 | 14 072 |
| Kortsiktig gjeld | 38 065 | 8 576 | 18 571 | 11 877 | 11 561 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Hanne Rooth: Daglig leder og styremedlem
- Johan Wigestrand: Styrets leder
- Siv Iren Malou Haugan: Styremedlem
- Stian Kjærstad: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Industrivegen 3, 7502 Stjørdal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 23.610 Produksjon av betongprodukter for bygge- og anleggsvirksomhet
- Etablert: 05.09.1989
- Aksjekapital: 1 000 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1970
- Revisor: [ERGA REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/980024679-erga-revisjon-as)
- Størrelse: Nr. 41 av 113 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive produksjon og salg av betong- og steinprodukter til utemiljø samt deltagelse i virksomhet som står i forbindelse med dette.

## Siste endringer

- 13.07.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 22.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000708755&sokeverdi=953134926&spraak=nb)
- 13.07.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000537208&sokeverdi=953134926&spraak=nb)
- 22.10.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000797594&sokeverdi=953134926&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SVEIN A HALLONEN AS](https://www.norscout.com/no/company/983501540-svein-a-hallonen-as) | Vardø | 16 | 55,9 mill. kr | +79 % |
| [NOR-PEL A/S](https://www.norscout.com/no/company/927869543-nor-pel-a-s) | Lier | 13 | 27,1 mill. kr | +11,8 % |
| [AAS BETONG AS](https://www.norscout.com/no/company/986739874-aas-betong-as) | Hustadvika | 17 | 28,4 mill. kr | −7,4 % |
| [BETONGELEMENT AS](https://www.norscout.com/no/company/993090824-betongelement-as) | Snåsa | 13 | 18,2 mill. kr | −4,4 % |
| [NORDIC ISOELEMENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/974536838-nordic-isoelementer-as) | Gjøvik | 17 | 50,5 mill. kr | −3,8 % |
| [AURLAND ENERGIBYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/972420689-aurland-energibygg-as) | Aurland | 12 | 39,9 mill. kr | +69,6 % |
| [LOE MIDT-NORSK BETONG AS](https://www.norscout.com/no/company/959478120-loe-midt-norsk-betong-as) | Verdal | 17 | 55,5 mill. kr | +11,4 % |
| [BEISFJORD SEMENTVAREFABRIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/910443178-beisfjord-sementvarefabrikk-as) | Narvik | 12 | 34,9 mill. kr | +3,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 23.08.2026.
