---
title: "7 STEEL NORDIC MANUFACTURING AS (953591421): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "7 STEEL NORDIC MANUFACTURING AS i Rana hadde 3,89 mrd. kr i driftsinntekter i 2025 og 378 ansatte. Daglig leder er Utku Öner. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/953591421-7-steel-nordic-manufacturing-as"
---

# 7 STEEL NORDIC MANUFACTURING AS

Produksjon av jern og stål, samt ferrolegeringer · Rana · Etablert 1989

Heleid av [7 STEEL NORDIC REINFORCING AS](https://www.norscout.com/no/company/980345114-7-steel-nordic-reinforcing-as)

- Org.nr: 953 591 421
- Telefon: 75 13 61 00
- E-post: eivind.hansen@celsanordic.com
- Nettsted: [7-steelnordic.com](https://7-steelnordic.com)
- Daglig leder: Utku Öner (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 3,89 mrd. kr (−10,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 94,7 mill. kr (Margin 2,4 %)
- Ansatte: 378 (Ned fra 409 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 415
- november 2025: 413
- desember 2025: 409
- januar 2026: 402
- februar 2026: 396
- mars 2026: 394
- april 2026: 388
- mai 2026: 385
- juni 2026: 378
- juli 2026: 377
- oktober 2026: 378

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 2,7 % (svak). Ned fra 5,0 % i 2024
- Likviditet: 1,51 (god). Ned fra 1,66 i 2024
- Soliditet: 57,9 % (meget god). Opp fra 56,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 5,0 % | 2,7 % |
| Driftsmargin | 6,7 % | 3,6 % | 2,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 7,8 % | −2,1 % |
| Likviditetsgrad | 1,84 | 1,66 | 1,51 |
| Soliditet | 52,3 % | 56,8 % | 57,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,9 | 0,8 | 0,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| mill. kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 4 701,9 | 4 354,4 | 3 885,9 |
| Driftsresultat | 314,8 | 158,5 | 94,7 |
| Årsresultat | 289,6 | 124,4 | −33,4 |
| Driftsmargin | 6,7 % | 3,6 % | 2,4 % |
| Sum gjeld | 1 908,9 | 1 513,8 | 1 465,4 |
| Sum driftskostnader | 4 387,1 | 4 195,9 | 3 791,2 |
| Finansresultat | 56,2 | 1,0 | −137,5 |
| Resultat før skatt | 371,1 | 159,5 | −42,8 |
| Anleggsmidler | 1 469,0 | 1 712,2 | 1 975,5 |
| Omløpsmidler | 2 533,7 | 1 788,7 | 1 502,8 |
| Sum eiendeler | 4 002,8 | 3 500,9 | 3 478,3 |
| Egenkapital | 2 093,8 | 1 987,1 | 2 012,9 |
| Kortsiktig gjeld | 1 379,9 | 1 078,8 | 992,9 |
| Langsiktig gjeld | 529,0 | 435,0 | 472,5 |

## Konsern

6 selskaper.

- [7 STEEL NORDIC GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/989528157-7-steel-nordic-group-as) (Morselskap)
  - [7 STEEL NORDIC REINFORCING AS](https://www.norscout.com/no/company/980345114-7-steel-nordic-reinforcing-as)
    - 7 STEEL NORDIC MANUFACTURING AS (Denne bedriften)
    - [7 STEEL SERVICE NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/980345106-7-steel-service-norway-as) (147 ansatte)
    - CELSA STEEL SERVICE AB (Utenlandsk)
    - CELSA STEEL SERVICE OY (Utenlandsk)

## Ledelse og styre

- Utku Öner: Daglig leder og styremedlem
- David Mark Smith: Styrets leder
- Remi Andre Knapstad: Styremedlem
- Rita Fagerjord: Styremedlem
- Tom-Rune Gullesen: Styremedlem
- Ina Sofie Ruud: Styremedlem
- Yngve Larsen: Varamedlem
- Mathias Tustervatn: Varamedlem
- Karen Søreng: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Verkstedløypa, Mo Industripark, 8626 Mo i Rana
- Postadresse: Postboks 500, 8601 Mo i Rana
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 24.100 Produksjon av jern og stål, samt ferrolegeringer
- Etablert: 28.08.1989
- Tidligere navn: CELSA ARMERINGSSTÅL AS (2007 til 2025); FUNDIA ARMERINGSSTÅL AS (2000 til 2007); FUNDIA BYGG AS (1995 til 2000); Fundia Norsk Jernverk AS (1995)
- Aksjekapital: 130 616 500 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1996
- Avdelinger: 2 i Mo i Rana
- Revisor: [KPMG AS](https://www.norscout.com/no/company/935174627-kpmg-as)
- Størrelse: Nr. 2 av 11 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive fremstilling og omsetning av jern og stål og tilknyttet næringsvirksomhet, herunder deltakelse i andre selskaper.

## Siste endringer

- 26.03.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 23.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000595232&sokeverdi=953591421&spraak=nb)
- 26.03.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000143367&sokeverdi=953591421&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 23.06.2022: Tilskudd fra ENOVA SF, 121 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FERROGLOBE MANGAN NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/957779808-ferroglobe-mangan-norge-as) | Rana | 98 | 1,24 mrd. kr | −3,6 % |
| [7 STEEL NORDIC REINFORCING AS](https://www.norscout.com/no/company/980345114-7-steel-nordic-reinforcing-as) | Rana | - | - | - |
| [7 STEEL NORDIC GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/989528157-7-steel-nordic-group-as) | Rana | - | - | - |
| [EUROMET AS](https://www.norscout.com/no/company/920014372-euromet-as) | Rana | 5 | 3,23 mill. kr | −41,1 % |
| [EUROMET HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/920014429-euromet-holding-as) | Rana | - | - | - |
| [ERAMET NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/980518647-eramet-norway-as) | Porsgrunn | 655 | 7,34 mrd. kr | −0,5 % |
| [FINNFJORD AS](https://www.norscout.com/no/company/934039254-finnfjord-as) | Senja | 173 | 1,27 mrd. kr | +5,0 % |
| [HAFSIL AS](https://www.norscout.com/no/company/887760292-hafsil-as) | Sarpsborg | 17 | 57,3 mill. kr | −24,1 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
