---
title: "STENSAAS REINSDYRSLAKTERI AS (954463028): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STENSAAS REINSDYRSLAKTERI AS i Røros hadde 129 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 98 ansatte. Daglig leder er Johanne Stensaas. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/954463028-stensaas-reinsdyrslakteri-as"
---

# STENSAAS REINSDYRSLAKTERI AS

Bearbeiding og konservering av kjøtt unntatt fjørfekjøtt · Røros · Etablert 1989

- Org.nr: 954 463 028
- Telefon: 72 41 90 50
- E-post: firmapost@stensaas.no
- Nettsted: [stensaas.no](https://www.stensaas.no)
- Daglig leder: Johanne Stensaas (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 129 mill. kr (+25,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 10,5 mill. kr (Margin 8,1 %)
- Ansatte: 98 (Opp fra 92 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 91
- oktober 2025: 89
- november 2025: 90
- desember 2025: 92
- februar 2026: 94
- april 2026: 95
- mai 2026: 94
- juni 2026: 95
- juli 2026: 94
- august 2026: 95
- september 2026: 96
- oktober 2026: 98

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 18,3 % (meget god). Opp fra 8,3 % i 2024
- Likviditet: 1,98 (god). Ned fra 2,48 i 2024
- Soliditet: 39,6 % (god). Ned fra 46,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 8,7 % | 5,0 % | 8,3 % | 18,3 % |
| Driftsmargin | 2,1 % | 3,7 % | 2,7 % | 4,1 % | 8,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 12,9 % | 7,3 % | 12,7 % | 37,8 % |
| Likviditetsgrad | - | 2,89 | 2,11 | 2,48 | 1,98 |
| Soliditet | 60,4 % | 58,8 % | 42,1 % | 46,5 % | 39,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,7 | 0,7 | 1,4 | 1,2 | 1,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 65 721 | 74 564 | 75 413 | 102 915 | 128 818 |
| Driftsresultat | 1 354 | 2 737 | 2 024 | 4 184 | 10 478 |
| Årsresultat | 1 024 | 2 010 | 1 318 | 2 272 | 7 269 |
| Driftsmargin | 2,1 % | 3,7 % | 2,7 % | 4,1 % | 8,1 % |
| Sum gjeld | 12 188 | 14 419 | 30 160 | 27 862 | 38 618 |
| Sum driftskostnader | 64 368 | - | 73 389 | 98 731 | 118 340 |
| Finansresultat | −101 | - | −471 | −1 245 | −1 126 |
| Resultat før skatt | - | 2 528 | 1 553 | 2 939 | 9 353 |
| Anleggsmidler | 4 605 | 5 529 | 9 677 | 7 208 | 6 264 |
| Omløpsmidler | - | 29 500 | 42 410 | 44 853 | 57 672 |
| Sum eiendeler | 30 788 | 35 029 | 52 087 | 52 061 | 63 936 |
| Egenkapital | 18 599 | 20 610 | 21 927 | 24 199 | 25 318 |
| Kortsiktig gjeld | - | 10 200 | 20 121 | 18 104 | 29 105 |
| Langsiktig gjeld | - | 4 219 | 10 039 | 9 758 | - |

## Ledelse og styre

- Johanne Stensaas: Daglig leder og styrets leder
- Jan Harry Sorken: Styremedlem
- Thu Sandbakken: Styremedlem
- Arnstein Stensaas: Styremedlem
- Magnus Strickert: Styremedlem
- Gunnar Sorken: Varamedlem
- Sigrid Martine Jansen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Feragsveien 11, 7375 Røros
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 10.110 Bearbeiding og konservering av kjøtt unntatt fjørfekjøtt
- Etablert: 20.11.1989
- Aksjekapital: 150 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1990
- Revisor: [REVISORKONSULT AS](https://www.norscout.com/no/company/928942767-revisorkonsult-as)
- Regnskapsfører: [BERGSTADENS REGNSKAPSKONTOR AS](https://www.norscout.com/no/company/920790593-bergstadens-regnskapskontor-as)
- Størrelse: Nr. 18 av 124 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Oppkjøp, foredling og salg av kjøttprodukter, fisk, bær og nærliggende produkter, samt annet som naturlig hører inn under dette, herunder eventuelle investeringer i andre selskap.

## Kunngjøringer

- 25.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000602997&sokeverdi=954463028&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 19.12.2022: Tilskudd fra ENOVA SF, 2,76 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [RØROSREIN AS](https://www.norscout.com/no/company/995939711-rorosrein-as) | Røros | 47 | 14,2 mill. kr | −14,7 % |
| [RØROS SLAKTERI AS](https://www.norscout.com/no/company/947979248-roros-slakteri-as) | Røros | 34 | 192 mill. kr | +10,8 % |
| [RØROSMEIERIET AS](https://www.norscout.com/no/company/983973736-rorosmeieriet-as) | Røros | 73 | 461 mill. kr | +36,7 % |
| [TRYGSTAD BAKERI OG KONDITORI AS](https://www.norscout.com/no/company/998536170-trygstad-bakeri-og-konditori-as) | Røros | 35 | 21,9 mill. kr | +3,4 % |
| [RØROS MAT OG CATERING AS](https://www.norscout.com/no/company/920223923-roros-mat-og-catering-as) | Røros | 30 | 9,67 mill. kr | +1,5 % |
| [GALÅVOLDEN GÅRD AS](https://www.norscout.com/no/company/913038770-galavolden-gard-as) | Røros | 17 | 19,8 mill. kr | +9,8 % |
| [RØROSBAKER'N AS](https://www.norscout.com/no/company/917856443-rorosbaker-n-as) | Røros | 14 | 23,1 mill. kr | +29,1 % |
| [KALSA GÅRDSBAKERI AS](https://www.norscout.com/no/company/821087112-kalsa-gardsbakeri-as) | Røros | 13 | 861 453 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
