---
title: "REKEDAL PØLSEFABRIKK AS (955027167): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "REKEDAL PØLSEFABRIKK AS i Gausdal hadde 49,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 11 ansatte. Daglig leder er Espen Wæhler. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/955027167-rekedal-polsefabrikk-as"
---

# REKEDAL PØLSEFABRIKK AS

Produksjon av kjøtt- og fjørfevarer · Gausdal · Etablert 1989

Eid 66,7 % av [GRERE HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/989178725-grere-holding-as)

- Org.nr: 955 027 167
- Telefon: 61 22 86 70
- Nettsted: [rekedal.no](https://rekedal.no)
- Daglig leder: Espen Wæhler (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 49,8 mill. kr (−3,0 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 13 mill. kr (Margin 26 %)
- Ansatte: 11 (Uendret siden oktober 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 11
- januar 2026: 10
- juli 2026: 12
- september 2026: 11

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 5,35 (meget god). Ned fra 8,59 i 2024
- Soliditet: 82,6 % (meget god). Ned fra 89,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 15,8 % | 21,5 % | 20,5 % | - |
| Driftsmargin | 29,4 % | 27,6 % | 33,3 % | 32,3 % | 26,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 18,3 % | 24,0 % | 23,0 % | 17,6 % |
| Likviditetsgrad | 3,09 | 10,21 | 8,92 | 8,59 | 5,35 |
| Soliditet | 71,0 % | 90,0 % | 89,0 % | 89,0 % | 82,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,4 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 35 277 | 42 014 | 45 797 | 51 402 | 49 841 |
| Driftsresultat | 10 380 | 11 605 | 15 242 | 16 606 | 12 966 |
| Årsresultat | 8 769 | 8 313 | 13 239 | 14 910 | 12 110 |
| Driftsmargin | 29,4 % | 27,6 % | 33,3 % | 32,3 % | 26 % |
| Sum gjeld | 22 520 | 7 084 | 9 455 | 11 009 | 19 100 |
| Sum driftskostnader | - | - | 30 555 | 34 796 | 36 875 |
| Finansresultat | - | - | 1 554 | 2 386 | 2 828 |
| Resultat før skatt | 11 206 | 10 875 | 16 796 | 18 992 | 15 794 |
| Anleggsmidler | 12 259 | 12 014 | 13 980 | 17 514 | 15 936 |
| Omløpsmidler | 65 450 | 58 573 | 72 216 | 82 147 | 93 926 |
| Sum eiendeler | 77 709 | 70 587 | 86 196 | 99 661 | 109 861 |
| Egenkapital | 55 190 | 63 502 | 76 742 | 88 652 | 90 761 |
| Kortsiktig gjeld | 21 173 | 5 737 | 8 098 | 9 558 | 17 558 |
| Langsiktig gjeld | 1 347 | 1 348 | 1 357 | 1 451 | - |

## Konsern

2 selskaper.

- [GRERE HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/989178725-grere-holding-as) (Morselskap)
  - REKEDAL PØLSEFABRIKK AS (Denne bedriften)

## Ledelse og styre

- Espen Wæhler: Daglig leder og styremedlem
- Oddvar Møllerløkken: Styrets leder
- Rakel Rekedal: Styremedlem
- Grethe Rekedal: Styremedlem
- Emil Wæhler: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Heimstadjordet 14, 2656 Follebu
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 10.130 Produksjon av kjøtt- og fjørfevarer
- Etablert: 18.12.1989
- Tidligere navn: KARL REKEDAL AS (1995 til 2007)
- Aksjekapital: 9 000 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.1989
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [ADMENTO AS](https://www.norscout.com/no/company/989176013-admento-as)
- Størrelse: Nr. 39 av 123 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon og salg av spekepølser og annen virksomhet som naturlig er knyttet til dette.

## Siste endringer

- 26.10.2026: Regnskapsfører endret
- 05.10.2026: Revisor endret
- 15.07.2026: Styret endret
- 15.07.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 05.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000777137&sokeverdi=955027167&spraak=nb)
- 15.07.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000551041&sokeverdi=955027167&spraak=nb)
- 15.07.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000551042&sokeverdi=955027167&spraak=nb)
- 30.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000460523&sokeverdi=955027167&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 15.04.2024: Tilskudd fra INNOVASJON NORGE, 1,6 mill. kr
- 15.04.2024: Tilskudd fra INNOVASJON NORGE, 1,6 mill. kr
- 19.12.2022: Tilskudd fra ENOVA SF, 2,29 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [E. REKEDAL HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/989178784-e-rekedal-holding-as) | Gausdal | - | - | - |
| [MAFO AS](https://www.norscout.com/no/company/981508858-mafo-as) | Gausdal | 7 | 13,1 mill. kr | −8,2 % |
| [FOLLEBU BRUK AS](https://www.norscout.com/no/company/811747912-follebu-bruk-as) | Gausdal | 5 | 41,6 mill. kr | +10,3 % |
| [GAUSDAL MAT AS](https://www.norscout.com/no/company/994070649-gausdal-mat-as) | Gausdal | - | 12,1 mill. kr | +9,4 % |
| [JOTUNHEIM FISK AS](https://www.norscout.com/no/company/934920791-jotunheim-fisk-as) | Gausdal | - | 1,32 mill. kr | - |
| [ANNIS MATHALLEN AS](https://www.norscout.com/no/company/998547830-annis-mathallen-as) | Oslo | 12 | 21 mill. kr | −15,5 % |
| [RØROSKJØTT AS](https://www.norscout.com/no/company/885820972-roroskjott-as) | Os | 11 | 30,6 mill. kr | +15,5 % |
| [TRYGVE BROVOLD STANGE AS](https://www.norscout.com/no/company/926971220-trygve-brovold-stange-as) | Stange | 13 | 8,75 mill. kr | +6,0 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
