---
title: "VARTDAL GJENVINNING AS (955494083): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "VARTDAL GJENVINNING AS i Ørsta hadde 370 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 66 ansatte. Daglig leder er Stian Worren-Lystad. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/955494083-vartdal-gjenvinning-as"
---

# VARTDAL GJENVINNING AS

Materialgjenvinning · Ørsta · Etablert 1989

Morselskap for 2 selskaper

- Org.nr: 955 494 083
- Nettsted: [vgjenvinning.no](https://vgjenvinning.no)
- Daglig leder: Stian Worren-Lystad

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 370 mill. kr (+21,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 30,1 mill. kr (Margin 8,1 %)
- Ansatte: 66 (Opp fra 61 i desember 2025)
- Konsernets driftsinntekter 2025: 409 mill. kr (+22,7 % fra 2024)

## Ansatte

- september 2025: 57
- desember 2025: 61
- februar 2026: 63
- mai 2026: 64
- juli 2026: 67
- september 2026: 70
- oktober 2026: 66

### Per sted

- Vartdal: 35 ansatte
- Ålesund: 13 ansatte · 2 avdelinger
- Florø: 6 ansatte
- Molde: 5 ansatte
- Frei: Ingen oppgitt
- Hareid: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 9,2 % (tilfredsstillende). Opp fra 5,7 % i 2024
- Likviditet: 2,06 (meget god). Opp fra 2,02 i 2024
- Soliditet: 86,0 % (meget god). Opp fra 85,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 11,0 % | 5,7 % | 9,2 % |
| Driftsmargin | 5,3 % | 12,6 % | 9,5 % | 4,2 % | 8,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 6,0 % | 10,2 % |
| Likviditetsgrad | - | 2,18 | 2,27 | 2,02 | 2,06 |
| Soliditet | - | - | 84,9 % | 85,6 % | 86,0 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 0,2 | 0,2 | 0,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 259 045 | 362 274 | 320 580 | 305 068 | 369 695 |
| Driftsresultat | 13 775 | 45 758 | 30 421 | 12 759 | 30 109 |
| Årsresultat | 12 943 | 43 378 | 23 691 | 14 953 | 24 630 |
| Driftsmargin | 5,3 % | 12,6 % | 9,5 % | 4,2 % | 8,1 % |
| Sum gjeld | 84 324 | 51 679 | 53 449 | 54 121 | 53 227 |
| Sum driftskostnader | 245 269 | - | 290 158 | 292 309 | 339 586 |
| Finansresultat | 2 151 | - | 5 357 | 5 784 | 2 942 |
| Resultat før skatt | - | 53 355 | 35 779 | 18 543 | 33 051 |
| Anleggsmidler | - | 215 430 | 232 487 | 267 632 | 271 115 |
| Omløpsmidler | - | 112 732 | 121 136 | 109 387 | 109 639 |
| Sum eiendeler | - | 328 162 | 353 623 | 377 018 | 380 754 |
| Egenkapital | - | - | 300 174 | 322 898 | 327 527 |
| Kortsiktig gjeld | - | 51 679 | 53 449 | 54 121 | 53 227 |
| Langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | - |

## Konsernregnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 364 280 | 333 392 | 409 172 |
| Driftsresultat | 36 077 | 22 375 | 39 388 |
| Årsresultat | 26 576 | 21 474 | 32 013 |
| Driftsmargin | 9,9 % | 6,7 % | 9,6 % |
| Sum gjeld | 61 780 | 61 683 | 57 373 |
| Sum driftskostnader | 328 203 | 311 017 | 369 785 |
| Finansresultat | 3 821 | 4 823 | 3 073 |
| Resultat før skatt | 39 898 | 27 198 | 42 460 |
| Anleggsmidler | 245 382 | 275 591 | 275 332 |
| Omløpsmidler | 143 332 | 138 238 | 141 200 |
| Sum eiendeler | 388 713 | 413 829 | 416 532 |
| Egenkapital | 326 933 | 352 146 | 359 160 |
| Kortsiktig gjeld | 61 637 | 61 683 | 57 373 |
| Langsiktig gjeld | 143 | 0 | - |

## Konsern

3 selskaper.

- VARTDAL GJENVINNING AS (Denne bedriften)
  - [FOSEN GJENVINNING AS](https://www.norscout.com/no/company/868998822-fosen-gjenvinning-as) (7 ansatte)
  - [ORKDAL GJENVINNING AS](https://www.norscout.com/no/company/817844952-orkdal-gjenvinning-as)

## Ledelse og styre

- Stian Worren-Lystad: Daglig leder
- Hermod Teigen: Styrets leder
- Ring Tore Teigen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Hamnevegen 155, 6170 Vartdal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 38.210 Materialgjenvinning
- Etablert: 11.12.1989
- Aksjekapital: 11 000 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.1989
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [ELVEGRUPPEN REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/931124099-elvegruppen-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 18 av 183 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Hmdel og det som står i forbindelse med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.

## Kunngjøringer

- 12.10.2026: [Fusjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000796104&sokeverdi=955494083&spraak=nb)
- 01.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000641190&sokeverdi=955494083&spraak=nb)
- 08.10.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000779339&sokeverdi=955494083&spraak=nb)
- 05.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000676860&sokeverdi=955494083&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ELEKTROGJENVINNING MØRE AS](https://www.norscout.com/no/company/984627335-elektrogjenvinning-more-as) | Ørsta | - | 2,14 mill. kr | −35,7 % |
| [RETURA SØRE SUNNMØRE AS](https://www.norscout.com/no/company/987578602-retura-sore-sunnmore-as) | Ørsta | 19 | 38,7 mill. kr | −6,6 % |
| [RAGN-SELLS AUTOPARTS AS](https://www.norscout.com/no/company/913753623-ragn-sells-autoparts-as) | Lørenskog | 81 | 301 mill. kr | +85,8 % |
| [HELLIK TEIGEN AS](https://www.norscout.com/no/company/941538576-hellik-teigen-as) | Øvre Eiker | 63 | 1,39 mrd. kr | −3,7 % |
| [RETURA TRV AS](https://www.norscout.com/no/company/988517054-retura-trv-as) | Trondheim | 82 | 290 mill. kr | −0,3 % |
| [HYDROVOLT AS](https://www.norscout.com/no/company/925266817-hydrovolt-as) | Fredrikstad | 56 | 61,4 mill. kr | +46,3 % |
| [NOAH SOLUTIONS AS](https://www.norscout.com/no/company/984902980-noah-solutions-as) | Holmestrand | 91 | 919 mill. kr | +11,2 % |
| [SUNNMØRE TRANSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/939940189-sunnmore-transport-as) | Ålesund | 55 | 97,9 mill. kr | +8,8 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
