---
title: "LURAMYRVEIEN 57 AS (957266851): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "LURAMYRVEIEN 57 AS i Strand hadde 1,22 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/957266851-luramyrveien-57-as"
---

# LURAMYRVEIEN 57 AS

Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet · Strand

- Org.nr: 957 266 851
- Telefon: 51 96 22 00
- E-post: mail@petrolvalves.no
- Nettsted: [petrolvalves.it](https://www.petrolvalves.it)
- Styreleder: Ola Soppeland

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,22 mill. kr (−69,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −2,2 mill. kr (Margin −181,1 %)
- Etablert: 1990

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −16,3 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 1,4 % i 2024
- Likviditet: 35,54 (meget god). Opp fra 4,82 i 2024
- Soliditet: 93,7 % (meget god). Opp fra 85,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 7,4 % | 5,3 % | 1,4 % | −16,3 % |
| Driftsmargin | 25,4 % | 33,0 % | 36,2 % | 3,6 % | −181,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 5,3 % | 1,4 % | −18,4 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 7,12 | 4,82 | 35,54 |
| Soliditet | 94,2 % | 95,8 % | 89,1 % | 85,4 % | 93,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,0 | 0,1 | 0,2 | 0,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 9 991 | 9 360 | 3 963 | 3 988 | 1 217 |
| Driftsresultat | 2 537 | 3 086 | 1 436 | 145 | −2 204 |
| Årsresultat | 1 851 | 2 350 | 1 112 | 139 | −1 398 |
| Driftsmargin | 25,4 % | 33 % | 36,2 % | 3,6 % | −181,1 % |
| Sum gjeld | 2 379 | 1 826 | 1 497 | 2 131 | 469 |
| Sum driftskostnader | 7 454 | 6 275 | 2 527 | 3 843 | 3 420 |
| Finansresultat | −164 | −73 | −12 | 34 | 411 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 424 | 178 | −1 793 |
| Anleggsmidler | 8 306 | 6 025 | 8 312 | 7 988 | 5 290 |
| Omløpsmidler | - | - | 5 467 | 6 563 | 2 207 |
| Sum eiendeler | 41 276 | 43 072 | 13 779 | 14 552 | 7 497 |
| Egenkapital | 38 897 | 41 246 | 12 281 | 12 421 | 7 028 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 768 | 1 363 | 62 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 729 | 768 | 407 |

## Ledelse og styre

- Ola Soppeland: Styrets leder
- Jon Rasmus Aurdal: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Ryfylkevegen 1741, 4120 Tau
- Postadresse: Postboks 1153, 4391 Sandnes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.630 Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet
- Etablert: 05.04.1990
- Tidligere navn: PETROLVALVES AS (1995 til 2025)
- Aksjekapital: 990 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.1990
- Revisor: [REVISJON RYFYLKE AS](https://www.norscout.com/no/company/983549896-revisjon-ryfylke-as)
- Regnskapsfører: [ECONPARTNER AS](https://www.norscout.com/no/company/831087692-econpartner-as)
- Størrelse: Nr. 434 av 576 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, samt alle aktiviteter knyttet til dette.

## Siste endringer

- 05.03.2026: Ny forretningsadresse
- 27.02.2026: Regnskapsfører endret
- 11.02.2026: Kontaktperson endret
- 28.01.2026: Revisor endret
- 28.01.2026: Styret endret
- 17.12.2025: Navn endret

## Kunngjøringer

- 10.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000367447&sokeverdi=957266851&spraak=nb)
- 05.03.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000095500&sokeverdi=957266851&spraak=nb)
- 28.01.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000033842&sokeverdi=957266851&spraak=nb)
- 28.01.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000033839&sokeverdi=957266851&spraak=nb)
- 17.12.2025: [Vedtektsfestet formål](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000886151&sokeverdi=957266851&spraak=nb)
- 17.12.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000886150&sokeverdi=957266851&spraak=nb)
- 17.12.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000886149&sokeverdi=957266851&spraak=nb)
- 17.12.2025: [Foretaksnavn](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000886148&sokeverdi=957266851&spraak=nb)
- 11.11.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000830087&sokeverdi=957266851&spraak=nb)
- 11.11.2025: [Revisjon av årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000830088&sokeverdi=957266851&spraak=nb)
- 10.09.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000735538&sokeverdi=957266851&spraak=nb)
- 25.08.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000712721&sokeverdi=957266851&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MAVIX AS](https://www.norscout.com/no/company/914359171-mavix-as) | Strand | - | 7,77 mill. kr | −28,7 % |
| [RYFYLKE GJERDE AS](https://www.norscout.com/no/company/919339934-ryfylke-gjerde-as) | Strand | - | 1,6 mill. kr | −19,3 % |
| [STEIN DP AS](https://www.norscout.com/no/company/926706640-stein-dp-as) | Strand | - | 608 194 kr | - |
| [ERT AGRI AS](https://www.norscout.com/no/company/932548232-ert-agri-as) | Strand | - | 2,29 mill. kr | +9,8 % |
| [HÅBAKK VINIMPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/990700281-habakk-vinimport-as) | Strand | - | 155 123 kr | - |
| [STRAND TRE-PALLE SOLUTION AS](https://www.norscout.com/no/company/928784274-strand-tre-palle-solution-as) | Strand | - | 4,78 mill. kr | +2,5 % |
| [ANYTRACE AS](https://www.norscout.com/no/company/827647012-anytrace-as) | Strand | - | 12 512 kr | - |
| [ACCU-SEA AS](https://www.norscout.com/no/company/919084847-accu-sea-as) | Strand | - | 0 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 11.06.2026.
