---
title: "MIDT NORGE BIL SNÅSA AS (957722644): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MIDT NORGE BIL SNÅSA AS i Snåsa hadde 5,2 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Audun Steinkjer. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/957722644-midt-norge-bil-snasa-as"
---

# MIDT NORGE BIL SNÅSA AS

Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · Snåsa

- Org.nr: 957 722 644
- Telefon: 74 15 10 03
- E-post: midtnorgebil@elitel.no
- Daglig leder: Audun Steinkjer

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 5,2 mill. kr (+14,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 531 685 kr (Margin 10,2 %)
- Etablert: 1990

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 14,7 % (god). Opp fra 8,3 % i 2024
- Likviditet: 2,99 (meget god). Ned fra 3,72 i 2024
- Soliditet: 82,7 % (meget god). Opp fra 67,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 15,8 % | 15,6 % | 8,3 % | 14,7 % |
| Driftsmargin | 13,9 % | 15,9 % | 13,7 % | 6,8 % | 10,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 22,0 % | 9,9 % | 17,8 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 3,07 | 3,72 | 2,99 |
| Soliditet | 48,5 % | 60,2 % | 60,9 % | 67,8 % | 82,7 % |
| Gjeldsgrad | 1,1 | 0,7 | 0,6 | 0,5 | 0,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 4 181 | 3 324 | 4 014 | 4 535 | 5 199 |
| Driftsresultat | 580 | 527 | 550 | 309 | 532 |
| Årsresultat | 391 | 349 | 373 | 189 | 383 |
| Driftsmargin | 13,9 % | 15,9 % | 13,7 % | 6,8 % | 10,2 % |
| Sum gjeld | 1 745 | 1 315 | 1 519 | 1 214 | 613 |
| Sum driftskostnader | 3 601 | 2 796 | 3 465 | 4 225 | 4 667 |
| Finansresultat | −79 | −80 | −71 | −66 | −42 |
| Resultat før skatt | - | - | 479 | 243 | 490 |
| Anleggsmidler | 1 694 | 1 603 | 1 619 | 1 696 | 1 781 |
| Omløpsmidler | - | - | 2 266 | 2 072 | 1 769 |
| Sum eiendeler | 3 387 | 3 307 | 3 884 | 3 768 | 3 550 |
| Egenkapital | 1 643 | 1 992 | 2 365 | 2 555 | 2 937 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 739 | 557 | 591 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 780 | 657 | - |

## Ledelse og styre

- Audun Steinkjer: Daglig leder
- Ivar Eggen: Styrets leder
- Kåre Eggen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Vestre Rishaugen 4, 7760 Snåsa
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 95.310 Reparasjon og vedlikehold av motorvogner
- Etablert: 01.05.1990
- Aksjekapital: 420 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.1990
- Regnskapsfører: [ØKONOMIBISTAND REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/929327446-okonomibistand-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 1 593 av 2 968 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg av nye og brukte biler, bilutleie, verksted- drift samt annen virksomhet som naturlig står i forbindelse med dette, herunder å delta i andre selskaper med liknende formål.

## Kunngjøringer

- 21.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000194033&sokeverdi=957722644&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [AS BREDE SERVICESTASJON](https://www.norscout.com/no/company/938213259-as-brede-servicestasjon) | Snåsa | - | 6,72 mill. kr | −8,5 % |
| [HJELDE HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/926524836-hjelde-holding-as) | Snåsa | - | 0 kr | - |
| [HJELDE MASKINSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/926628410-hjelde-maskinservice-as) | Snåsa | 15 | 48,7 mill. kr | +2,0 % |
| [MSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/936922813-mservice-as) | Snåsa | - | - | - |
| [STRAUMSNES SERVICESENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/929417240-straumsnes-servicesenter-as) | Tingvoll | - | 5,25 mill. kr | +4,3 % |
| [EOBD AS](https://www.norscout.com/no/company/923241256-eobd-as) | Enebakk | - | 5,18 mill. kr | +53,7 % |
| [CARFIX ARENDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/927808668-carfix-arendal-as) | Arendal | - | 5,26 mill. kr | −10,2 % |
| [MELDAL BILLAKKERING AS](https://www.norscout.com/no/company/931831593-meldal-billakkering-as) | Inderøy | - | 5,18 mill. kr | +24,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 17.09.2026.
