---
title: "NICO HÅNDVERK MALERMESTER STEN YTTERVIK AS (957771823): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "NICO HÅNDVERK MALERMESTER STEN YTTERVIK AS i Fauske hadde 11,2 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 11 ansatte. Daglig leder er Sten Andre Yttervik. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/957771823-nico-handverk-malermester-sten-yttervik-as"
---

# NICO HÅNDVERK MALERMESTER STEN YTTERVIK AS

Maler- og glassarbeid · Fauske · Etablert 1990

- Org.nr: 957 771 823
- Telefon: 75 64 49 33
- Nettsted: [nicohandverk.no](https://nicohandverk.no)
- Daglig leder: Sten Andre Yttervik (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 11,2 mill. kr (+17,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 614 403 kr (Margin 5,5 %)
- Ansatte: 11

## Ansatte

- mai 2026: 11
- juli 2026: 12
- oktober 2026: 11

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 9,1 % (tilfredsstillende). Opp fra 4,1 % i 2024
- Likviditet: 2,41 (meget god). Samme som i 2024
- Soliditet: 63,7 % (meget god). Ned fra 66,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 17,6 % | 5,8 % | 4,1 % | 9,1 % |
| Driftsmargin | 15,5 % | 11,2 % | 4,7 % | 1,8 % | 5,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 7,8 % | 5,7 % | 14,1 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 3,71 | 2,41 | 2,41 |
| Soliditet | 69,2 % | 70,0 % | 76,0 % | 66,3 % | 63,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,4 | 0,4 | 0,3 | 0,5 | 0,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 12 114 | 12 990 | 10 652 | 9 610 | 11 248 |
| Driftsresultat | 1 876 | 1 460 | 498 | 169 | 614 |
| Årsresultat | 1 460 | 1 137 | 394 | 247 | 524 |
| Driftsmargin | 15,5 % | 11,2 % | 4,7 % | 1,8 % | 5,5 % |
| Sum gjeld | 2 325 | 2 702 | 2 110 | 2 314 | 2 883 |
| Sum driftskostnader | 10 237 | 11 531 | 10 154 | 9 440 | 10 634 |
| Finansresultat | −3 | −2 | 12 | 150 | 62 |
| Resultat før skatt | - | - | 510 | 319 | 676 |
| Anleggsmidler | 920 | 1 819 | 1 581 | 1 350 | 1 136 |
| Omløpsmidler | - | - | 7 225 | 5 524 | 6 810 |
| Sum eiendeler | 7 545 | 9 004 | 8 806 | 6 875 | 7 946 |
| Egenkapital | 5 220 | 6 302 | 6 696 | 4 560 | 5 062 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 946 | 2 293 | 2 828 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 164 | 21 | 55 |

## Ledelse og styre

- Sten Andre Yttervik: Daglig leder og styrets leder
- Monika Israelsen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Eiaveien 2, 8208 Fauske
- Postadresse: Postboks 304, 8201 Fauske
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.340 Maler- og glassarbeid
- Etablert: 01.01.1990
- Tidligere navn: NICO HÅNDVERK MALERMESTER SNORRE NICOLAISEN AS (2007 til 2015); NICO FARVEHANDEL AS (1995 til 2007)
- Aksjekapital: 565 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1991
- Revisor: [FAUSKE REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/975898946-fauske-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET](https://www.norscout.com/no/company/851987142-sparebank-1-regnskapshuset)
- Størrelse: Nr. 250 av 1 371 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Håndverkvirksomhet innen malerfaget. Selskapet skal også kunne delta i/overta virksomheter av lignende art.

## Kunngjøringer

- 23.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000202920&sokeverdi=957771823&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [VEDAL MALING OG BAD AS](https://www.norscout.com/no/company/935095999-vedal-maling-og-bad-as) | Fauske | - | 991 080 kr | - |
| [BE-MO AS](https://www.norscout.com/no/company/989202464-be-mo-as) | Fauske | - | 213 100 kr | - |
| [YTTERVIK HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/915635075-yttervik-holding-as) | Fauske | - | - | - |
| [FAUSKE ELEKTRO AS](https://www.norscout.com/no/company/959556016-fauske-elektro-as) | Fauske | 18 | 19,5 mill. kr | −4,9 % |
| [Fauske Rør A/S](https://www.norscout.com/no/company/947235648-fauske-ror-a-s) | Fauske | 10 | 18,5 mill. kr | +11,6 % |
| [MULTISERVICE FAUSKE AS](https://www.norscout.com/no/company/959209413-multiservice-fauske-as) | Fauske | 19 | 31,6 mill. kr | +27,6 % |
| [LARSSEN MASKIN AS](https://www.norscout.com/no/company/986674373-larssen-maskin-as) | Fauske | 10 | 7,81 mill. kr | −18,8 % |
| [RØRLEGGERN FAUSKE AS](https://www.norscout.com/no/company/983457541-rorleggern-fauske-as) | Fauske | 21 | 33,5 mill. kr | +14 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
