---
title: "ØVRE HOEN GRUSTAK AS (957833896): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ØVRE HOEN GRUSTAK AS i Øvre Eiker hadde 5,21 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Egil Christopher Hoen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/957833896-ovre-hoen-grustak-as"
---

# ØVRE HOEN GRUSTAK AS

Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin · Øvre Eiker

- Org.nr: 957 833 896
- Telefon: 90758769
- Daglig leder: Egil Christopher Hoen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 5,21 mill. kr (−24,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,12 mill. kr (Margin 21,5 %)
- Etablert: 1990

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 10,9 % (god). Ned fra 25,5 % i 2024
- Likviditet: 4,48 (meget god). Opp fra 4,03 i 2024
- Soliditet: 91,6 % (meget god). Opp fra 81,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 78,1 % | 34,2 % | 25,5 % | 10,9 % |
| Driftsmargin | 76,8 % | 78,2 % | 32,7 % | 34,5 % | 21,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 46,6 % | 32,3 % | 12,6 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,83 | 4,03 | 4,48 |
| Soliditet | 66,8 % | 70,1 % | 75,8 % | 81,5 % | 91,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,5 | 0,4 | 0,3 | 0,2 | 0,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 5 824 | 6 871 | 8 354 | 6 903 | 5 212 |
| Driftsresultat | 4 473 | 5 373 | 2 735 | 2 384 | 1 123 |
| Årsresultat | 1 066 | 1 203 | 2 381 | 2 229 | 1 029 |
| Driftsmargin | 76,8 % | 78,2 % | 32,7 % | 34,5 % | 21,5 % |
| Sum gjeld | 2 063 | 2 289 | 2 469 | 2 270 | 1 009 |
| Sum driftskostnader | 1 116 | 1 090 | 5 619 | 4 518 | 4 089 |
| Finansresultat | 15 | 45 | 319 | 476 | 197 |
| Resultat før skatt | - | - | 3 053 | 2 860 | 1 319 |
| Anleggsmidler | 901 | 2 665 | 3 220 | 3 103 | 7 619 |
| Omløpsmidler | - | - | 6 990 | 9 139 | 4 390 |
| Sum eiendeler | 6 220 | 7 650 | 10 211 | 12 242 | 12 009 |
| Egenkapital | 4 158 | 5 361 | 7 742 | 9 972 | 11 001 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 469 | 2 270 | 980 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Egil Christopher Hoen: Daglig leder og styremedlem
- Børre Christopher Hoen: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Skotselvveien 166, 3302 Hokksund
- Postadresse: c/o Øvre Hoen, Skotselvveien 166, 3302 Hokksund
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 08.120 Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin
- Etablert: 04.01.1990
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1990
- Revisor: [ØSTLANDSKE REVISORER AS](https://www.norscout.com/no/company/982743966-ostlandske-revisorer-as)
- Regnskapsfører: HAUG REGNSKAPSLAG SA
- Størrelse: Nr. 137 av 262 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utvinning og salg av grus - og alt som står i forbindelse med dette - herunder å delta i andre selskaper.

## Siste endringer

- 23.03.2026: Regnskapsfører endret
- 14.03.2026: Regnskapsfører endret
- 23.02.2026: Regnskapsfører endret
- 29.01.2026: Regnskapsfører endret

## Kunngjøringer

- 16.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000389808&sokeverdi=957833896&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [DAMÅSEN PUKKVERK AS](https://www.norscout.com/no/company/994496174-damasen-pukkverk-as) | Øvre Eiker | - | 7,54 mill. kr | −32 % |
| [MOBILKNUSING MIDT-NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/993926760-mobilknusing-midt-norge-as) | Midtre Gauldal | - | 5,28 mill. kr | −23,2 % |
| [ÅSLAND PUKK AS](https://www.norscout.com/no/company/963703449-asland-pukk-as) | Kongsvinger | - | 5,13 mill. kr | −41,7 % |
| [ALTERSKJÆR TRANSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/976855469-alterskjaer-transport-as) | Rana | - | 5,52 mill. kr | +9,5 % |
| [FOLEFALLA MASSETAK AS](https://www.norscout.com/no/company/822200982-folefalla-massetak-as) | Evje og Hornnes | - | 4,94 mill. kr | +12,2 % |
| [HURUM PUKK AS](https://www.norscout.com/no/company/916325061-hurum-pukk-as) | Drammen | - | 6,24 mill. kr | +8,5 % |
| [TROND INGVE FOSSAN AS](https://www.norscout.com/no/company/943104883-trond-ingve-fossan-as) | Sandnes | - | 4,94 mill. kr | +19,2 % |
| [STØLEHEIA PUKKVERK AS](https://www.norscout.com/no/company/989843516-stoleheia-pukkverk-as) | Vennesla | - | 6,24 mill. kr | +1,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 17.06.2026.
