---
title: "VEGÅRSHEI SKI OG AKTIVITETSSENTER AS (958089643): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "VEGÅRSHEI SKI OG AKTIVITETSSENTER AS i Vegårshei hadde 4,99 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 6 ansatte. Daglig leder er Torbjørg Bjørkholt. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/958089643-vegarshei-ski-og-aktivitetssenter-as"
---

# VEGÅRSHEI SKI OG AKTIVITETSSENTER AS

Sportsaktiviteter ikke nevnt annet sted · Vegårshei · Etablert 1990

- Org.nr: 958 089 643
- Telefon: 958 10 581
- E-post: torgny@vsa.no
- Nettsted: [vegarsheiskisenter.no](https://www.vegarsheiskisenter.no)
- Daglig leder: Torbjørg Bjørkholt

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 4,99 mill. kr (−13,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 492 293 kr (Margin 9,9 %)
- Ansatte: 6 (Ned fra 31 i oktober 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 31
- desember 2025: 5
- februar 2026: 21
- mars 2026: 24
- mai 2026: 5
- september 2026: 6

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 6,1 % (tilfredsstillende). Ned fra 9,0 % i 2024
- Likviditet: 1,57 (god). Opp fra 1,01 i 2024
- Soliditet: 33,3 % (god). Opp fra 26,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 5,9 % | −1,1 % | 9,0 % | 6,1 % |
| Driftsmargin | 14,5 % | 9,4 % | −1,8 % | 12,2 % | 9,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −11,1 % | 21,3 % | 10,0 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,71 | 1,01 | 1,57 |
| Soliditet | 24,8 % | 30,2 % | 28,4 % | 26,0 % | 33,3 % |
| Gjeldsgrad | 3,0 | 2,3 | 2,5 | 2,9 | 2,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 3 538 | 4 354 | 4 821 | 5 740 | 4 986 |
| Driftsresultat | 514 | 408 | −87 | 697 | 492 |
| Årsresultat | 407 | 323 | −225 | 455 | 249 |
| Driftsmargin | 14,5 % | 9,4 % | −1,8 % | 12,2 % | 9,9 % |
| Sum gjeld | 5 171 | 4 930 | 4 818 | 6 744 | 5 240 |
| Sum driftskostnader | 3 024 | 3 946 | 4 908 | 5 043 | 4 494 |
| Finansresultat | −107 | −85 | −139 | −242 | −244 |
| Resultat før skatt | - | - | −225 | 455 | 249 |
| Anleggsmidler | 6 095 | 5 626 | 4 640 | 7 155 | 6 372 |
| Omløpsmidler | - | - | 2 087 | 1 954 | 1 480 |
| Sum eiendeler | 6 878 | 7 064 | 6 727 | 9 109 | 7 853 |
| Egenkapital | 1 707 | 2 134 | 1 909 | 2 364 | 2 613 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 932 | 1 943 | 944 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 1 887 | 4 801 | 4 296 |

## Ledelse og styre

- Torbjørg Bjørkholt: Daglig leder
- Chantal Maria Hennink: Styrets leder
- Ellen Knudsen: Styremedlem
- Geir Skogby: Styremedlem
- Torleiv Momrak: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Molandsveien 48, 4985 Vegårshei
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 93.190 Sportsaktiviteter ikke nevnt annet sted
- Etablert: 25.04.1990
- Aksjekapital: 2 078 947 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2004
- Regnskapsfører: [SUNDE REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/926195581-sunde-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 77 av 404 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Eie og drive, eventuelt leie ut, skianlegg og andre aktivitetsanlegg på helårsbasis, så vel for konkurranseformål som for turisme. VSA AS har et ikke-kommersielt formål, og eventuelle driftsoverskudd skal ikke utbetales som utbytte til eierne, men styrke selskapets videre drift og utvikling.

## Siste endringer

- 14.08.2026: Daglig leder endret

## Kunngjøringer

- 14.08.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000691667&sokeverdi=958089643&spraak=nb)
- 25.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000433704&sokeverdi=958089643&spraak=nb)
- 12.09.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000738285&sokeverdi=958089643&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 19.12.2022: Tilskudd fra ENOVA SF, 1,31 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ATLETIX TRENINGSSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/999203930-atletix-treningssenter-as) | Vegårshei | 23 | 4,5 mill. kr | −1,6 % |
| [ERICHSEN RACING AS](https://www.norscout.com/no/company/994977539-erichsen-racing-as) | Bærum | 6 | 5,44 mill. kr | −2,4 % |
| [STALL GRANLY AS](https://www.norscout.com/no/company/930956864-stall-granly-as) | Trondheim | 6 | 2,49 mill. kr | −7,9 % |
| [NORWAY CHESS AS](https://www.norscout.com/no/company/933034925-norway-chess-as) | Sandnes | 6 | 6,37 mill. kr | - |
| [DAHL EQUESTRIAN CENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/924792000-dahl-equestrian-center-as) | Hamar | 6 | 1,95 mill. kr | +0,3 % |
| [FJORDS CYCLING AS](https://www.norscout.com/no/company/999130348-fjords-cycling-as) | Sola | 6 | 19,6 mill. kr | +23,1 % |
| [NARVIK RIDESKOLE SKJOMEN AS](https://www.norscout.com/no/company/981470850-narvik-rideskole-skjomen-as) | Narvik | 6 | 1,77 mill. kr | −11,7 % |
| [TRAVTRENER KALS AS](https://www.norscout.com/no/company/931265229-travtrener-kals-as) | Gjerstad | 7 | 3,71 mill. kr | +37,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.10.2026.
