---
title: "LENCO GULV OG MALING AS (958238851): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "LENCO GULV OG MALING AS i Stad hadde 13,2 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 14 ansatte. Daglig leder er Arne Torgeir Nes. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/958238851-lenco-gulv-og-maling-as"
---

# LENCO GULV OG MALING AS

Gulvlegging og tapetsering · Stad · Etablert 1990

- Org.nr: 958 238 851
- Telefon: 57 86 20 70
- E-post: post@lenco-as.no
- Nettsted: [lenco-as.no](https://www.lenco-as.no)
- Daglig leder: Arne Torgeir Nes (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 13,2 mill. kr (−39,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −1,01 mill. kr (Margin −7,6 %)
- Ansatte: 14 (Ned fra 15 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 14
- oktober 2025: 16
- november 2025: 15
- august 2026: 16
- september 2026: 14

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −14,2 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 4,8 % i 2024
- Likviditet: 2,52 (meget god). Opp fra 1,68 i 2024
- Soliditet: 60,2 % (meget god). Opp fra 41,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −5,6 % | 17,1 % | 4,8 % | −14,2 % |
| Driftsmargin | 9,3 % | −2,5 % | 6,1 % | 2,0 % | −7,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 8,1 % | −31,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,82 | 1,61 | 1,76 | 1,68 | 2,52 |
| Soliditet | - | - | 43,7 % | 41,6 % | 60,2 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 1,3 | 1,4 | 0,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 16 836 | 15 831 | 21 683 | 21 740 | 13 215 |
| Driftsresultat | 1 566 | −388 | 1 312 | 429 | −1 007 |
| Årsresultat | 1 291 | −455 | 920 | 266 | −1 075 |
| Driftsmargin | 9,3 % | −2,5 % | 6,1 % | 2,0 % | −7,6 % |
| Sum gjeld | 3 781 | 4 191 | 4 730 | 5 523 | 1 892 |
| Sum driftskostnader | - | - | 20 371 | 21 311 | 14 222 |
| Finansresultat | - | - | −131 | −120 | −68 |
| Resultat før skatt | 1 520 | −455 | 1 181 | 309 | −1 075 |
| Anleggsmidler | 448 | 314 | 462 | 391 | 174 |
| Omløpsmidler | 6 537 | 6 627 | 7 937 | 9 068 | 4 579 |
| Sum eiendeler | 6 985 | 6 941 | 8 399 | 9 458 | 4 752 |
| Egenkapital | - | - | 3 669 | 3 935 | 2 860 |
| Kortsiktig gjeld | 3 584 | 4 105 | 4 521 | 5 387 | 1 819 |
| Langsiktig gjeld | 197 | 86 | 209 | 135 | 73 |

## Ledelse og styre

- Arne Torgeir Nes: Daglig leder og styremedlem
- Audun Mundal: Styrets leder
- Wojciech Andrzej Kosinski: Styremedlem
- Danel Bjørkedal: Styremedlem
- Ove Martin Kjøllesdal: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Malakoff 5, 6770 Nordfjordeid
- Postadresse: Postboks 323, 6772 Nordfjordeid
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.330 Gulvlegging og tapetsering
- Etablert: 15.08.1990
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.1990
- Revisor: [HOVDEN & VATNE STATSAUTORISERTE](https://www.norscout.com/no/company/987832916-hovden-vatne-statsautoriserte)
- Størrelse: Nr. 78 av 483 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utføre arbeid med legging av golv og flis, samt målingsarbeid, og ellers hva som måtte stå i for- bindelse med dette.

## Kunngjøringer

- 29.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000719373&sokeverdi=958238851&spraak=nb)
- 09.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000564622&sokeverdi=958238851&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [VEST ENERGITEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/926736582-vest-energiteknikk-as) | Stad | 18 | 25 mill. kr | +114,2 % |
| [STADT MASKIN AS](https://www.norscout.com/no/company/921016204-stadt-maskin-as) | Stad | 13 | 19,9 mill. kr | +3,6 % |
| [SKÅRHAUG TAKTEKK AS](https://www.norscout.com/no/company/980249662-skarhaug-taktekk-as) | Stad | 23 | 40,8 mill. kr | −3,8 % |
| [ALVIN DRAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/888010262-alvin-drage-as) | Stad | 10 | 10 mill. kr | +10,3 % |
| [KVERNEVIK AS](https://www.norscout.com/no/company/825777482-kvernevik-as) | Stad | 26 | 51,1 mill. kr | +10,5 % |
| [NESBAKK RØR AS](https://www.norscout.com/no/company/934943848-nesbakk-ror-as) | Stad | 9 | 9,77 mill. kr | +44,7 % |
| [NORMATIC AS](https://www.norscout.com/no/company/979746628-normatic-as) | Stad | 84 | 190 mill. kr | −48,9 % |
| [EID MALERSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/924718536-eid-malerservice-as) | Stad | 8 | 7,89 mill. kr | +122,6 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
