---
title: "IMO SVEISEINDUSTRI AS (958439709): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "IMO SVEISEINDUSTRI AS i Rana hadde 118 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 33 ansatte. Daglig leder er Tobias Reinsnes. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/958439709-imo-sveiseindustri-as"
---

# IMO SVEISEINDUSTRI AS

Produksjon av metallkonstruksjoner og deler · Rana · Etablert 1990

- Org.nr: 958 439 709
- Telefon: 75 15 56 55
- Nettsted: [imosveis.no](https://imosveis.no)
- Daglig leder: Tobias Reinsnes (også varamedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 118 mill. kr (−5,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 7,9 mill. kr (Margin 6,7 %)
- Ansatte: 33 (Opp fra 28 i oktober 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 28
- februar 2026: 29
- mars 2026: 28
- april 2026: 29
- mai 2026: 31
- juni 2026: 33
- juli 2026: 32
- august 2026: 34
- oktober 2026: 33

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 14,2 % (god). Ned fra 17,6 % i 2024
- Likviditet: 2,14 (meget god). Opp fra 1,61 i 2024
- Soliditet: 50,7 % (meget god). Opp fra 42,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 24,3 % | 7,8 % | 17,6 % | 14,2 % |
| Driftsmargin | 8,0 % | 7,6 % | 4,2 % | 7,0 % | 6,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 56,0 % | 12,1 % | 33,1 % | 23,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,41 | 1,45 | 2,04 | 1,61 | 2,14 |
| Soliditet | 40,6 % | 40,9 % | 49,3 % | 42,9 % | 50,7 % |
| Gjeldsgrad | 1,5 | 1,4 | 1,0 | 1,3 | 1,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 68 564 | 128 602 | 83 803 | 124 363 | 117 814 |
| Driftsresultat | 5 513 | 9 774 | 3 487 | 8 693 | 7 899 |
| Årsresultat | 4 228 | 7 183 | 1 934 | 5 768 | 4 817 |
| Driftsmargin | 8,0 % | 7,6 % | 4,2 % | 7,0 % | 6,7 % |
| Sum gjeld | 18 957 | 29 129 | 21 460 | 33 571 | 27 820 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 115 669 | 109 915 |
| Finansresultat | - | - | - | −1 064 | −1 704 |
| Resultat før skatt | 5 336 | 9 286 | 2 491 | 7 629 | 6 196 |
| Anleggsmidler | 15 049 | 14 872 | 16 133 | 21 752 | 30 272 |
| Omløpsmidler | 16 885 | 34 417 | 26 198 | 37 082 | 26 128 |
| Sum eiendeler | 31 934 | 49 289 | 42 331 | 58 834 | 56 400 |
| Egenkapital | 12 978 | 20 161 | 20 870 | 25 264 | 28 581 |
| Kortsiktig gjeld | 11 936 | 23 701 | 12 841 | 23 067 | 12 216 |
| Langsiktig gjeld | 7 021 | 5 428 | 8 620 | 10 504 | 15 604 |

## Ledelse og styre

- Tobias Reinsnes: Daglig leder og varamedlem
- Arve Reinsnes: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Stigerplatået, 8624 Mo i Rana
- Postadresse: Postboks 15, 8604 Mo i Rana
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.110 Produksjon av metallkonstruksjoner og deler
- Etablert: 26.03.1990
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.1990
- Revisor: [HELGELAND REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/823130422-helgeland-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [AIDER AS](https://www.norscout.com/no/company/922633452-aider-as)
- Størrelse: Nr. 34 av 262 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive mekanisk verksted og annen virksomhet som hermed står i forbindelse, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.

## Siste endringer

- 28.09.2026: Regnskapsfører endret

## Kunngjøringer

- 22.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000198531&sokeverdi=958439709&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [IMO HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/993357049-imo-holding-as) | Rana | - | 1,3 mill. kr | +27,1 % |
| [AQ SOLUTIONS AS](https://www.norscout.com/no/company/931422596-aq-solutions-as) | Rana | 40 | 9,51 mill. kr | +272,5 % |
| [MIRAS SOLUTIONS AS](https://www.norscout.com/no/company/953286424-miras-solutions-as) | Rana | 23 | 69,1 mill. kr | +39,8 % |
| [MOMEK SERVICES AS](https://www.norscout.com/no/company/992198923-momek-services-as) | Rana | 302 | 623 mill. kr | +11,5 % |
| [GROTNES STEEL AS](https://www.norscout.com/no/company/937585543-grotnes-steel-as) | Rana | 15 | 59 mill. kr | +23,9 % |
| [VELMETAL AS](https://www.norscout.com/no/company/937013965-velmetal-as) | Rana | 9 | - | - |
| [SLITASJETEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/976160975-slitasjeteknikk-as) | Rana | 6 | 9,86 mill. kr | +6,1 % |
| [DALMO HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/992663006-dalmo-holding-as) | Rana | 5 | 100 000 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
