---
title: "PENN OG PENSEL AS (958586981): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "PENN OG PENSEL AS i Nordre Follo hadde 23 640 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Jarle Ørnebo. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/958586981-penn-og-pensel-as"
---

# PENN OG PENSEL AS

Uoppgitt · Nordre Follo

- Org.nr: 958 586 981
- Telefon: 66 80 90 45
- Daglig leder: Jarle Ørnebo (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 23 640 kr (−60,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −1 783 kr (Margin −7,5 %)
- Etablert: 1990

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 0,27 (ikke tilfredsstillende). Ned fra 0,31 i 2024
- Soliditet: −269,8 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −222,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsmargin | −197,3 % | 16,8 % | −7,5 % |
| Likviditetsgrad | 0,30 | 0,31 | 0,27 |
| Soliditet | −238,7 % | −222,4 % | −269,8 % |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 20 | 60 | 24 |
| Driftsresultat | −40 | 10 | −2 |
| Årsresultat | −40 | 10 | −2 |
| Driftsmargin | −197,3 % | 16,8 % | −7,5 % |
| Sum gjeld | 106 | 94 | 91 |
| Sum driftskostnader | 61 | 50 | 25 |
| Finansresultat | 0 | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | −40 | 10 | −2 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | - |
| Omløpsmidler | 31 | 29 | 25 |
| Sum eiendeler | 31 | 29 | 25 |
| Egenkapital | −75 | −65 | −67 |
| Kortsiktig gjeld | 106 | 94 | 91 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Jarle Ørnebo: Daglig leder og styrets leder
- Tor Gunnar Kvande-Pettersen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Liaveien 33, 1410 Kolbotn
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 00.000 Uoppgitt
- Etablert: 08.09.1990
- Tidligere navn: XPCR AS (2020 til 2022)
- Aksjekapital: 816 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.1990
- Størrelse: Nr. 5 140 av 6 360 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive produksjon, produktutvikling, tjenesteyting, investeringer, konsulatasjon og handel med tilhørende markedsføring innenfor ulike markedsaktiviteter.

## Kunngjøringer

- 17.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000120572&sokeverdi=958586981&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [KO-MA AS](https://www.norscout.com/no/company/931679333-ko-ma-as) | Nordre Follo | - | 30 000 kr | - |
| [AUTHEN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/923750355-authen-holding-as) | Nordre Follo | - | 20 458 kr | - |
| [MODAL AKTIVA AS](https://www.norscout.com/no/company/822017002-modal-aktiva-as) | Nordre Follo | - | 49 000 kr | - |
| [E BERLIN AS](https://www.norscout.com/no/company/927207915-e-berlin-as) | Nordre Follo | - | 17 860 kr | - |
| [REGOR INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/927836408-regor-invest-as) | Nordre Follo | - | 49 667 kr | - |
| [E BERGLIE HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/928644561-e-berglie-holding-as) | Nordre Follo | - | 15 373 kr | - |
| [HVAMSTAD SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/944922113-hvamstad-service-as) | Nordre Follo | - | 54 840 kr | - |
| [ARK SAMBA AS](https://www.norscout.com/no/company/927901994-ark-samba-as) | Nordre Follo | - | 15 250 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
