---
title: "SALMAR AS (958973306): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SALMAR AS i Frøya hadde 24 mrd. kr i driftsinntekter i 2025 og 1 379 ansatte. Daglig leder er Simon Andre Søbstad. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/958973306-salmar-as"
---

# SALMAR AS

Slakting av fisk, skalldyr og bløtdyr · Frøya · Etablert 1990

Heleid av [SALMAR ASA](https://www.norscout.com/no/company/960514718-salmar-asa)

- Org.nr: 958 973 306
- Telefon: 72 44 79 00
- E-post: salmar@salmar.no
- Nettsted: [salmar.no](https://salmar.no)
- Daglig leder: Simon Andre Søbstad

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 24 mrd. kr (+1,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 280 mill. kr (Margin 1,2 %)
- Ansatte: 1 379 (Ned fra 1 432 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 1 412
- oktober 2025: 1 405
- november 2025: 1 411
- desember 2025: 1 432
- januar 2026: 1 440
- februar 2026: 1 410
- mars 2026: 1 382
- april 2026: 1 369
- mai 2026: 1 371
- juni 2026: 1 388
- juli 2026: 1 445
- august 2026: 1 433
- september 2026: 1 402
- oktober 2026: 1 379

### Per sted

- Kverva: 915 ansatte · 2 avdelinger
- Silsand: 457 ansatte
- Trondheim: 7 ansatte

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 6,8 % (tilfredsstillende). Ned fra 23,6 % i 2024
- Likviditet: 1,16 (tilfredsstillende). Opp fra 1,13 i 2024
- Soliditet: 16,7 % (tilfredsstillende). Opp fra 15,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 23,6 % | 6,8 % |
| Driftsmargin | 4,6 % | 5,7 % | 1,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 129,3 % | 21,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,14 | 1,13 | 1,16 |
| Soliditet | 16,2 % | 15,0 % | 16,7 % |
| Gjeldsgrad | 5,2 | 5,7 | 5,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| mill. kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 25 403 | 23 720 | 24 025 |
| Driftsresultat | 1 170 | 1 354 | 280 |
| Årsresultat | 797 | 1 053 | 175 |
| Driftsmargin | 4,6 % | 5,7 % | 1,2 % |
| Sum gjeld | 5 025 | 5 679 | 5 389 |
| Sum driftskostnader | 24 233 | 22 366 | 23 745 |
| Finansresultat | −155 | −75 | −54 |
| Resultat før skatt | 1 015 | 1 279 | 226 |
| Anleggsmidler | 1 912 | 1 829 | 1 819 |
| Omløpsmidler | 4 088 | 4 854 | 4 650 |
| Sum eiendeler | 6 000 | 6 683 | 6 468 |
| Egenkapital | 975 | 1 004 | 1 079 |
| Kortsiktig gjeld | 3 592 | 4 292 | 4 023 |
| Langsiktig gjeld | 1 434 | 1 388 | 1 366 |

## Konsern

6 selskaper.

- [KVERVA INDUSTRIER AS](https://www.norscout.com/no/company/960329856-kverva-industrier-as) (Morselskap)
  - [SALMAR ASA](https://www.norscout.com/no/company/960514718-salmar-asa) (66 ansatte)
    - SALMAR AS (Denne bedriften)
    - [SALMAR FARMING AS](https://www.norscout.com/no/company/966840528-salmar-farming-as) (1 278 ansatte)
    - [SALMAR SETTEFISK AS](https://www.norscout.com/no/company/937543948-salmar-settefisk-as) (132 ansatte)
    - [SALMAR-TUNET AS](https://www.norscout.com/no/company/993393312-salmar-tunet-as)

## Ledelse og styre

- Simon Andre Søbstad: Daglig leder
- Gustav Witzøe: Styrets leder
- Ulrik Steinvik: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Industriveien 51, 7266 Kverva
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 10.202 Slakting av fisk, skalldyr og bløtdyr
- Etablert: 01.10.1990
- Tidligere navn: SALMAR PROCESSING AS (1998 til 2014); KVARV AS (1995 til 1998)
- Aksjekapital: 200 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 04.01.2010
- Revisor: [ERNST & YOUNG AS](https://www.norscout.com/no/company/976389387-ernst-young-as)
- Størrelse: Nr. 1 av 79 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Forretningsvirksomhet innen fiskerinæringen, samt ved aksjetegning eller på annen måte å delta i andre selskaper.

## Kunngjøringer

- 14.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000548556&sokeverdi=958973306&spraak=nb)
- 12.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000576682&sokeverdi=958973306&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 02.07.2026: Tilskudd fra ENOVA SF, 500 000 kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SALMAR ASA](https://www.norscout.com/no/company/960514718-salmar-asa) | Frøya | 66 | 228 mill. kr | −31,1 % |
| [GARNVIK AS](https://www.norscout.com/no/company/917425493-garnvik-as) | Frøya | 9 | 30,5 mill. kr | +27,6 % |
| [MÅSØVAL PROCESSING AS](https://www.norscout.com/no/company/933218082-masoval-processing-as) | Frøya | 6 | 9,62 mill. kr | +27,9 % |
| [FROAN FORRETNINGSDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/950650141-froan-forretningsdrift-as) | Frøya | 5 | 3,64 mill. kr | −22 % |
| [NUTRIMAR AS](https://www.norscout.com/no/company/990080372-nutrimar-as) | Frøya | 43 | 292 mill. kr | −32,8 % |
| [KVERVA AS](https://www.norscout.com/no/company/919818824-kverva-as) | Frøya | 19 | 111 mill. kr | +5,8 % |
| [FRØYA FRYSERI AS](https://www.norscout.com/no/company/986482261-froya-fryseri-as) | Frøya | 11 | 11,8 mill. kr | −1,7 % |
| [KVERVA INDUSTRIER AS](https://www.norscout.com/no/company/960329856-kverva-industrier-as) | Frøya | - | 1,71 mrd. kr | −28,6 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
