---
title: "MIBAU STEMA NORGE AS (958990022): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MIBAU STEMA NORGE AS i Suldal hadde 1,52 mrd. kr i driftsinntekter i 2025 og 491 ansatte. Daglig leder er Tor Helge Hilmarsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/958990022-mibau-stema-norge-as"
---

# MIBAU STEMA NORGE AS

Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin · Suldal · Etablert 1990

- Org.nr: 958 990 022
- Telefon: 52 79 29 00
- E-post: post@norsk-stein.no
- Nettsted: [mibau-stema.com](https://www.mibau-stema.com)
- Daglig leder: Tor Helge Hilmarsen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,52 mrd. kr (−0,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 92,5 mill. kr (Margin 6,1 %)
- Ansatte: 491 (Opp fra 469 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 486
- oktober 2025: 467
- november 2025: 472
- desember 2025: 469
- januar 2026: 466
- februar 2026: 477
- mars 2026: 483
- april 2026: 489
- mai 2026: 492
- juni 2026: 496
- juli 2026: 509
- august 2026: 507
- september 2026: 506
- oktober 2026: 491

### Per sted

- Jelsa: 327 ansatte
- Tau: 145 ansatte
- Dirdal: 19 ansatte
- Larvik: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 0,39 (ikke tilfredsstillende). Ned fra 0,66 i 2024
- Soliditet: 40,4 % (meget god). Ned fra 52,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 8,8 % | - |
| Driftsmargin | 1,9 % | 8,8 % | 6,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 12,3 % | 5,7 % |
| Likviditetsgrad | - | 0,66 | 0,39 |
| Soliditet | 56,6 % | 52,9 % | 40,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,8 | 0,9 | 1,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| mill. kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 260,2 | 1 525,0 | 1 520,8 |
| Driftsresultat | 23,4 | 133,8 | 92,5 |
| Årsresultat | 7,1 | 89,3 | 36,6 |
| Driftsmargin | 1,9 % | 8,8 % | 6,1 % |
| Sum gjeld | 699,8 | 893,8 | 1 565,8 |
| Sum driftskostnader | 1 236,8 | 1 391,2 | 1 428,3 |
| Finansresultat | −11,5 | −15,7 | −33,6 |
| Resultat før skatt | - | 118,2 | 58,8 |
| Anleggsmidler | 1 096,0 | 1 305,1 | 2 012,8 |
| Omløpsmidler | - | 590,6 | 614,3 |
| Sum eiendeler | 1 612,5 | 1 895,7 | 2 627,1 |
| Egenkapital | 912,6 | 1 001,9 | 1 061,3 |
| Kortsiktig gjeld | - | 893,8 | 1 565,5 |
| Langsiktig gjeld | - | 0,0 | - |

## Ledelse og styre

- Tor Helge Hilmarsen: Daglig leder
- Giv Brantenberg: Styrets leder
- Stian Ollila: Styremedlem
- Olav Berge: Styremedlem
- Arild Rosland: Styremedlem
- Ståle Østerhus: Styremedlem
- Ulrika Alice Margareta Hjelmqvist: Styremedlem
- Thea Stene: Styremedlem
- Claus Boisen: Styremedlem
- Martin Rapp: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Jelsavegen 512, 4234 Jelsa
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 08.120 Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin
- Etablert: 27.06.1990
- Tidligere navn: NORSK STEIN AS (2001 til 2024); VIKING TRADING AS (1995 til 2001)
- Aksjekapital: 487 864 088 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2002
- Revisor: [PRICEWATERHOUSECOOPERS AS](https://www.norscout.com/no/company/987009713-pricewaterhousecoopers-as)
- Regnskapsfører: [ERNST & YOUNG COMPLIANCE SERVICES](https://www.norscout.com/no/company/946823465-ernst-young-compliance-services)
- Størrelse: Nr. 1 av 262 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon og handel innen steinbrottsdrift og knusing av steinmateriale og markedsføring av dette, samt annen forretningsvirksomhet av enhver art, herunder å ha eierinteresser i andre foretak med økonomisk formål.

## Kunngjøringer

- 01.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000641260&sokeverdi=958990022&spraak=nb)
- 02.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000524740&sokeverdi=958990022&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [GUNNAR HOLTH GRUSFORRETNING AS](https://www.norscout.com/no/company/912774244-gunnar-holth-grusforretning-as) | Kongsvinger | 126 | 456 mill. kr | +11,9 % |
| [FRANZEFOSS PUKK AS](https://www.norscout.com/no/company/982153018-franzefoss-pukk-as) | Bærum | 113 | 472 mill. kr | +5,0 % |
| [FEIRING BRUK AS](https://www.norscout.com/no/company/943142947-feiring-bruk-as) | Lørenskog | 93 | 369 mill. kr | +28 % |
| [GABBRO NOR AS](https://www.norscout.com/no/company/874227862-gabbro-nor-as) | Nesna | 68 | 162 mill. kr | −16,6 % |
| [STAVEN GRUS AS](https://www.norscout.com/no/company/924966246-staven-grus-as) | Øksnes | 64 | 128 mill. kr | +47 % |
| [VELDE PUKK AS](https://www.norscout.com/no/company/914995531-velde-pukk-as) | Sandnes | 63 | 218 mill. kr | +1,9 % |
| [RAMLO SANDTAK AS](https://www.norscout.com/no/company/977311802-ramlo-sandtak-as) | Trondheim | 52 | 214 mill. kr | +7,5 % |
| [JOHN MYRVANG AS](https://www.norscout.com/no/company/948036932-john-myrvang-as) | Ringerike | 52 | 115 mill. kr | −6,8 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
