---
title: "LIAN VINDUER AS (959675724): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "LIAN VINDUER AS i Heim hadde 152 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 94 ansatte. Daglig leder er Tore Svanem. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/959675724-lian-vinduer-as"
---

# LIAN VINDUER AS

Produksjon av dører og vinduer i tre · Heim · Etablert 1990

- Org.nr: 959 675 724
- Telefon: 72 45 02 22
- E-post: firmapost@lian.no
- Nettsted: [lian.no](https://www.lian.no)
- Daglig leder: Tore Svanem

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 152 mill. kr (−10,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −11,4 mill. kr (Margin −7,5 %)
- Ansatte: 94 (Opp fra 91 i oktober 2025)

## Ansatte

- september 2025: 88
- oktober 2025: 91
- januar 2026: 88
- mars 2026: 87
- april 2026: 85
- mai 2026: 84
- juni 2026: 83
- august 2026: 89
- september 2026: 93
- oktober 2026: 94

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −16,4 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 2,2 % i 2024
- Likviditet: 1,25 (tilfredsstillende). Ned fra 1,78 i 2024
- Soliditet: 45,3 % (meget god). Ned fra 59,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 9,6 % | −20,7 % | 2,2 % | −16,4 % |
| Driftsmargin | 1,6 % | 2,6 % | −10,0 % | 0,6 % | −7,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 4,3 % | −31,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,24 | 1,31 | 1,51 | 1,78 | 1,25 |
| Soliditet | - | - | 34,3 % | 59,2 % | 45,3 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 1,9 | 0,7 | 1,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 256 324 | 301 638 | 188 864 | 170 440 | 151 937 |
| Driftsresultat | 4 195 | 7 942 | −18 895 | 1 090 | −11 353 |
| Årsresultat | 3 202 | 5 931 | −16 443 | 1 224 | −8 708 |
| Driftsmargin | 1,6 % | 2,6 % | −10 % | 0,6 % | −7,5 % |
| Sum gjeld | 57 583 | 68 822 | 45 971 | 27 217 | 37 200 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 169 350 | - |
| Finansresultat | - | - | - | 284 | - |
| Resultat før skatt | 4 107 | 7 618 | −21 080 | 1 374 | −11 155 |
| Anleggsmidler | 20 500 | 18 903 | 18 803 | 18 204 | 23 016 |
| Omløpsmidler | 71 555 | 90 323 | 51 128 | 48 523 | 44 986 |
| Sum eiendeler | 92 055 | 109 226 | 69 932 | 66 728 | 68 002 |
| Egenkapital | - | - | 23 961 | 39 511 | 30 803 |
| Kortsiktig gjeld | 57 583 | 68 822 | 33 907 | 27 217 | 36 050 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 12 064 | 0 | 1 150 |

## Ledelse og styre

- Tore Svanem: Daglig leder
- Odd Kristian Stavaas: Styrets leder
- John Lian: Styremedlem
- Roger Lernes: Styremedlem
- Hanna Lian: Styremedlem
- Marius Krogstad: Styremedlem
- Unni Rindal: Styremedlem
- Rune Solvang: Styremedlem
- Olga-Lovise Lernes: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Industriveien 10, 7200 Kyrksæterøra
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 16.250 Produksjon av dører og vinduer i tre
- Etablert: 14.10.1990
- Tidligere navn: LIAN TREVAREFABRIKK AS (1995 til 2021)
- Aksjekapital: 5 950 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.1987
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [TRØNDELAG REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/923095411-trondelag-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 11 av 103 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Trevareproduksjon, varehandel samt virksomhet forbundet med dette. Selskapet kan også ved investeringer, aksjeeie eller på annen måte gjøre seg interessert i andre selskaper.

## Kunngjøringer

- 07.09.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000733237&sokeverdi=959675724&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [NORDVESTVINDUET AS](https://www.norscout.com/no/company/910930540-nordvestvinduet-as) | Kinn | 96 | 132 mill. kr | −3,4 % |
| [FREKHAUG VINDUET AS](https://www.norscout.com/no/company/928907163-frekhaug-vinduet-as) | Alver | 82 | 141 mill. kr | +13,5 % |
| [NORGESVINDUET SVENNINGDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/952301179-norgesvinduet-svenningdal-as) | Grane | 109 | 205 mill. kr | +8,6 % |
| [H - VINDUET FJERDINGSTAD AS](https://www.norscout.com/no/company/994341189-h-vinduet-fjerdingstad-as) | Øvre Eiker | 73 | 232 mill. kr | +25,6 % |
| [ULDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/947895788-uldal-as) | Birkenes | 133 | 282 mill. kr | +11 % |
| [SCANFLEX AS](https://www.norscout.com/no/company/940410614-scanflex-as) | Birkenes | 68 | 159 mill. kr | +7,4 % |
| [NORDIC DOOR AS](https://www.norscout.com/no/company/966820152-nordic-door-as) | Lyngdal | 181 | 416 mill. kr | +12,8 % |
| [Lillerønning Snekkerifabrikk AS](https://www.norscout.com/no/company/913918487-lilleronning-snekkerifabrikk-as) | Midtre Gauldal | 64 | 115 mill. kr | +17,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
