---
title: "TATA STEEL NORWAY BYGGSYSTEMER AS (959807949): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "TATA STEEL NORWAY BYGGSYSTEMER AS i Skien hadde 319 mill. kr i driftsinntekter i 2026 og 41 ansatte. Daglig leder er Kathrine Bjørtuft. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/959807949-tata-steel-norway-byggsystemer-as"
---

# TATA STEEL NORWAY BYGGSYSTEMER AS

Produksjon av metallkonstruksjoner og deler · Skien · Etablert 1990

- Org.nr: 959 807 949
- Telefon: 35 91 52 00
- E-post: nina-merete.auestad@tatesteeleurope.com
- Nettsted: [tatesteelconstruction.com](https://www.tatesteelconstruction.com)
- Daglig leder: Kathrine Bjørtuft (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2026: 319 mill. kr (−3,9 % fra 2025)
- Driftsresultat 2026: −487 478 kr (Margin −0,2 %)
- Ansatte: 41

## Ansatte

- februar 2026: 40
- mars 2026: 38
- juni 2026: 41

### Per sted

- Skien: 35 ansatte
- Tiller: 6 ansatte

## Nøkkeltall 2026

- Lønnsomhet: 2,2 % (svak). Ned fra 4,0 % i 2025
- Likviditet: 4,32 (meget god). Opp fra 3,98 i 2025
- Soliditet: 79,4 % (meget god). Opp fra 77,7 % i 2025

| Nøkkeltall | 2024 | 2025 | 2026 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 4,0 % | 2,2 % |
| Driftsmargin | 2,4 % | 1,0 % | −0,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 5,3 % | 2,8 % |
| Likviditetsgrad | 3,49 | 3,98 | 4,32 |
| Soliditet | 74,9 % | 77,7 % | 79,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,3 | 0,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2024 | 2025 | 2026 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 363 610 | 331 742 | 318 868 |
| Driftsresultat | 8 790 | 3 311 | −487 |
| Årsresultat | 10 670 | 6 284 | 3 229 |
| Driftsmargin | 2,4 % | 1,0 % | −0,2 % |
| Sum gjeld | 53 883 | 47 962 | 44 290 |
| Sum driftskostnader | 354 820 | 328 432 | 319 355 |
| Finansresultat | 4 895 | 5 339 | 5 280 |
| Resultat før skatt | 13 684 | 8 650 | 4 792 |
| Anleggsmidler | 30 284 | 27 858 | 25 650 |
| Omløpsmidler | 184 488 | 187 278 | 189 043 |
| Sum eiendeler | 214 772 | 215 135 | 214 692 |
| Egenkapital | 160 889 | 167 173 | 170 403 |
| Kortsiktig gjeld | 52 809 | 47 067 | 43 789 |
| Langsiktig gjeld | 1 074 | 895 | 501 |

## Ledelse og styre

- Kathrine Bjørtuft: Daglig leder og styremedlem
- Matthew Robert Wilson: Styrets leder
- Nina Merete Auestad: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Røraskogen 2, 3739 Skien
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.110 Produksjon av metallkonstruksjoner og deler
- Etablert: 28.12.1990
- Tidligere navn: CORUS BYGG SYSTEMER AS (2004 til 2012); SITAS PROFIL AS (1995 til 2004)
- Aksjekapital: 1 220 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1991
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Størrelse: Nr. 9 av 262 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon, handel og annen virksomhet i forbindelse med dette, herunder deltagelse i andre selskaper med samme eller lignende formål.

## Siste endringer

- 23.02.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 18.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000564364&sokeverdi=959807949&spraak=nb)
- 23.02.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000074033&sokeverdi=959807949&spraak=nb)
- 02.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000527868&sokeverdi=959807949&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SKIENS RUSTFRI INDUSTRI AS](https://www.norscout.com/no/company/989454471-skiens-rustfri-industri-as) | Skien | 43 | 78,7 mill. kr | −7,8 % |
| [ELEKTROSVEIS AS](https://www.norscout.com/no/company/989830775-elektrosveis-as) | Skien | 18 | 25,6 mill. kr | −29 % |
| [ANTON W JOHANSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/932861925-anton-w-johansen-as) | Skien | 10 | 12,3 mill. kr | −25,9 % |
| [FINNJO AS](https://www.norscout.com/no/company/999215750-finnjo-as) | Skien | - | 1,03 mill. kr | −46,1 % |
| [KSM AS](https://www.norscout.com/no/company/976799070-ksm-as) | Skien | 35 | 50,7 mill. kr | +11,9 % |
| [MEIVCORE NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/997119487-meivcore-norway-as) | Skien | 28 | 37,2 mill. kr | −6,3 % |
| [GLASSMESTER THORESEN AS](https://www.norscout.com/no/company/954769526-glassmester-thoresen-as) | Skien | 14 | 16 mill. kr | −18 % |
| [PORT-TEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/998522005-port-teknikk-as) | Skien | 11 | 20,7 mill. kr | −12,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 19.07.2026.
