---
title: "VERDALSKALK AS (959959625): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "VERDALSKALK AS i Verdal hadde 257 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 126 ansatte. Daglig leder er Arnt Martin Storli. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/959959625-verdalskalk-as"
---

# VERDALSKALK AS

Produksjon av kalk og gips · Verdal · Etablert 1991

Eid 55 % av [FRANZEFOSS BRUK A/S](https://www.norscout.com/no/company/911812835-franzefoss-bruk-a-s)

- Org.nr: 959 959 625
- Telefon: 74 15 44 38
- E-post: verdalskalk@kalk.no
- Nettsted: [kalk.no](https://www.kalk.no)
- Daglig leder: Arnt Martin Storli

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 257 mill. kr (+5,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,27 mill. kr (Margin 0,9 %)
- Ansatte: 126 (Opp fra 121 i desember 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 117
- november 2025: 120
- desember 2025: 121
- februar 2026: 120
- mars 2026: 121
- april 2026: 124
- mai 2026: 125
- juni 2026: 129
- juli 2026: 122
- august 2026: 127
- september 2026: 128
- oktober 2026: 126

### Per sted

- Verdal: 99 ansatte · 2 avdelinger
- Inderøy: 27 ansatte

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 1,98 (god). Opp fra 1,83 i 2024
- Soliditet: 69,0 % (meget god). Opp fra 68,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 8,4 % | 2,1 % | 7,5 % | - |
| Driftsmargin | 2,0 % | 7,1 % | 1,3 % | 6,1 % | 0,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 9,8 % | 1,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,61 | 2,04 | - | 1,83 | 1,98 |
| Soliditet | - | - | 68,6 % | 68,7 % | 69,0 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 0,5 | 0,5 | 0,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 184 918 | 221 177 | 215 569 | 243 766 | 257 227 |
| Driftsresultat | 3 724 | 15 757 | 2 869 | 14 973 | 2 266 |
| Årsresultat | −245 | 11 349 | 3 166 | 11 139 | 1 196 |
| Driftsmargin | 2,0 % | 7,1 % | 1,3 % | 6,1 % | 0,9 % |
| Sum gjeld | 58 496 | 52 052 | 63 355 | 68 308 | 67 923 |
| Sum driftskostnader | - | - | 212 700 | 228 793 | 254 961 |
| Finansresultat | - | - | 837 | −830 | −751 |
| Resultat før skatt | 560 | 14 727 | - | 14 143 | 1 515 |
| Anleggsmidler | 112 116 | 112 585 | 112 777 | 109 213 | 117 696 |
| Omløpsmidler | 70 556 | 74 991 | - | 108 925 | 101 252 |
| Sum eiendeler | 182 672 | 187 577 | 202 046 | 218 137 | 218 948 |
| Egenkapital | - | - | 138 690 | 149 829 | 151 026 |
| Kortsiktig gjeld | 43 959 | 36 681 | - | 59 561 | 51 080 |
| Langsiktig gjeld | 14 538 | 15 372 | - | 8 747 | - |

## Konsern

5 selskaper.

- [FRANZEFOSS MINERALS AS](https://www.norscout.com/no/company/882153002-franzefoss-minerals-as) (Morselskap)
  - [FRANZEFOSS BRUK A/S](https://www.norscout.com/no/company/911812835-franzefoss-bruk-a-s)
    - VERDALSKALK AS (Denne bedriften)
  - [JESSNESSTRANDA 2 AS](https://www.norscout.com/no/company/925617334-jessnesstranda-2-as)
  - [OLAV INGSTADSVEI 5 AS](https://www.norscout.com/no/company/989566903-olav-ingstadsvei-5-as)

## Ledelse og styre

- Arnt Martin Storli: Daglig leder
- Hanne Eek: Styrets leder
- Anne-Berangere Marie Sudraud: Styremedlem
- Vincent Joelle P Deleers: Styremedlem
- Marcel Michael Yngve Gestranius: Styremedlem
- Remi Alexander Krogstad-Havnes: Styremedlem
- Stine Smulan: Styremedlem
- John Martin Jensen: Styremedlem
- Gunhild Bjørnmelen: Varamedlem
- Geir Andreas Robertsen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Tromsdalsvegen 442, 7657 Verdal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 23.520 Produksjon av kalk og gips
- Etablert: 22.01.1991
- Aksjekapital: 30 000 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1991
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Størrelse: Nr. 1 av 6 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Erverv og drift av kalkforekomster, foredling og salg av kalk samt virksomheter som står i sammen- heng med dette.

## Kunngjøringer

- 22.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000587900&sokeverdi=959959625&spraak=nb)
- 28.10.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000807404&sokeverdi=959959625&spraak=nb)
- 02.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000524755&sokeverdi=959959625&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 10.11.2025: Tilskudd fra ENOVA SF, 2,95 mill. kr
- 05.11.2024: Tilskudd fra ENOVA SF, 3,44 mill. kr
- 20.09.2024: Tilskudd fra ENOVA SF, 1,57 mill. kr
- 20.09.2024: Tilskudd fra ENOVA SF, 1,57 mill. kr
- 20.09.2024: Tilskudd fra ENOVA SF, 1,57 mill. kr
- 20.12.2022: Tilskudd fra ENOVA SF, 6,95 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [NORFRAKALK AS](https://www.norscout.com/no/company/987151196-norfrakalk-as) | Verdal | 22 | 244 mill. kr | +12,7 % |
| [LOE MIDT-NORSK BETONG AS](https://www.norscout.com/no/company/959478120-loe-midt-norsk-betong-as) | Verdal | 17 | 55,5 mill. kr | +11,4 % |
| [SMA MINERAL AS](https://www.norscout.com/no/company/977048931-sma-mineral-as) | Rana | 21 | 143 mill. kr | +21,3 % |
| [GREENITIVES NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/924206799-greenitives-norway-as) | Bømlo | 7 | 22,3 mill. kr | +15,4 % |
| [PCC NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/914365627-pcc-norway-as) | Skien | 7 | 8,04 mill. kr | −40,6 % |
| [GAUSDAL KALK AS](https://www.norscout.com/no/company/866247242-gausdal-kalk-as) | Gausdal | - | 16,2 mill. kr | +19,8 % |
| [FRANZEFOSS BRUK A/S](https://www.norscout.com/no/company/911812835-franzefoss-bruk-a-s) | Bærum | - | 0 kr | - |
| [GN DATTER 1 AS](https://www.norscout.com/no/company/929558200-gn-datter-1-as) | Bømlo | - | 0 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
