---
title: "MERÅKER ALPINSENTER AS (960032063): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MERÅKER ALPINSENTER AS i Meråker hadde 10,6 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 19 ansatte. Daglig leder er Lene-Mari Prøven. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/960032063-meraker-alpinsenter-as"
---

# MERÅKER ALPINSENTER AS

Drift av idrettsanlegg · Meråker · Etablert 1990

- Org.nr: 960 032 063
- Telefon: 406 13 300
- E-post: post@merakeralpinsenter.com
- Nettsted: [merakeralpinsenter.com](https://www.merakeralpinsenter.com/)
- Daglig leder: Lene-Mari Prøven

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 10,6 mill. kr (−3,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,75 mill. kr (Margin 16,5 %)
- Ansatte: 19 (Ned fra 41 i desember 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 42
- desember 2025: 41
- januar 2026: 18
- februar 2026: 32
- mars 2026: 36
- april 2026: 39
- mai 2026: 42
- juni 2026: 18
- oktober 2026: 19

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 22,5 % (meget god). Opp fra 11,5 % i 2024
- Likviditet: 5,00 (meget god). Opp fra 0,30 i 2024
- Soliditet: 91,8 % (meget god). Opp fra 38,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −24,4 % | 22,0 % | 11,5 % | 22,5 % |
| Driftsmargin | −8,6 % | −15,1 % | 19,5 % | 13,2 % | 16,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 162,7 % | 44,2 % | 36,6 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,83 | 0,30 | 5,00 |
| Soliditet | 29,2 % | 5,6 % | 15,4 % | 38,9 % | 91,8 % |
| Gjeldsgrad | 2,4 | 16,9 | 5,5 | 1,6 | 0,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 6 546 | 7 620 | 11 256 | 10 966 | 10 600 |
| Driftsresultat | −563 | −1 154 | 2 194 | 1 446 | 1 746 |
| Årsresultat | −676 | −1 187 | 2 144 | 1 354 | 1 677 |
| Driftsmargin | −8,6 % | −15,1 % | 19,5 % | 13,2 % | 16,5 % |
| Sum gjeld | 3 472 | 4 147 | 13 155 | 5 874 | 484 |
| Sum driftskostnader | 7 109 | 8 774 | 9 062 | 9 520 | 8 854 |
| Finansresultat | −113 | −33 | −50 | −91 | −69 |
| Resultat før skatt | - | - | 2 144 | 1 354 | 1 677 |
| Anleggsmidler | 1 522 | 1 282 | 4 830 | 7 917 | 3 482 |
| Omløpsmidler | - | - | 10 714 | 1 702 | 2 423 |
| Sum eiendeler | 4 905 | 4 393 | 15 545 | 9 619 | 5 905 |
| Egenkapital | 1 433 | 246 | 2 390 | 3 744 | 5 421 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 12 847 | 5 675 | 484 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 308 | 200 | - |

## Ledelse og styre

- Lene-Mari Prøven: Daglig leder
- Rune Langøy: Styrets leder
- Øyvind Olsen: Styremedlem
- Gry Mette Fossland: Styremedlem
- Ingeborg Lillevold: Styremedlem
- Alf Morten Buland: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Fagerliveien 454, 7530 Meråker
- Postadresse: c/o Statskog Meraker AS, Stasjonsveien 10, 7530 Meråker
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 93.110 Drift av idrettsanlegg
- Etablert: 20.12.1990
- Aksjekapital: 5 346 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2008
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS](https://www.norscout.com/no/company/936285066-sparebank-1-regnskapshuset-smn-as)
- Størrelse: Nr. 106 av 526 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Å planlegge, utbygge og foreta drift av alpinsenteret, samt utleie av eiendom og annen virksomhet i forbindelse med dette.

## Kunngjøringer

- 06.01.2026: [Vedtektsfestet formål](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000002193&sokeverdi=960032063&spraak=nb)
- 06.01.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000002192&sokeverdi=960032063&spraak=nb)
- 06.01.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000002191&sokeverdi=960032063&spraak=nb)
- 17.12.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000887403&sokeverdi=960032063&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MASKINTRÅKK AS](https://www.norscout.com/no/company/981616634-maskintrakk-as) | Meråker | 6 | 4,66 mill. kr | +25,8 % |
| [RYPETOPPEN ADVENTUREPARK MERÅKER AS](https://www.norscout.com/no/company/997984242-rypetoppen-adventurepark-meraker-as) | Meråker | 60 | 8,69 mill. kr | −8,7 % |
| [NORWAY HUSKY ADVENTURE AS](https://www.norscout.com/no/company/985216665-norway-husky-adventure-as) | Meråker | 5 | 2,21 mill. kr | +9,6 % |
| [STYRK TRENING OG KAFFEBAR AS](https://www.norscout.com/no/company/935663717-styrk-trening-og-kaffebar-as) | Meråker | - | 1,31 mill. kr | - |
| [FEELGOOD MERÅKER AS](https://www.norscout.com/no/company/923780009-feelgood-meraker-as) | Meråker | - | 393 931 kr | - |
| [PUSH TRENINGSSENTER MERÅKER AS](https://www.norscout.com/no/company/927055783-push-treningssenter-meraker-as) | Meråker | - | 334 494 kr | - |
| [RYPETOPPEN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/915608280-rypetoppen-holding-as) | Meråker | - | 0 kr | - |
| [TJØRHOMFJELLET AS](https://www.norscout.com/no/company/987076534-tjorhomfjellet-as) | Sirdal | 19 | 16,6 mill. kr | −13,1 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
