---
title: "RØLDAL SERVICE SENTER AS (960379195): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "RØLDAL SERVICE SENTER AS i Ullensvang hadde 33,6 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 18 ansatte. Daglig leder er Ove Turtveit. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/960379195-roldal-service-senter-as"
---

# RØLDAL SERVICE SENTER AS

Detaljhandel med drivstoff til motorvogner · Ullensvang · Etablert 1991

- Org.nr: 960 379 195
- Telefon: 53 64 73 70
- Daglig leder: Ove Turtveit (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 33,6 mill. kr (−3,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 566 077 kr (Margin 1,7 %)
- Ansatte: 18 (Opp fra 15 i november 2025)

## Ansatte

- november 2025: 15
- januar 2026: 16
- august 2026: 18
- september 2026: 19
- oktober 2026: 18

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 7,8 % (tilfredsstillende). Ned fra 8,1 % i 2024
- Likviditet: 2,43 (meget god). Opp fra 2,38 i 2024
- Soliditet: 67,2 % (meget god). Opp fra 61,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 2,3 % | 4,0 % | 8,1 % | 7,8 % |
| Driftsmargin | 3,5 % | 0,6 % | 1,0 % | 1,8 % | 1,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 1,4 % | 4,0 % | 13,2 % | 10,8 % |
| Likviditetsgrad | - | 2,59 | 2,30 | 2,38 | 2,43 |
| Soliditet | 38,3 % | 43,4 % | 45,5 % | 61,2 % | 67,2 % |
| Gjeldsgrad | 1,6 | 1,3 | 1,2 | 0,6 | 0,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 28 721 | 37 787 | 35 929 | 34 773 | 33 647 |
| Driftsresultat | 1 006 | 211 | 342 | 639 | 566 |
| Årsresultat | 676 | 48 | 139 | 490 | 441 |
| Driftsmargin | 3,5 % | 0,6 % | 1,0 % | 1,8 % | 1,7 % |
| Sum gjeld | 6 998 | 5 729 | 5 426 | 3 178 | 2 671 |
| Sum driftskostnader | 27 715 | - | 35 587 | 34 134 | 33 081 |
| Finansresultat | −140 | - | −164 | −11 | −2 |
| Resultat før skatt | - | 61 | 178 | 628 | 565 |
| Anleggsmidler | 6 911 | 6 291 | 6 163 | 5 054 | 4 544 |
| Omløpsmidler | - | 3 829 | 3 793 | 3 144 | 3 589 |
| Sum eiendeler | 11 342 | 10 121 | 9 957 | 8 198 | 8 133 |
| Egenkapital | 4 344 | 4 392 | 4 531 | 5 021 | 5 461 |
| Kortsiktig gjeld | - | 1 479 | 1 647 | 1 321 | 1 475 |
| Langsiktig gjeld | - | 4 250 | 3 779 | 1 856 | 1 197 |

## Ledelse og styre

- Ove Turtveit: Daglig leder og styrets leder
- Marianne Turtveit: Styremedlem
- Erlend Turtveit: Styremedlem
- Tove Mette Turtveit: Styremedlem
- Lisbeth Turtveit: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Haukelivegen 34, 5760 Røldal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.300 Detaljhandel med drivstoff til motorvogner
- Etablert: 22.03.1991
- Aksjekapital: 200 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.1991
- Revisor: [ULLENSVANG REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/997726316-ullensvang-revisjon-as)
- Størrelse: Nr. 89 av 716 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive handel og drift av bensinstasjon og verksted herunder deltakelse i andre selskaper.

## Kunngjøringer

- 18.02.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000066869&sokeverdi=960379195&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [JOHS BLOMDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/985470227-johs-blomdal-as) | Ullensvang | 19 | 52,3 mill. kr | −9,1 % |
| [HALLDOR UTNE AS](https://www.norscout.com/no/company/991336877-halldor-utne-as) | Ullensvang | 17 | 6,67 mill. kr | +40,7 % |
| [NAASEN RIISE AS](https://www.norscout.com/no/company/925893110-naasen-riise-as) | Ullensvang | 20 | 14,6 mill. kr | +5,9 % |
| [RØLDAL BENSIN & SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/979506910-roldal-bensin-service-as) | Ullensvang | - | 669 501 kr | −87,4 % |
| [THORD PAULSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/980864979-thord-paulsen-as) | Ullensvang | 36 | 68,9 mill. kr | +1,3 % |
| [STANA INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/921580800-stana-invest-as) | Ullensvang | - | 0 kr | - |
| [ODDA MAT AS](https://www.norscout.com/no/company/915135374-odda-mat-as) | Ullensvang | 18 | 38,1 mill. kr | - |
| [SANDVEN MAT ULLENSVANG AS](https://www.norscout.com/no/company/918540814-sandven-mat-ullensvang-as) | Ullensvang | 17 | 33,3 mill. kr | +7,6 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
