---
title: "HEDIN AUTOMOTIVE BAVARIA AS (960804953): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HEDIN AUTOMOTIVE BAVARIA AS i Stavanger hadde 4,06 mrd. kr i driftsinntekter i 2025 og 374 ansatte. Daglig leder er Hallvard Vikeså. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/960804953-hedin-automotive-bavaria-as"
---

# HEDIN AUTOMOTIVE BAVARIA AS

Detaljhandel med motorvogner · Stavanger · Etablert 1991

Heleid av [AUTOZENTRUM HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/978655289-autozentrum-holding-as)

- Org.nr: 960 804 953
- Nettsted: [hedinautomotive.no](https://hedinautomotive.no)
- Daglig leder: Hallvard Vikeså (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 4,06 mrd. kr (+20,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 92,7 mill. kr (Margin 2,3 %)
- Ansatte: 374 (Ned fra 405 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 397
- oktober 2025: 399
- november 2025: 405
- januar 2026: 403
- februar 2026: 400
- mars 2026: 397
- april 2026: 391
- mai 2026: 392
- juni 2026: 386
- juli 2026: 384
- august 2026: 378
- september 2026: 379
- oktober 2026: 374

### Per sted

- Stavanger: 73 ansatte · 2 avdelinger
- Oslo: 70 ansatte · 3 avdelinger
- Molde: 38 ansatte · 2 avdelinger
- Skodje: 37 ansatte · 2 avdelinger
- Kjeller: 32 ansatte
- Gardermoen: 30 ansatte · 2 avdelinger
- Kristiansand S: 30 ansatte · 2 avdelinger
- Karmsund: 25 ansatte · 2 avdelinger
- Arendal: 15 ansatte
- Bryne: 12 ansatte
- Kristiansund N: 12 ansatte

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 9,8 % (tilfredsstillende). Opp fra 6,4 % i 2024
- Likviditet: 1,31 (tilfredsstillende). Opp fra 1,26 i 2024
- Soliditet: 34,3 % (god). Opp fra 28,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 6,4 % | 9,8 % |
| Driftsmargin | 1,9 % | 1,7 % | 2,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 16,0 % | 25,6 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,26 | 1,31 |
| Soliditet | 29,1 % | 28,8 % | 34,3 % |
| Gjeldsgrad | 2,4 | 2,5 | 1,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| mill. kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 3 903,7 | 3 357,5 | 4 060,0 |
| Driftsresultat | 74,3 | 58,1 | 92,7 |
| Årsresultat | 41,7 | 35,1 | 61,3 |
| Driftsmargin | 1,9 % | 1,7 % | 2,3 % |
| Sum gjeld | 650,6 | 730,1 | 611,2 |
| Sum driftskostnader | 3 829,4 | 3 299,4 | 3 967,3 |
| Finansresultat | −20,7 | −13,1 | −14,0 |
| Resultat før skatt | - | 45,0 | 78,7 |
| Anleggsmidler | 95,6 | 103,1 | 129,0 |
| Omløpsmidler | - | 922,4 | 800,9 |
| Sum eiendeler | 917,5 | 1 025,6 | 930,0 |
| Egenkapital | 266,9 | 295,4 | 318,8 |
| Kortsiktig gjeld | - | 730,1 | 611,2 |
| Langsiktig gjeld | - | 0,0 | - |

## Konsern

4 selskaper.

- [AUTOZENTRUM HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/978655289-autozentrum-holding-as) (Morselskap)
  - HEDIN AUTOMOTIVE BAVARIA AS (Denne bedriften)
  - [MØLLER SPORTSBILER OSLO AS](https://www.norscout.com/no/company/977365422-moller-sportsbiler-oslo-as) (51 ansatte)
  - [PORSCHE NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/978654444-porsche-norge-as) (35 ansatte)

## Ledelse og styre

- Hallvard Vikeså: Daglig leder og styrets leder
- Anders Hedin: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Fabrikkveien 36, 4033 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.810 Detaljhandel med motorvogner
- Etablert: 23.04.1991
- Tidligere navn: BAVARIA NORGE AS (2022 til 2025); BAVARIA ROMERIKE AS (2018 til 2022); BAVARIA GARDERMOEN AS (2009 til 2018); BAVARIA AUTOZENTRUM GARDERMOEN AS (2008 til 2009); AUTOZENTRUM GARDERMOEN AS (1999 til 2008); AUTOZENTRUM BIKE & CAR AS (1998 til 1999); BIKE & CAR AS (1997 til 1998); BIKE & SIDECAR AS (1995 til 1997)
- Aksjekapital: 5 016 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.1991
- Revisor: [PRICEWATERHOUSECOOPERS AS](https://www.norscout.com/no/company/987009713-pricewaterhousecoopers-as)
- Størrelse: Nr. 3 av 2 413 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg av biler og motorsykler og dertil knyttet virksomhet, samt deltagelse i andre selskap.

## Siste endringer

- 02.09.2025: Navn endret

## Kunngjøringer

- 01.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000641292&sokeverdi=960804953&spraak=nb)
- 02.09.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000723252&sokeverdi=960804953&spraak=nb)
- 02.09.2025: [Foretaksnavn](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000723251&sokeverdi=960804953&spraak=nb)
- 12.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000576693&sokeverdi=960804953&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 04.06.2026: Tilskudd fra ENOVA SF, 31 500 kr
- 04.06.2026: Tilskudd fra ENOVA SF, 16 800 kr
- 04.06.2026: Tilskudd fra ENOVA SF, 52 800 kr
- 04.06.2026: Tilskudd fra ENOVA SF, 108 900 kr
- 04.06.2026: Tilskudd fra ENOVA SF, 13 500 kr
- 04.06.2026: Tilskudd fra ENOVA SF, 13 800 kr
- 04.06.2026: Tilskudd fra ENOVA SF, 14 100 kr
- 09.04.2026: Tilskudd fra ENOVA SF, 92 500 kr
- 09.04.2026: Tilskudd fra ENOVA SF, 65 000 kr
- 09.04.2026: Tilskudd fra ENOVA SF, 72 500 kr
- 09.04.2026: Tilskudd fra ENOVA SF, 75 000 kr
- 09.04.2026: Tilskudd fra ENOVA SF, 152 500 kr
- 09.04.2026: Tilskudd fra ENOVA SF, 127 500 kr
- 09.04.2026: Tilskudd fra ENOVA SF, 65 000 kr
- 09.04.2026: Tilskudd fra ENOVA SF, 37 500 kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HEDIN PERFORMANCE CARS AS](https://www.norscout.com/no/company/989930877-hedin-performance-cars-as) | Stavanger | 89 | 1,18 mrd. kr | +12,3 % |
| [HEDIN AUTOMOTIVE AS](https://www.norscout.com/no/company/989690728-hedin-automotive-as) | Stavanger | 26 | 47,9 mill. kr | +1,3 % |
| [BILKILDEN AS](https://www.norscout.com/no/company/971589175-bilkilden-as) | Stavanger | 12 | 89 mill. kr | +19,2 % |
| [ERA LINE AS](https://www.norscout.com/no/company/930182958-era-line-as) | Stavanger | 6 | 40,2 mill. kr | +42,6 % |
| [MOTRUM AS](https://www.norscout.com/no/company/916972415-motrum-as) | Stavanger | 5 | 140 mill. kr | +11,4 % |
| [EGELAND AUTO AS](https://www.norscout.com/no/company/914793238-egeland-auto-as) | Stavanger | 5 | 47,7 mill. kr | +3,1 % |
| [ENVY AUTO AS](https://www.norscout.com/no/company/926746197-envy-auto-as) | Stavanger | 5 | 14,3 mill. kr | +52,1 % |
| [RS AUTO AS](https://www.norscout.com/no/company/826091282-rs-auto-as) | Stavanger | - | 96,8 mill. kr | +138,9 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
