---
title: "LYNGHEIA BARNEHAGE AS (960896998): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "LYNGHEIA BARNEHAGE AS i Fauske hadde 15,5 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 29 ansatte. Daglig leder er Nina Olufsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/960896998-lyngheia-barnehage-as"
---

# LYNGHEIA BARNEHAGE AS

Førskoleundervisning og drift av barnehager · Fauske · Etablert 1991

- Org.nr: 960 896 998
- Telefon: 75 64 58 79
- E-post: nina@lyngheia.no
- Nettsted: [lyngheia-barnehage.no](https://lyngheia-barnehage.no)
- Daglig leder: Nina Olufsen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 15,5 mill. kr (+5,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −471 432 kr (Margin −3,0 %)
- Ansatte: 29 (Opp fra 28 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 32
- desember 2025: 28
- april 2026: 29
- juni 2026: 30
- juli 2026: 29
- september 2026: 30
- oktober 2026: 29

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −4,8 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −1,5 % i 2024
- Likviditet: 1,15 (tilfredsstillende). Ned fra 1,61 i 2024
- Soliditet: 71,0 % (meget god). Ned fra 73,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 5,8 % | 2,8 % | −1,5 % | −4,8 % |
| Driftsmargin | 8,0 % | 3,4 % | 1,6 % | −1,3 % | −3,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 3,9 % | −2,0 % | −6,7 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,68 | 1,61 | 1,15 |
| Soliditet | 69,8 % | 71,6 % | 74,2 % | 73,1 % | 71,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,4 | 0,4 | 0,3 | 0,4 | 0,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 14 390 | 14 406 | 14 644 | 14 737 | 15 534 |
| Driftsresultat | 1 146 | 489 | 230 | −184 | −471 |
| Årsresultat | 871 | 381 | 188 | −105 | −316 |
| Driftsmargin | 8,0 % | 3,4 % | 1,6 % | −1,3 % | −3,0 % |
| Sum gjeld | 2 503 | 2 450 | 2 203 | 2 303 | 2 424 |
| Sum driftskostnader | 13 245 | 13 916 | 14 414 | 14 921 | 16 006 |
| Finansresultat | −25 | 2 | 13 | 56 | 67 |
| Resultat før skatt | - | - | 244 | −129 | −405 |
| Anleggsmidler | 5 117 | 5 375 | 5 138 | 5 079 | 5 629 |
| Omløpsmidler | - | - | 3 415 | 3 469 | 2 725 |
| Sum eiendeler | 8 284 | 8 612 | 8 554 | 8 548 | 8 354 |
| Egenkapital | 5 782 | 6 162 | 6 350 | 6 246 | 5 930 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 036 | 2 160 | 2 370 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 167 | 143 | 54 |

## Ledelse og styre

- Nina Olufsen: Daglig leder
- Ken Andre Johansen: Styrets leder
- Martin Aanstad: Styremedlem
- Mads Karlsen: Styremedlem
- Gisela Gulstad: Styremedlem
- Trine Sundby: Styremedlem
- Rune Olsen: Varamedlem
- Bård Olsen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Lyngveien 4, 8209 Fauske
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 85.100 Førskoleundervisning og drift av barnehager
- Etablert: 19.02.1991
- Tidligere navn: LYNGVEIEN BARNEHAGE SA (2009 til 2010); LYNGVEIEN BARNEHAGE BA (1995 til 2009)
- Aksjekapital: 449 995 kr
- MVA-registrert: Nei
- Avdelinger: 2 i Fauske
- Revisor: [FAUSKE REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/975898946-fauske-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET](https://www.norscout.com/no/company/851987142-sparebank-1-regnskapshuset)
- Størrelse: Nr. 645 av 1 628 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Eie og drive barnehager i Fauske kommune.

## Siste endringer

- 30.10.2026: Styret endret
- 11.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 30.10.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000824576&sokeverdi=960896998&spraak=nb)
- 20.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000406073&sokeverdi=960896998&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [STEMLAND GÅRDSBARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/931643118-stemland-gardsbarnehage-as) | Fauske | 22 | 6,45 mill. kr | +6,1 % |
| [KVITRE BARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/930060461-kvitre-barnehage-as) | Fauske | 14 | 3,94 mill. kr | −19,8 % |
| [FAUSKE IDRETTSBARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/994389270-fauske-idrettsbarnehage-as) | Fauske | 13 | 6,59 mill. kr | +4,3 % |
| [BARKHALD & PEDERSEN TRAFIKKSKOLE AS](https://www.norscout.com/no/company/874519952-barkhald-pedersen-trafikkskole-as) | Fauske | 21 | 19,3 mill. kr | +5,4 % |
| [MOMENT SALTEN AFT AS](https://www.norscout.com/no/company/920291171-moment-salten-aft-as) | Fauske | 12 | 9,92 mill. kr | −1,6 % |
| [INDRE SALTEN OPPLÆRINGSKONTOR AS](https://www.norscout.com/no/company/977107385-indre-salten-opplaeringskontor-as) | Fauske | 7 | 4,55 mill. kr | +14,6 % |
| [MOMENT SALTEN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/929912217-moment-salten-holding-as) | Fauske | - | 5,09 mill. kr | +19,2 % |
| [OPPLÆRINGSKONTORET FOR ENERGIFAG AS](https://www.norscout.com/no/company/999087442-opplaeringskontoret-for-energifag-as) | Fauske | - | 4,8 mill. kr | +15 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
