---
title: "SOGNEFJELLET SOMMERSKISENTER AS (961108365): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SOGNEFJELLET SOMMERSKISENTER AS i Lom hadde 1,31 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Råmund Mundhjeld. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/961108365-sognefjellet-sommerskisenter-as"
---

# SOGNEFJELLET SOMMERSKISENTER AS

Drift av idrettsanlegg · Lom

- Org.nr: 961 108 365
- Telefon: 915 49 879
- E-post: raamund@sognefjellet.no
- Daglig leder: Råmund Mundhjeld (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,31 mill. kr (+149,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 564 709 kr (Margin 43 %)
- Etablert: 1991

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 81,7 % (meget god). Opp fra −32,7 % i 2024
- Likviditet: 5,19 (meget god). Opp fra 2,13 i 2024
- Soliditet: −85,2 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −150,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −32,7 % | 81,7 % |
| Driftsmargin | −52,3 % | −52,4 % | 43,0 % |
| Likviditetsgrad | 2,83 | 2,13 | 5,19 |
| Soliditet | −70,4 % | −150,9 % | −85,2 % |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 779 | 527 | 1 314 |
| Driftsresultat | −407 | −276 | 565 |
| Årsresultat | −495 | −371 | 486 |
| Driftsmargin | −52,3 % | −52,4 % | 43 % |
| Sum gjeld | 1 675 | 1 768 | 1 255 |
| Sum driftskostnader | 1 186 | 803 | 749 |
| Finansresultat | −87 | −95 | −79 |
| Resultat før skatt | −495 | −371 | 486 |
| Anleggsmidler | 771 | 571 | 369 |
| Omløpsmidler | 212 | 134 | 309 |
| Sum eiendeler | 983 | 705 | 677 |
| Egenkapital | −692 | −1 063 | −577 |
| Kortsiktig gjeld | 75 | 63 | 60 |
| Langsiktig gjeld | 1 600 | 1 705 | - |

## Ledelse og styre

- Råmund Mundhjeld: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Sognefjellsvegen 4974, 2687 Bøverdalen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 93.110 Drift av idrettsanlegg
- Etablert: 10.06.1991
- Aksjekapital: 200 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2014
- Regnskapsfører: [JOTUNHEIMEN REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/968611313-jotunheimen-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 342 av 526 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Selskapet har et ideelt/ikke økonomisk formål. Selskapet skal eie tråkkemaskin og annet utstyr for å tilrettelegge forholdene for skiidrett på Sognefjellet for allmenheten. Selskapet skal også delta i tilretteleggingen av forholdene for skiidrett. Selskapet skal kunne ta leie ved utlån av overnevnte utstyr i den grad det er nødvendig for å dekke selskapets utgifter.

## Kunngjøringer

- 26.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000301312&sokeverdi=961108365&spraak=nb)
- 12.01.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000009069&sokeverdi=961108365&spraak=nb)
- 12.01.2026: [Signatur](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000009070&sokeverdi=961108365&spraak=nb)
- 12.01.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000009068&sokeverdi=961108365&spraak=nb)
- 09.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000685708&sokeverdi=961108365&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TESSFJELLET AS](https://www.norscout.com/no/company/990148570-tessfjellet-as) | Lom | 9 | 560 424 kr | - |
| [SPITERSTULEN BRE- OG FJELLFØRING AS](https://www.norscout.com/no/company/914758114-spiterstulen-bre-og-fjellforing-as) | Lom | - | 95 892 kr | - |
| [GALDHØPIGGEN SOMMERSKISENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/929093984-galdhopiggen-sommerskisenter-as) | Lom | 14 | 17,8 mill. kr | +35,3 % |
| [JOTUNHEIMEN REIN AS](https://www.norscout.com/no/company/918088458-jotunheimen-rein-as) | Lom | - | 30 000 kr | - |
| [GASTRONOMI I JOTUNHEIMEN AS](https://www.norscout.com/no/company/915611737-gastronomi-i-jotunheimen-as) | Lom | - | 0 kr | - |
| [BLESTHALLEN AS](https://www.norscout.com/no/company/999599141-blesthallen-as) | Vestvågøy | - | 1,36 mill. kr | −7,9 % |
| [BUNESET HESTESPORTSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/921660596-buneset-hestesportsenter-as) | Askøy | - | 1,3 mill. kr | −13,1 % |
| [LANDSÅSHALLEN AS](https://www.norscout.com/no/company/926829467-landsashallen-as) | Harstad | - | 1,36 mill. kr | +16,7 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
