---
title: "A GULLAKSEN & SØNNER AS (961109337): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "A GULLAKSEN & SØNNER AS i Austrheim hadde 71,6 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 11 ansatte. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/961109337-a-gullaksen-sonner-as"
---

# A GULLAKSEN & SØNNER AS

Fiske og fangst i sjø · Austrheim · Etablert 1991

- Org.nr: 961 109 337
- Telefon: 55 915580
- Styreleder: Per Nordtveit

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 71,6 mill. kr (−3,0 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 32,8 mill. kr (Margin 45,7 %)
- Ansatte: 11

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 19,7 % (meget god)
- Likviditet: 5,42 (meget god). Opp fra 5,30 i 2024
- Soliditet: 82,4 % (meget god). Opp fra 82,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 13,0 % | - | - | 19,7 % |
| Driftsmargin | 19,1 % | 31,4 % | 36,5 % | 30,4 % | 45,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | - | 23,9 % |
| Likviditetsgrad | 6,11 | 6,67 | - | 5,30 | 5,42 |
| Soliditet | - | - | - | 82,2 % | 82,4 % |
| Gjeldsgrad | - | - | - | 0,2 | 0,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 46 480 | 58 270 | 62 450 | 73 870 | 71 628 |
| Driftsresultat | 8 899 | 18 307 | 22 807 | 22 453 | 32 753 |
| Årsresultat | 7 023 | 15 092 | 21 012 | 22 795 | 31 773 |
| Driftsmargin | 19,1 % | 31,4 % | 36,5 % | 30,4 % | 45,7 % |
| Sum gjeld | 22 003 | 21 191 | 24 721 | 34 898 | 37 976 |
| Sum driftskostnader | - | - | 39 643 | 51 417 | - |
| Finansresultat | - | - | 4 260 | 7 592 | - |
| Resultat før skatt | 9 004 | 19 347 | - | 30 045 | 40 614 |
| Anleggsmidler | 17 794 | 15 857 | - | 11 299 | 10 405 |
| Omløpsmidler | 126 831 | 138 048 | - | 185 120 | 205 865 |
| Sum eiendeler | 144 625 | 153 905 | - | 196 419 | 216 270 |
| Egenkapital | - | - | - | 161 521 | 178 294 |
| Kortsiktig gjeld | 20 748 | 20 696 | - | 34 898 | 37 976 |
| Langsiktig gjeld | 1 255 | 495 | - | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Per Nordtveit: Styrets leder
- Alvin Odd Gullaksen: Styremedlem
- Malvin Magnar Gullaksen: Styremedlem
- Morten Helge Gullaksen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Fonnes 5A, 5953 Fonnes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 03.110 Fiske og fangst i sjø
- Etablert: 07.01.1991
- Aksjekapital: 320 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1994
- Revisor: [FAG REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/995269503-fag-revisjon-as)
- Størrelse: Nr. 138 av 2 105 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive rederivirksomhet, fiskeri, deltagelse i annen virksomhet, drift av fast eiendom samt alt som står i forbindelse med dette.

## Siste endringer

- 11.02.2026: Kontaktperson endret
- 13.01.2026: Antall ansatte endret til 11

## Kunngjøringer

- 15.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000694463&sokeverdi=961109337&spraak=nb)
- 15.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000588235&sokeverdi=961109337&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HAVLEIK AS](https://www.norscout.com/no/company/994901397-havleik-as) | Austrheim | - | 4,39 mill. kr | +36,2 % |
| [NORDNES AS](https://www.norscout.com/no/company/979397720-nordnes-as) | Giske | 11 | 182 mill. kr | +30,3 % |
| [HOPMARK HAVFISKE AS](https://www.norscout.com/no/company/929630092-hopmark-havfiske-as) | Smøla | 11 | 62,4 mill. kr | +0,9 % |
| [SELVÅG SENIOR AS](https://www.norscout.com/no/company/942322348-selvag-senior-as) | Meløy | 11 | 212 mill. kr | +33 % |
| [KETLIN AS](https://www.norscout.com/no/company/991192824-ketlin-as) | Sortland | 11 | 59,2 mill. kr | −4,6 % |
| [RAMOEN AS](https://www.norscout.com/no/company/920767443-ramoen-as) | Ørsta | 11 | 282 mill. kr | +12,9 % |
| [BØMLO TRÅL AS](https://www.norscout.com/no/company/921599706-bomlo-tral-as) | Bømlo | 11 | 51,4 mill. kr | +5,3 % |
| [IDAR GUSTAD OG SØNNER AS](https://www.norscout.com/no/company/984588003-idar-gustad-og-sonner-as) | Averøy | 12 | 47,3 mill. kr | +31 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 16.08.2026.
