---
title: "VARINGSKOLLEN ALPINSENTER AS (961130166): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "VARINGSKOLLEN ALPINSENTER AS i Nittedal hadde 11,5 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 72 ansatte. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/961130166-varingskollen-alpinsenter-as"
---

# VARINGSKOLLEN ALPINSENTER AS

Drift av idrettsanlegg · Nittedal · Etablert 1991

- Org.nr: 961 130 166
- Telefon: 67 07 56 49
- E-post: info@varingskollen.no
- Nettsted: [varingskollen.no](https://www.varingskollen.no)
- Styreleder: Bjørn-Erik Graff

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 11,5 mill. kr (−3,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −160 112 kr (Margin −1,4 %)
- Ansatte: 72

## Ansatte

- november 2025: 10
- desember 2025: 51
- januar 2026: 55
- februar 2026: 64
- mars 2026: 69
- april 2026: 72

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −1,3 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −15,5 % i 2024
- Likviditet: 1,89 (god). Ned fra 2,03 i 2024
- Soliditet: 87,9 % (meget god). Opp fra 83,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | −15,5 % | −1,3 % |
| Driftsmargin | - | 2,2 % | 3,6 % | −13,6 % | −1,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | −18,1 % | −1,5 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 3,39 | 2,03 | 1,89 |
| Soliditet | - | - | 87,5 % | 83,9 % | 87,9 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 0,1 | 0,2 | 0,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 12 471 | 12 412 | 13 658 | 11 957 | 11 492 |
| Driftsresultat | - | 273 | 488 | −1 627 | −160 |
| Årsresultat | 2 231 | 299 | 514 | −1 594 | −122 |
| Driftsmargin | - | 2,2 % | 3,6 % | −13,6 % | −1,4 % |
| Sum gjeld | - | - | 1 367 | 1 531 | 1 086 |
| Sum driftskostnader | 2 195 | 12 138 | 13 170 | 13 584 | 11 652 |
| Finansresultat | 2 231 | 299 | 26 | 33 | 38 |
| Resultat før skatt | - | - | 514 | −1 594 | −122 |
| Anleggsmidler | 5 566 | 5 680 | 6 313 | 6 415 | 6 900 |
| Omløpsmidler | - | - | 4 633 | 3 101 | 2 050 |
| Sum eiendeler | - | - | 10 946 | 9 516 | 8 950 |
| Egenkapital | - | - | 9 579 | 7 985 | 7 864 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 367 | 1 531 | 1 086 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Bjørn-Erik Graff: Styrets leder
- Ivar Manger: Styremedlem
- Erik Fjeldstad: Styremedlem
- Per Ole Thorsen: Styremedlem
- Magnus Harstad: Styremedlem
- Espen Sørvig: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Vargveien 21, 1488 Hakadal
- Postadresse: Postboks 23, 1485 Hakadal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 93.110 Drift av idrettsanlegg
- Etablert: 01.07.1991
- Aksjekapital: 3 348 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2001
- Revisor: [FLYT REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/951697826-flyt-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [AS SOLREGN](https://www.norscout.com/no/company/956623103-as-solregn)
- Størrelse: Nr. 98 av 526 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Å eie, drifte og utvikle alpin og ski-anlegg og andre anlegg for idrett og allmenn aktivitetsutfoldelse.

## Siste endringer

- 06.09.2025: Formål endret

## Kunngjøringer

- 24.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000426779&sokeverdi=961130166&spraak=nb)
- 03.12.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000861595&sokeverdi=961130166&spraak=nb)
- 10.09.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000734816&sokeverdi=961130166&spraak=nb)
- 10.09.2025: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000734815&sokeverdi=961130166&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HAKADAL GOLFDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/987456280-hakadal-golfdrift-as) | Nittedal | 17 | 16,6 mill. kr | +17,3 % |
| [HAUGER GOLFBANE AS](https://www.norscout.com/no/company/966226714-hauger-golfbane-as) | Nittedal | - | 2,62 mill. kr | +6,0 % |
| [NITTEDAL INDOOR GOLF AS](https://www.norscout.com/no/company/928686965-nittedal-indoor-golf-as) | Nittedal | - | 923 396 kr | - |
| [MYRENS NITTEDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/925244317-myrens-nittedal-as) | Nittedal | 44 | 16,7 mill. kr | +8,6 % |
| [QUBIK AS](https://www.norscout.com/no/company/921708386-qubik-as) | Nittedal | - | 2,11 mill. kr | +6,7 % |
| [ECHOTRENING AS](https://www.norscout.com/no/company/924592958-echotrening-as) | Nittedal | - | 964 186 kr | −20 % |
| [M.T.G AS](https://www.norscout.com/no/company/928450147-m-t-g-as) | Nittedal | - | 730 550 kr | −28 % |
| [ANDERSENS GYM & KAFFE AS](https://www.norscout.com/no/company/998070708-andersens-gym-kaffe-as) | Nittedal | - | 727 878 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 25.06.2026.
