---
title: "LUSTER MEKANISKE INDUSTRI AS (961194725): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "LUSTER MEKANISKE INDUSTRI AS i Luster hadde 80,9 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 46 ansatte. Daglig leder er Kim Nilsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/961194725-luster-mekaniske-industri-as"
---

# LUSTER MEKANISKE INDUSTRI AS

Produksjon av metallkonstruksjoner og deler · Luster · Etablert 1990

- Org.nr: 961 194 725
- Telefon: 57 00 01 00
- E-post: goeren@slb.com
- Nettsted: [lmi-as.no](https://lmi-as.no)
- Daglig leder: Kim Nilsen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 80,9 mill. kr (+1,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 251 000 kr (Margin 0,3 %)
- Ansatte: 46 (Ned fra 51 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 51
- oktober 2025: 52
- desember 2025: 51
- april 2026: 49
- juli 2026: 46

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 3,84 (meget god). Opp fra 1,85 i 2024
- Soliditet: 72,8 % (meget god). Opp fra 50,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 6,4 % | 13,3 % | - |
| Driftsmargin | 1,9 % | 10,8 % | 6,3 % | 18,3 % | 0,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 26,5 % | 1,7 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,43 | 1,17 | 1,85 | 3,84 |
| Soliditet | - | - | 17,5 % | 50,4 % | 72,8 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 4,7 | 1,0 | 0,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 50 593 | 73 441 | 74 618 | 79 746 | 80 858 |
| Driftsresultat | 946 | 7 900 | 4 730 | 14 574 | 251 |
| Årsresultat | 60 | 5 735 | 3 410 | 7 524 | 579 |
| Driftsmargin | 1,9 % | 10,8 % | 6,3 % | 18,3 % | 0,3 % |
| Sum gjeld | - | 55 210 | 148 291 | 41 632 | 17 098 |
| Sum driftskostnader | 49 647 | - | 69 888 | 65 171 | 80 607 |
| Finansresultat | −869 | - | −356 | −4 807 | 487 |
| Resultat før skatt | - | 7 241 | 4 374 | 9 767 | 738 |
| Anleggsmidler | - | 6 650 | 7 559 | 11 978 | 14 284 |
| Omløpsmidler | - | 76 598 | 172 181 | 71 877 | 48 618 |
| Sum eiendeler | - | 83 249 | 179 740 | 83 855 | 62 902 |
| Egenkapital | - | - | 31 449 | 42 223 | 45 804 |
| Kortsiktig gjeld | - | 53 400 | 147 437 | 38 839 | 12 647 |
| Langsiktig gjeld | - | 1 810 | 854 | 2 794 | - |

## Ledelse og styre

- Kim Nilsen: Daglig leder
- Øystein Landa: Styrets leder
- Mette Flakstad: Styremedlem
- Torbjørn Haugland: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Gaupnegrandane 39, 6868 Gaupne
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.110 Produksjon av metallkonstruksjoner og deler
- Etablert: 28.12.1990
- Tidligere navn: LUSTER MEKANISKE INDUSTRI EIENDOM AS (1995 til 1998)
- Aksjekapital: 5 861 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1998
- Revisor: [PRICEWATERHOUSECOOPERS AS](https://www.norscout.com/no/company/987009713-pricewaterhousecoopers-as)
- Regnskapsfører: [ØKONOMIHUSET AS](https://www.norscout.com/no/company/984540671-okonomihuset-as)
- Størrelse: Nr. 55 av 262 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Eierskap og drift av eiendommer, industri og handelsvirksomhet og hva hermed står i forbindelse samt eventuell deltagelse i andre selskaper.

## Siste endringer

- 19.06.2026: Daglig leder endret
- 04.03.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 30.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000632344&sokeverdi=961194725&spraak=nb)
- 19.06.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000402612&sokeverdi=961194725&spraak=nb)
- 04.03.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000092996&sokeverdi=961194725&spraak=nb)
- 21.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000607662&sokeverdi=961194725&spraak=nb)
- 17.07.2025: [Gjennomføring av fusjon](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000596090&sokeverdi=961194725&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [EIKEN MEKANISKE VERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/985661030-eiken-mekaniske-verksted-as) | Hægebostad | 47 | 74,2 mill. kr | +27,9 % |
| [JOTNE ANKERS AS](https://www.norscout.com/no/company/980558630-jotne-ankers-as) | Halden | 45 | 98,2 mill. kr | +24,9 % |
| [HMR HUSNES AS](https://www.norscout.com/no/company/977312795-hmr-husnes-as) | Kvinnherad | 50 | 101 mill. kr | +8,8 % |
| [SVETEK AS](https://www.norscout.com/no/company/979438656-svetek-as) | Alstahaug | 45 | 39,9 mill. kr | −24,2 % |
| [ALSAKER STÅL AS](https://www.norscout.com/no/company/930405361-alsaker-stal-as) | Askøy | 50 | 108 mill. kr | −17,2 % |
| [LYSAKER & THORRUD AS](https://www.norscout.com/no/company/916119712-lysaker-thorrud-as) | Lier | 43 | 106 mill. kr | −4,0 % |
| [ÅKRENE MEK VERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/933309827-akrene-mek-verksted-as) | Lillestrøm | 50 | 208 mill. kr | −11,6 % |
| [SKIENS RUSTFRI INDUSTRI AS](https://www.norscout.com/no/company/989454471-skiens-rustfri-industri-as) | Skien | 43 | 78,7 mill. kr | −7,8 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 31.07.2026.
