---
title: "STÅLESEN MEK VERKSTED AS (961223709): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STÅLESEN MEK VERKSTED AS i Farsund hadde 45,2 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 33 ansatte. Daglig leder er Kjell Rune Stålesen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/961223709-stalesen-mek-verksted-as"
---

# STÅLESEN MEK VERKSTED AS

Produksjon av metallkonstruksjoner og deler · Farsund · Etablert 1991

- Org.nr: 961 223 709
- Telefon: 38 39 61 50
- E-post: post@staalesen-mek.no
- Nettsted: [staalesen-mek.no](https://www.staalesen-mek.no)
- Daglig leder: Kjell Rune Stålesen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 45,2 mill. kr (+4,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 3,62 mill. kr (Margin 8,0 %)
- Ansatte: 33 (Opp fra 29 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 29
- januar 2026: 30
- februar 2026: 32
- mai 2026: 31
- juli 2026: 32
- august 2026: 33
- september 2026: 34
- oktober 2026: 33

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 11,4 % (god). Ned fra 18,5 % i 2024
- Likviditet: 6,63 (meget god). Opp fra 6,12 i 2024
- Soliditet: 86,6 % (meget god). Opp fra 85,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 17,8 % | 25,1 % | 18,5 % | 11,4 % |
| Driftsmargin | 21,9 % | 20,1 % | 21,1 % | 17,2 % | 8,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 15,2 % | 30,6 % | 20,0 % | 13,3 % |
| Likviditetsgrad | 3,89 | 5,43 | 4,76 | 6,12 | 6,63 |
| Soliditet | 74,4 % | 82,9 % | 81,6 % | 85,5 % | 86,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 36 383 | 35 100 | 41 279 | 43 214 | 45 245 |
| Driftsresultat | 7 976 | 7 054 | 8 695 | 7 452 | 3 621 |
| Årsresultat | 8 849 | 3 876 | 10 047 | 7 787 | 6 340 |
| Driftsmargin | 21,9 % | 20,1 % | 21,1 % | 17,2 % | 8,0 % |
| Sum gjeld | 11 820 | 7 063 | 9 967 | 8 807 | 8 219 |
| Sum driftskostnader | - | - | 32 584 | 35 761 | 41 625 |
| Finansresultat | - | - | 3 286 | 2 130 | 3 352 |
| Resultat før skatt | 10 427 | 5 215 | 11 981 | 9 582 | 6 973 |
| Anleggsmidler | 250 | 2 983 | 6 590 | 6 785 | 6 933 |
| Omløpsmidler | 45 948 | 38 334 | 47 470 | 53 903 | 54 507 |
| Sum eiendeler | 46 198 | 41 317 | 54 060 | 60 688 | 61 440 |
| Egenkapital | 34 378 | 34 254 | 44 093 | 51 880 | 53 221 |
| Kortsiktig gjeld | 11 820 | 7 063 | 9 967 | 8 807 | 8 219 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Kjell Rune Stålesen: Daglig leder og styrets leder
- Anne Rubi Ramfjord: Styremedlem
- Åse Ragna Stålesen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Industriveien 10, 4560 Vanse
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.110 Produksjon av metallkonstruksjoner og deler
- Etablert: 30.04.1991
- Aksjekapital: 500 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.1992
- Revisor: [TEAM REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/921403585-team-revisjon-as)
- Størrelse: Nr. 91 av 262 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive mekanisk verksted, kjøpe og selge samt eie bygg, samt hva hermed står i forbindelse, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.

## Siste endringer

- 30.07.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 30.07.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000628471&sokeverdi=961223709&spraak=nb)
- 06.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000504991&sokeverdi=961223709&spraak=nb)
- 05.01.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000000837&sokeverdi=961223709&spraak=nb)
- 05.01.2026: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000000838&sokeverdi=961223709&spraak=nb)
- 08.11.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000826994&sokeverdi=961223709&spraak=nb)
- 08.11.2025: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000826995&sokeverdi=961223709&spraak=nb)
- 08.11.2025: [Gjennomføring av fusjon](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000826993&sokeverdi=961223709&spraak=nb)
- 16.10.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000791843&sokeverdi=961223709&spraak=nb)
- 16.10.2025: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000791844&sokeverdi=961223709&spraak=nb)
- 16.10.2025: [Gjennomføring av fisjon](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000791842&sokeverdi=961223709&spraak=nb)
- 02.07.2025: [Fusjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000516045&sokeverdi=961223709&spraak=nb)
- 01.07.2025: [Fisjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000504739&sokeverdi=961223709&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 19.12.2022: Tilskudd fra ENOVA SF, 3,6 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [LUNDEVÅGEN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/983591116-lundevagen-holding-as) | Farsund | - | - | - |
| [LISTER CNC AS](https://www.norscout.com/no/company/925905399-lister-cnc-as) | Farsund | - | 1,87 mill. kr | +14,2 % |
| [KJELL JØRPELAND AS](https://www.norscout.com/no/company/989839594-kjell-jorpeland-as) | Farsund | - | 110 195 kr | - |
| [LMV AS](https://www.norscout.com/no/company/922707677-lmv-as) | Farsund | - | - | - |
| [SIGURD SELAND SMIE & MEK VERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/984842724-sigurd-seland-smie-mek-verksted-as) | Lyngdal | 33 | 66,2 mill. kr | +3,8 % |
| [FINNEID SVEISEVERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/986446230-finneid-sveiseverksted-as) | Fauske | 32 | 126 mill. kr | +22,3 % |
| [KB STÅLINDUSTRI AS](https://www.norscout.com/no/company/914630282-kb-stalindustri-as) | Karmøy | 33 | 92,1 mill. kr | −6,3 % |
| [KB SPENNTEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/966074035-kb-spennteknikk-as) | Kongsvinger | 32 | 79,3 mill. kr | −6,5 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
