---
title: "EMPO AS (961686601): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "EMPO AS i Nordre Follo hadde 24,3 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 19 ansatte. Daglig leder er Vidar Reiersen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/961686601-empo-as"
---

# EMPO AS

Arbeidstrening og varig tilrettelagt arbeid · Nordre Follo · Etablert 1991

- Org.nr: 961 686 601
- Nettsted: [empo.no](https://empo.no)
- Daglig leder: Vidar Reiersen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 24,3 mill. kr (−0,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −1,44 mill. kr (Margin −5,9 %)
- Ansatte: 19

## Ansatte

- oktober 2025: 17
- november 2025: 18
- januar 2026: 19
- juli 2026: 15

### Per sted

- Ski: 10 ansatte
- Sofiemyr: 5 ansatte

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −6,6 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −3,4 % i 2024
- Likviditet: 1,45 (tilfredsstillende). Ned fra 1,79 i 2024
- Soliditet: 56,4 % (meget god). Ned fra 60,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 5,4 % | 2,6 % | −3,4 % | −6,6 % |
| Driftsmargin | 6,9 % | 5,4 % | 1,8 % | −3,5 % | −5,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 8,7 % | 2,3 % | −7,5 % | −13,1 % |
| Likviditetsgrad | 1,80 | 1,59 | 2,13 | 1,79 | 1,45 |
| Soliditet | 44,2 % | 58,4 % | 64,9 % | 60,6 % | 56,4 % |
| Gjeldsgrad | 1,3 | 0,7 | 0,5 | 0,6 | 0,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 15 391 | 18 012 | 17 020 | 24 343 | 24 292 |
| Driftsresultat | 1 068 | 977 | 313 | −850 | −1 437 |
| Årsresultat | 978 | 908 | 257 | −851 | −1 434 |
| Driftsmargin | 6,9 % | 5,4 % | 1,8 % | −3,5 % | −5,9 % |
| Sum gjeld | 12 632 | 7 758 | 6 033 | 7 564 | 7 893 |
| Sum driftskostnader | - | - | 16 707 | 25 193 | 25 729 |
| Finansresultat | - | - | −57 | −2 | 3 |
| Resultat før skatt | 978 | 908 | 257 | −851 | −1 434 |
| Anleggsmidler | 12 920 | 12 976 | 12 703 | 12 198 | 11 541 |
| Omløpsmidler | 9 703 | 5 682 | 4 486 | 7 023 | 6 575 |
| Sum eiendeler | 22 624 | 18 658 | 17 189 | 19 221 | 18 116 |
| Egenkapital | 9 992 | 10 900 | 11 156 | 11 657 | 10 223 |
| Kortsiktig gjeld | 5 400 | 3 578 | 2 108 | 3 915 | 4 526 |
| Langsiktig gjeld | 7 231 | 4 180 | 3 925 | 3 649 | 3 367 |

## Ledelse og styre

- Vidar Reiersen: Daglig leder
- Reidar Samuelsen: Styrets leder
- Anne Kristine Linnestad: Styremedlem
- Elin Skifjell: Styremedlem
- Torgeir Kjeldaas: Styremedlem
- Lars Magnus Günther: Styremedlem
- Geir Kruge: Varamedlem
- Torill Bisgaard: Varamedlem
- Eirik Jarle Holmlund: Varamedlem
- Stein Kato Ross-Bendixen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Teglveien 27, 1400 Ski
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 88.993 Arbeidstrening og varig tilrettelagt arbeid
- Etablert: 14.08.1991
- Tidligere navn: SKI PRODUKSJONSSERVICE AS (1995 til 2009)
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.1991
- Revisor: [MOORE AS](https://www.norscout.com/no/company/823389272-moore-as)
- Regnskapsfører: [ECIT CONSULTA AS](https://www.norscout.com/no/company/954231313-ecit-consulta-as)
- Størrelse: Nr. 131 av 383 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Gjennom fabrikasjon og annen virksomhet å skape grunnlag for sysselsetting av yrkeshemmede, primært mennesker med psykisk utviklingshemming bosatt i Nordre Follo kommune.

## Kunngjøringer

- 30.09.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000766312&sokeverdi=961686601&spraak=nb)
- 15.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000554903&sokeverdi=961686601&spraak=nb)
- 23.12.2025: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000895825&sokeverdi=961686601&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [NOBISCURA AS](https://www.norscout.com/no/company/922297738-nobiscura-as) | Nordre Follo | 26 | 8,11 mill. kr | +0,7 % |
| [PULS SAMFUNN AS](https://www.norscout.com/no/company/997612396-puls-samfunn-as) | Nordre Follo | 11 | 1,63 mill. kr | - |
| [TECTUS AS](https://www.norscout.com/no/company/923053662-tectus-as) | Nordre Follo | 59 | 38 mill. kr | −2,7 % |
| [MEMOX AS](https://www.norscout.com/no/company/822905552-memox-as) | Nordre Follo | 10 | 18,4 mill. kr | +14,9 % |
| [VIKANY AS](https://www.norscout.com/no/company/926114115-vikany-as) | Nordre Follo | - | 0 kr | - |
| [HELT MENNESKELIG AS](https://www.norscout.com/no/company/930380121-helt-menneskelig-as) | Nordre Follo | - | 0 kr | - |
| [KINOA GRUPPEN AS](https://www.norscout.com/no/company/933897168-kinoa-gruppen-as) | Nordre Follo | - | 0 kr | - |
| [KARMA OMSORG AS](https://www.norscout.com/no/company/837344042-karma-omsorg-as) | Nordre Follo | - | - | - |

## Bedriftslister

- [Helsebedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/oslo)
- [Helsebedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/bergen)
- [Helsebedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/trondheim)
- [Helsebedrifter i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/baerum)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Helsebedrifter i Asker](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/asker)

Kilde: Norscout. Oppdatert 30.08.2026.
