---
title: "NORSK SVEISETEKNIKK AS (961702615): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "NORSK SVEISETEKNIKK AS i Øvre Eiker hadde 282 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 13 ansatte. Daglig leder er Frode Andre Hagen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/961702615-norsk-sveiseteknikk-as"
---

# NORSK SVEISETEKNIKK AS

Engroshandel med metaller og metallholdig malm · Øvre Eiker · Etablert 1991

Heleid av [BAUTA GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/993498548-bauta-group-as)

- Org.nr: 961 702 615
- Telefon: 99 27 80 00
- E-post: nst@nst.no
- Nettsted: [nst.no](https://www.nst.no)
- Daglig leder: Frode Andre Hagen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 282 mill. kr (+6,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,82 mill. kr (Margin 0,6 %)
- Ansatte: 13
- Konsernets driftsinntekter 2023: 257 mill. kr

## Ansatte

- januar 2026: 15
- februar 2026: 14
- oktober 2026: 13

### Per sted

- Hokksund: 12 ansatte
- Tresfjord: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 11,3 % (god). Ned fra 20,5 % i 2024
- Likviditet: 1,54 (god). Opp fra 1,46 i 2024
- Soliditet: 36,6 % (god). Opp fra 32,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 9,6 % | 17,5 % | 20,5 % | 11,3 % |
| Driftsmargin | −0,3 % | 0,0 % | 3,5 % | 1,9 % | 0,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 19,5 % | 63,5 % | 52,7 % | 23,4 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,47 | 1,39 | 1,46 | 1,54 |
| Soliditet | 28,2 % | 20,5 % | 20,6 % | 32,6 % | 36,6 % |
| Gjeldsgrad | 2,5 | 3,9 | 3,9 | 2,1 | 1,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 141 677 | 196 441 | 230 815 | 263 412 | 281 671 |
| Driftsresultat | −418 | −81 | 8 093 | 4 935 | 1 816 |
| Årsresultat | 6 291 | 4 659 | 16 471 | 19 842 | 13 453 |
| Driftsmargin | −0,3 % | 0,0 % | 3,5 % | 1,9 % | 0,6 % |
| Sum gjeld | 57 972 | 106 723 | 121 516 | 105 473 | 111 784 |
| Sum driftskostnader | 142 096 | - | 222 723 | 258 478 | 279 856 |
| Finansresultat | 6 671 | - | 10 594 | 16 819 | 11 716 |
| Resultat før skatt | - | 4 896 | 18 687 | 21 754 | 13 531 |
| Anleggsmidler | 3 263 | 2 761 | 2 522 | 2 415 | 4 275 |
| Omløpsmidler | - | 131 424 | 150 427 | 154 135 | 172 039 |
| Sum eiendeler | 80 776 | 134 186 | 152 949 | 156 550 | 176 314 |
| Egenkapital | 22 803 | 27 463 | 31 434 | 51 077 | 64 530 |
| Kortsiktig gjeld | - | 89 142 | 108 326 | 105 473 | 111 784 |
| Langsiktig gjeld | - | 17 581 | 13 189 | 0 | - |

## Konsernregnskap

| 1 000 kr | 2023 |
| --- | ---: |
| Driftsinntekter | 257 106 |
| Driftsresultat | 22 620 |
| Årsresultat | 18 842 |
| Driftsmargin | 8,8 % |
| Sum gjeld | 125 921 |
| Sum driftskostnader | 234 486 |
| Finansresultat | 1 167 |
| Resultat før skatt | 23 787 |
| Anleggsmidler | 2 639 |
| Omløpsmidler | 178 053 |
| Sum eiendeler | 180 691 |
| Egenkapital | 54 770 |
| Kortsiktig gjeld | 112 732 |
| Langsiktig gjeld | 13 189 |

## Konsern

24 selskaper.

- [BAUTA GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/993498548-bauta-group-as) (Morselskap)
  - [BAUTA AQUACULTURE AS](https://www.norscout.com/no/company/830089802-bauta-aquaculture-as) (92,5 %)
    - [BAUTA FISHFARMS AS](https://www.norscout.com/no/company/916809158-bauta-fishfarms-as) (59,7 %)
  - [BAUTA INDUSTRIES AS](https://www.norscout.com/no/company/976901061-bauta-industries-as) (92 %)
    - [BAUTA CONSTRUCTION AS](https://www.norscout.com/no/company/956595924-bauta-construction-as) (25 ansatte)
  - [BAUTA INDUSTRY AS](https://www.norscout.com/no/company/933210588-bauta-industry-as)
    - [BAUTA METAL AS](https://www.norscout.com/no/company/933307387-bauta-metal-as) (13 ansatte)
    - [BAUTA UTLEIE AS](https://www.norscout.com/no/company/933307468-bauta-utleie-as) (13 ansatte)
  - [BAUTA KAPITAL AS](https://www.norscout.com/no/company/928341070-bauta-kapital-as) (62,5 %)
    - [BAUTA BYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/930045020-bauta-bygg-as) (14 ansatte)
    - [BAUTA UTVIKLING AS](https://www.norscout.com/no/company/828341022-bauta-utvikling-as)
  - [BAUTA KOMPETANSE AS](https://www.norscout.com/no/company/933210618-bauta-kompetanse-as)
  - [BAUTA MARITIME AS](https://www.norscout.com/no/company/921881088-bauta-maritime-as) (385 ansatte)
  - [BAUTA NÆRINGSPARK AS](https://www.norscout.com/no/company/930084255-bauta-naeringspark-as)
  - [BAUTA PROPERTY AS](https://www.norscout.com/no/company/918036148-bauta-property-as)
  - [BAUTA SOLUTIONS AS](https://www.norscout.com/no/company/931125885-bauta-solutions-as) (60 % · 7 ansatte)
    - [BAUTA ELECTRO AS](https://www.norscout.com/no/company/922146098-bauta-electro-as) (18 ansatte)
    - [BAUTA POWER AS](https://www.norscout.com/no/company/931523201-bauta-power-as) (160 ansatte)
  - NORSK SVEISETEKNIKK AS (Denne bedriften)
    - NST HOLDING B.V. (Utenlandsk)
    - NST POLSKA SP.ZO.O (Utenlandsk)
    - NST WELDING (UK) LIMITED (Utenlandsk)
    - NST WELDING AMERICA INC (Utenlandsk)
    - NST WELDING ASIA PTE LTD (Utenlandsk)

## Ledelse og styre

- Frode Andre Hagen: Daglig leder
- Daniel Sundet: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Industriveien 28, 3300 Hokksund
- Postadresse: Postboks 109, 3301 Hokksund
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.820 Engroshandel med metaller og metallholdig malm
- Etablert: 15.09.1991
- Aksjekapital: 14 886 056 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.1991
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Størrelse: Nr. 9 av 81 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Handel, konsulentvirksomhet, eie aksjer/andeler i andre selskaper, samt hva hermed står i forbindelse.

## Kunngjøringer

- 24.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000426782&sokeverdi=961702615&spraak=nb)
- 07.01.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000004158&sokeverdi=961702615&spraak=nb)
- 05.09.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000729672&sokeverdi=961702615&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ABS-MASKIN AS](https://www.norscout.com/no/company/896357522-abs-maskin-as) | Øvre Eiker | 16 | 79,5 mill. kr | +7,9 % |
| [CARAVAN SUPPLY AS](https://www.norscout.com/no/company/996316289-caravan-supply-as) | Øvre Eiker | 12 | 47,9 mill. kr | −3,8 % |
| [UNISPORT SCANDINAVIA AS](https://www.norscout.com/no/company/889734132-unisport-scandinavia-as) | Øvre Eiker | 18 | 68,2 mill. kr | −61,2 % |
| [RØSHOLT MASKIN AVD. HOKKSUND AS](https://www.norscout.com/no/company/929496345-rosholt-maskin-avd-hokksund-as) | Øvre Eiker | 12 | 27 mill. kr | +24 % |
| [EKER DAMPSAG & HØVLERI AS](https://www.norscout.com/no/company/812668412-eker-dampsag-hovleri-as) | Øvre Eiker | 25 | 94,8 mill. kr | +15,9 % |
| [FRONIUS NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/965257551-fronius-norge-as) | Øvre Eiker | 10 | 53,4 mill. kr | +44 % |
| [LASERWASH AS](https://www.norscout.com/no/company/925173541-laserwash-as) | Øvre Eiker | 27 | 52,2 mill. kr | +19,1 % |
| [ELBA AS](https://www.norscout.com/no/company/859772382-elba-as) | Øvre Eiker | 10 | 29,8 mill. kr | −2,4 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
