---
title: "INNVIK AS (961735327): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "INNVIK AS i Stryn hadde 106 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 63 ansatte. Daglig leder er Bjørn Aage Haugen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/961735327-innvik-as"
---

# INNVIK AS

Veving av tekstiler · Stryn · Etablert 1991

- Org.nr: 961 735 327
- Telefon: 57 87 49 50
- E-post: innviksellgren@innviksellgren.no
- Nettsted: [innviksellgren.no](https://www.innviksellgren.no)
- Daglig leder: Bjørn Aage Haugen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 106 mill. kr (+25 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 3,86 mill. kr (Margin 3,7 %)
- Ansatte: 63 (Opp fra 61 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 61
- november 2025: 62
- desember 2025: 61
- januar 2026: 60
- februar 2026: 61
- mars 2026: 62
- april 2026: 57
- mai 2026: 58
- juni 2026: 59
- juli 2026: 60
- september 2026: 62
- oktober 2026: 63

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 4,2 % (svak). Ned fra 5,1 % i 2024
- Likviditet: 1,19 (tilfredsstillende). Opp fra 1,18 i 2024
- Soliditet: 34,5 % (god). Opp fra 32,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 8,5 % | 3,4 % | 5,1 % | 4,2 % |
| Driftsmargin | 7,6 % | 6,4 % | 3,5 % | 5,2 % | 3,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 16,1 % | 2,5 % | 3,5 % | 3,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,22 | 1,09 | - | 1,18 | 1,19 |
| Soliditet | 39,4 % | 42,3 % | 36,7 % | 32,7 % | 34,5 % |
| Gjeldsgrad | 1,5 | 1,4 | 1,7 | 2,1 | 1,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 70 526 | 77 139 | 64 970 | 84 588 | 105 705 |
| Driftsresultat | 5 327 | 4 962 | 2 264 | 4 361 | 3 860 |
| Årsresultat | 4 343 | 3 459 | 1 198 | 1 283 | 1 332 |
| Driftsmargin | 7,6 % | 6,4 % | 3,5 % | 5,2 % | 3,7 % |
| Sum gjeld | 37 594 | 35 919 | 53 575 | 66 625 | 63 987 |
| Sum driftskostnader | - | - | 62 706 | 80 226 | 101 844 |
| Finansresultat | - | - | −1 541 | −3 237 | −2 557 |
| Resultat før skatt | 5 124 | 4 094 | 722 | 1 124 | 1 304 |
| Anleggsmidler | 34 022 | 36 465 | 51 082 | 52 432 | 50 608 |
| Omløpsmidler | 27 981 | 25 823 | 33 560 | 46 542 | 47 060 |
| Sum eiendeler | 62 003 | 62 288 | 84 641 | 98 975 | 97 668 |
| Egenkapital | 24 409 | 26 368 | 31 067 | 32 350 | 33 682 |
| Kortsiktig gjeld | 22 964 | 23 593 | - | 39 390 | 39 643 |
| Langsiktig gjeld | 14 630 | 12 327 | - | 27 235 | 24 343 |

## Ledelse og styre

- Bjørn Aage Haugen: Daglig leder
- Ivar Rolf Sandnes: Styrets leder
- Jan Terje Reme: Styremedlem
- Mette Rønn Bendix: Styremedlem
- Magne Tangen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Morskogen 32, 6793 Innvik
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 13.200 Veving av tekstiler
- Etablert: 23.09.1991
- Tidligere navn: INNVIK SELLGREN AS (2004 til 2015); INNVIK SELLGREN LANDHEIM HOLDING AS (2001 til 2004); INNVIK SELLGREN INDUSTRIER AS (1999 til 2001); INNVIK INDUSTRIER AS (1998 til 1999); INNVIK ULLVARE AS (1995 til 1998)
- Aksjekapital: 6 300 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2002
- Revisor: [ARGO REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/927251167-argo-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [EXACTA AS](https://www.norscout.com/no/company/963740085-exacta-as)
- Størrelse: Nr. 3 av 6 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive produksjon og handel av møbelstoffer og hva derved står i forbindelse. Selskapet kan også engasjere seg i andre foretagender.

## Kunngjøringer

- 23.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000202941&sokeverdi=961735327&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 04.12.2023: Tilskudd fra INNOVASJON NORGE, 2,45 mill. kr
- 23.04.2020: Garanti fra GARANTIINSTITUTTET FOR EKSPORTKREDITT/ THE NORWEGIAN EXPORT CREDIT GUARANTEE AGENCY, 7,5 mill. kr
- 21.04.2020: Garanti fra EKSPORTFINANSIERING NORGE, 7,5 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [GUDBRANDSDALENS ULDVAREFABRIK AS](https://www.norscout.com/no/company/996131491-gudbrandsdalens-uldvarefabrik-as) | Lillehammer | 76 | 112 mill. kr | +2,8 % |
| [JANUSFABRIKKEN AS](https://www.norscout.com/no/company/867492062-janusfabrikken-as) | Bergen | 61 | 287 mill. kr | −12,3 % |
| [KRIVI-VEV AS](https://www.norscout.com/no/company/992030518-krivi-vev-as) | Tingvoll | 20 | 18,4 mill. kr | −0,7 % |
| [GVG EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/968849336-gvg-eiendom-as) | Tingvoll | - | 882 000 kr | - |
| [DAMASKVEV AS](https://www.norscout.com/no/company/927892065-damaskvev-as) | Ørland | - | 3 578 kr | - |
| [GUDBRANDSDALENS ULDVAREFABRIK HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/912151484-gudbrandsdalens-uldvarefabrik-holding-as) | Lillehammer | - | 0 kr | - |
| [KNIT 1 AS](https://www.norscout.com/no/company/928341526-knit-1-as) | Oslo | - | 0 kr | - |
| [RS MESNA AS](https://www.norscout.com/no/company/989052047-rs-mesna-as) | Lillehammer | - | - | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.10.2026.
