---
title: "SCANDINAVIAN FITTINGS AND FLANGES AS (961816793): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SCANDINAVIAN FITTINGS AND FLANGES AS i Sandnes hadde 791 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 62 ansatte. Daglig leder er Boye Christiansen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/961816793-scandinavian-fittings-and-flanges-as"
---

# SCANDINAVIAN FITTINGS AND FLANGES AS

Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet · Sandnes · Etablert 1991

Heleid av [SCANDINAVIAN FITTINGS & FLANGES HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/967523720-scandinavian-fittings-flanges-holding-as)

- Org.nr: 961 816 793
- Telefon: 51 63 96 00
- E-post: post@sffgroup.com
- Nettsted: [sffgroup.com](https://sffgroup.com)
- Daglig leder: Boye Christiansen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 791 mill. kr (−63,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 25,8 mill. kr (Margin 3,3 %)
- Ansatte: 62 (Ned fra 70 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 74
- oktober 2025: 73
- november 2025: 72
- desember 2025: 70
- februar 2026: 69
- juni 2026: 68
- juli 2026: 67
- august 2026: 66
- september 2026: 64
- oktober 2026: 62

### Per sted

- Sandnes: 52 ansatte
- Straume: 10 ansatte

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 5,3 % (svak). Ned fra 39,0 % i 2024
- Likviditet: 2,20 (meget god). Opp fra 1,23 i 2024
- Soliditet: 59,1 % (meget god). Opp fra 22,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 18,9 % | 19,5 % | 39,0 % | 5,3 % |
| Driftsmargin | 5,3 % | 7,5 % | 8,7 % | 10,4 % | 3,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 37,1 % | 43,8 % | 137,3 % | 15,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,70 | 1,80 | 1,45 | 1,23 | 2,20 |
| Soliditet | 48,6 % | 52,4 % | 38,4 % | 22,0 % | 59,1 % |
| Gjeldsgrad | 1,1 | 0,9 | 1,6 | 3,5 | 0,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| mill. kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 680,2 | 617,0 | 802,8 | 2 183,9 | 790,8 |
| Driftsresultat | 36,4 | 46,0 | 69,7 | 227,7 | 25,8 |
| Årsresultat | 26,9 | 50,1 | 62,0 | 194,1 | 21,4 |
| Driftsmargin | 5,3 % | 7,5 % | 8,7 % | 10,4 % | 3,3 % |
| Sum gjeld | 182,0 | 161,2 | 303,9 | 614,0 | 134,6 |
| Sum driftskostnader | - | - | 733,1 | 1 956,2 | 765,0 |
| Finansresultat | - | - | 10,6 | 21,5 | 2,7 |
| Resultat før skatt | 34,8 | 64,8 | 80,3 | 249,1 | 28,5 |
| Anleggsmidler | 44,2 | 49,0 | 51,3 | 33,9 | 33,3 |
| Omløpsmidler | 310,0 | 289,5 | 441,9 | 753,6 | 296,1 |
| Sum eiendeler | 354,2 | 338,5 | 493,3 | 787,5 | 329,5 |
| Egenkapital | 172,2 | 177,3 | 189,3 | 173,5 | 194,8 |
| Kortsiktig gjeld | 182,0 | 161,2 | 303,9 | 614,0 | 134,6 |
| Langsiktig gjeld | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | - |

## Konsern

2 selskaper.

- [SCANDINAVIAN FITTINGS & FLANGES HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/967523720-scandinavian-fittings-flanges-holding-as) (Morselskap)
  - SCANDINAVIAN FITTINGS AND FLANGES AS (Denne bedriften)

## Ledelse og styre

- Boye Christiansen: Daglig leder
- Tore Christiansen: Styrets leder
- Julie Trettenes: Styremedlem
- Monica Margrethe Oftedal: Styremedlem
- Flavio Belloli: Styremedlem
- Andrea Galperti: Styremedlem
- Francesca Pugelli: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Jakob Askelands vei 5, 4314 Sandnes
- Postadresse: Postboks 1175 Lura, 4391 Sandnes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.630 Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet
- Etablert: 12.08.1991
- Aksjekapital: 4 000 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.1991
- Revisor: [DELOITTE AS](https://www.norscout.com/no/company/980211282-deloitte-as)
- Størrelse: Nr. 11 av 576 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Handel og salg av rør og rørmateriell til land- og offshorebasert industri, samt hva hermed står i forbindelse, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.

## Kunngjøringer

- 22.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000708785&sokeverdi=961816793&spraak=nb)
- 29.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000643420&sokeverdi=961816793&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [Alf I. Larsen A/S](https://www.norscout.com/no/company/946295566-alf-i-larsen-a-s) | Sandnes | 42 | 157 mill. kr | −9,4 % |
| [SCANLIFT MASKIN AS](https://www.norscout.com/no/company/929973690-scanlift-maskin-as) | Sandnes | 38 | 177 mill. kr | −4,8 % |
| [SEAL WELD PRO AS](https://www.norscout.com/no/company/980684652-seal-weld-pro-as) | Sandnes | 21 | 80,2 mill. kr | −4,9 % |
| [PHOENIX RENTAL AS](https://www.norscout.com/no/company/920854923-phoenix-rental-as) | Sandnes | 14 | 52,7 mill. kr | +16 % |
| [NCP VERKTØY AS](https://www.norscout.com/no/company/994956183-ncp-verktoy-as) | Sandnes | 14 | 47,5 mill. kr | +17,5 % |
| [MARWELL AS](https://www.norscout.com/no/company/922739978-marwell-as) | Sandnes | 11 | 104 mill. kr | +167,7 % |
| [AXFLOW SANDNES AS](https://www.norscout.com/no/company/976713974-axflow-sandnes-as) | Sandnes | 8 | 26,1 mill. kr | +67,1 % |
| [VALNOR AS](https://www.norscout.com/no/company/980988546-valnor-as) | Sandnes | 7 | 61,4 mill. kr | +52,2 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/sandnes)
- [Byggfirmaer i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/sandnes)
- [Helsebedrifter i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/sandnes)
- [Transportbedrifter i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/sandnes)
- [IT-selskaper i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/sandnes)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/sandnes)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
