---
title: "AKTIVITETSHUSET STAALS AS (961890888): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "AKTIVITETSHUSET STAALS AS i Lillestrøm hadde 3,3 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 20 ansatte. Daglig leder er Cathrine Bjørklund. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/961890888-aktivitetshuset-staals-as"
---

# AKTIVITETSHUSET STAALS AS

Treningssentervirksomhet · Lillestrøm · Etablert 1991

- Org.nr: 961 890 888
- Telefon: 63 81 49 38
- Nettsted: [staals.no](https://www.staals.no)
- Daglig leder: Cathrine Bjørklund

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 3,3 mill. kr (+11,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −383 495 kr (Margin −11,6 %)
- Ansatte: 20 (Opp fra 15 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 16
- november 2025: 17
- desember 2025: 15
- august 2026: 17
- september 2026: 19
- oktober 2026: 20

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −20,8 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 14,2 % i 2024
- Likviditet: 1,27 (tilfredsstillende). Ned fra 2,66 i 2024
- Soliditet: 34,8 % (god). Ned fra 75,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −14,5 % | −2,9 % | 14,2 % | −20,8 % |
| Driftsmargin | 21,5 % | −8,4 % | −1,4 % | 6,4 % | −11,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −4,7 % | 19,7 % | −43,4 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,22 | 2,66 | 1,27 |
| Soliditet | 68,7 % | 69,6 % | 69,0 % | 75,5 % | 34,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,5 | 0,4 | 0,4 | 0,3 | 1,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 784 | 2 775 | 3 150 | 2 948 | 3 296 |
| Driftsresultat | 599 | −234 | −43 | 190 | −383 |
| Årsresultat | 543 | −199 | −38 | 150 | −374 |
| Driftsmargin | 21,5 % | −8,4 % | −1,4 % | 6,4 % | −11,6 % |
| Sum gjeld | 549 | 438 | 434 | 362 | 1 390 |
| Sum driftskostnader | 2 184 | 3 009 | 3 193 | 2 758 | 3 679 |
| Finansresultat | 0 | −4 | −3 | 15 | −20 |
| Resultat før skatt | - | - | −46 | 205 | −403 |
| Anleggsmidler | 1 018 | 878 | 885 | 596 | 1 469 |
| Omløpsmidler | - | - | 516 | 883 | 664 |
| Sum eiendeler | 1 754 | 1 444 | 1 401 | 1 479 | 2 133 |
| Egenkapital | 1 205 | 1 005 | 967 | 1 117 | 743 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 424 | 332 | 525 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 10 | 30 | 865 |

## Ledelse og styre

- Cathrine Bjørklund: Daglig leder
- John Aadnekvam: Styrets leder
- Carina Aadnekvam: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Stasjonsveien 21, 2010 Strømmen
- Postadresse: c/o John Aadnekvam, Glenneveien 12, 1476 Rasta
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 93.130 Treningssentervirksomhet
- Etablert: 09.09.1991
- Tidligere navn: SPORTSBAREN MOSJON & FRITID AS (2010 til 2013); SPORTSBAREN SOL & TRENINGSSENTER AS (2001 til 2010); ROMERIKE SPORTSENTER AS (1995 til 2001); PROGYM STRØMMEN AS (1995)
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.1993
- Regnskapsfører: [JSV CONSULTING AS](https://www.norscout.com/no/company/933456234-jsv-consulting-as)
- Størrelse: Nr. 290 av 851 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drift av fritidsaktiviteter, treningssenter, idrettsmassasje og herunder det som står i forbindelse. Utleie av fritidsutstyr, hytte og spesielle kjøretøy. Arrangere aktiviteter, turer og opplevelser.

## Kunngjøringer

- 02.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000489229&sokeverdi=961890888&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FETSUND TRENINGSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/997283651-fetsund-treningsenter-as) | Lillestrøm | 27 | 7,26 mill. kr | +11,1 % |
| [SPENST SØRUMSAND AS](https://www.norscout.com/no/company/989783963-spenst-sorumsand-as) | Lillestrøm | 16 | 5,94 mill. kr | +18,6 % |
| [AVANCIA SPORT CENTER SKEDSMO AS](https://www.norscout.com/no/company/989830880-avancia-sport-center-skedsmo-as) | Lillestrøm | 32 | 18,9 mill. kr | +9,2 % |
| [STERKERE TRENING AS](https://www.norscout.com/no/company/925790923-sterkere-trening-as) | Lillestrøm | - | 6,05 mill. kr | +4,8 % |
| [ARENA TRENING AS](https://www.norscout.com/no/company/890780032-arena-trening-as) | Lillestrøm | - | 1,87 mill. kr | +19 % |
| [DENLANGU MUAY THAI AS](https://www.norscout.com/no/company/928749754-denlangu-muay-thai-as) | Lillestrøm | - | 1,2 mill. kr | +14,4 % |
| [TEAM SKI PROJECT AS](https://www.norscout.com/no/company/935272270-team-ski-project-as) | Lillestrøm | - | 266 655 kr | - |
| [PT LENA AS](https://www.norscout.com/no/company/936042449-pt-lena-as) | Lillestrøm | - | 41 000 kr | - |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Lillestrøm](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/lillestrom)
- [Transportbedrifter i Lillestrøm](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/lillestrom)
- [Byggfirmaer i Lillestrøm](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/lillestrom)
- [Helsebedrifter i Lillestrøm](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/lillestrom)
- [IT-selskaper i Lillestrøm](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/lillestrom)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Lillestrøm](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/lillestrom)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
