---
title: "CERMAQ NORWAY AS (961922976): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "CERMAQ NORWAY AS i Steigen hadde 6,7 mrd. kr i driftsinntekter i 2026 og 1 254 ansatte. Daglig leder er John Gunnar Glørstad. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/961922976-cermaq-norway-as"
---

# CERMAQ NORWAY AS

Produksjon av fisk, bløtdyr, krepsdyr og pigghuder i sjø og brakkvann · Steigen · Etablert 1991

Heleid av [CERMAQ NORWAY HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/930152358-cermaq-norway-holding-as)

- Org.nr: 961 922 976
- Telefon: 23 68 55 00
- E-post: frontdesk.norway@cermaq.com
- Nettsted: [cermaq.no](https://cermaq.no)
- Daglig leder: John Gunnar Glørstad

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2026: 6,7 mrd. kr (+4,0 % fra 2025)
- Driftsresultat 2026: 821 mill. kr (Margin 12,3 %)
- Ansatte: 1 254 (Opp fra 815 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 875
- oktober 2025: 817
- november 2025: 810
- desember 2025: 815
- januar 2026: 807
- februar 2026: 806
- mars 2026: 807
- april 2026: 794
- mai 2026: 1 190
- juni 2026: 1 212
- juli 2026: 1 322
- august 2026: 1 297
- september 2026: 1 239
- oktober 2026: 1 254

### Per sted

- Korsfjorden: 403 ansatte
- Nordfold: 291 ansatte · 4 avdelinger
- Rypefjord: 277 ansatte · 2 avdelinger
- Bogøy: 130 ansatte
- Breivikbotn: 79 ansatte
- Oslo: 46 ansatte
- Sortland: 20 ansatte
- Tverlandet: 8 ansatte
- Alta: Ingen oppgitt · 2 avdelinger

## Nøkkeltall 2026

- Lønnsomhet: 12,3 % (god). Ned fra 20,3 % i 2025
- Likviditet: 0,63 (svak). Opp fra 0,40 i 2025
- Soliditet: 34,2 % (god). Opp fra 27,4 % i 2025

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 19,7 % | 20,3 % | 12,3 % |
| Driftsmargin | 43,1 % | 26,4 % | 12,4 % | 12,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 33,5 % | 58,5 % | 33,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,21 | 0,76 | 0,40 | 0,63 |
| Soliditet | 67,3 % | 36,3 % | 27,4 % | 34,2 % |
| Gjeldsgrad | 0,5 | 1,8 | 2,7 | 1,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| mill. kr | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 5 685 | 5 212 | 6 446 | 6 702 |
| Driftsresultat | 2 451 | 1 377 | 797 | 821 |
| Årsresultat | 2 192 | 1 407 | 986 | 633 |
| Driftsmargin | 43,1 % | 26,4 % | 12,4 % | 12,3 % |
| Sum gjeld | 3 462 | 3 651 | 4 341 | 5 574 |
| Sum driftskostnader | 3 234 | 3 835 | 5 649 | 5 881 |
| Finansresultat | 208 | 162 | 290 | −55 |
| Resultat før skatt | 2 659 | 1 539 | 1 087 | 767 |
| Anleggsmidler | 7 203 | 3 432 | 4 523 | 5 466 |
| Omløpsmidler | 3 381 | 2 299 | 1 455 | 3 010 |
| Sum eiendeler | 10 583 | 5 731 | 5 978 | 8 476 |
| Egenkapital | 7 121 | 2 080 | 1 637 | 2 903 |
| Kortsiktig gjeld | 2 788 | 3 006 | 3 642 | 4 777 |
| Langsiktig gjeld | 675 | 645 | 699 | 796 |

## Konsern

8 selskaper.

- [CERMAQ GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/971647949-cermaq-group-as) (Morselskap)
  - [CERMAQ HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/912614956-cermaq-holding-as)
  - [CERMAQ NORWAY HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/930152358-cermaq-norway-holding-as)
    - [BALLANGEN SJØFARM AS](https://www.norscout.com/no/company/884141982-ballangen-sjofarm-as) (60 % · 71 ansatte)
    - CERMAQ NORWAY AS (Denne bedriften)
    - [CERMAQ NORWAY SALMON AS](https://www.norscout.com/no/company/930152366-cermaq-norway-salmon-as) (17 ansatte)
  - CERMAQ US LLC (Utenlandsk)
  - SOUTHERN CROSS SEAFOOD S.A. (51,9 % · Utenlandsk)

## Ledelse og styre

- John Gunnar Glørstad: Daglig leder
- Axel Gustavsen: Styrets leder
- Silvia Segnini: Styremedlem
- Snorre Jonassen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: 8286 Nordfold
- Postadresse: Nordfoldveien 165, 8286 Nordfold
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 03.211 Produksjon av fisk, bløtdyr, krepsdyr og pigghuder i sjø og brakkvann
- Etablert: 15.08.1991
- Tidligere navn: MAINSTREAM NORWAY AS (2005 til 2014); FOLLALAKS AS (2001 til 2005); FOLLALAKS HOLDING AS (1995 til 2001); FOLLA CONSULT AS (1995)
- Aksjekapital: 5 440 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.1993
- Revisor: [DELOITTE AS](https://www.norscout.com/no/company/980211282-deloitte-as)
- Størrelse: Nr. 4 av 287 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utføring og salg av havbrukstjenester, herunder produksjon av smolt, slakteri- og videreforedlingsvirksomhet i egen regi, samt utleie av utstyr og salg av innsatsfaktorer og tjenester til oppdrettsvirksomhet og tilknyttet virksomhet.

## Siste endringer

- 02.06.2026: Næringskode endret
- 05.05.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 19.10.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000807119&sokeverdi=961922976&spraak=nb)
- 06.05.2026: [Gjennomføring av fusjon](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000245168&sokeverdi=961922976&spraak=nb)
- 05.05.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000236765&sokeverdi=961922976&spraak=nb)
- 04.03.2026: [Fusjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000095398&sokeverdi=961922976&spraak=nb)
- 09.02.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000048248&sokeverdi=961922976&spraak=nb)
- 22.10.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000798758&sokeverdi=961922976&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 23.07.2026: Tilskudd fra SJØFARTSDIREKTORATET, 344 212 kr
- 23.07.2026: Tilskudd fra SJØFARTSDIREKTORATET, 267 086 kr
- 19.05.2025: Tilskudd fra NORGES FORSKNINGSRÅD, 100 000 kr
- 12.08.2022: Tilskudd fra ENOVA SF, 5,17 mill. kr
- 20.12.2021: Tilskudd fra ENOVA SF, 10,4 mill. kr
- 05.03.2021: Tilskudd fra NORGES FORSKNINGSRÅD, 6 mill. kr
- 22.05.2017: Tilskudd fra ENOVA SF, 6,32 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [CERMAQ NORWAY SALMON AS](https://www.norscout.com/no/company/930152366-cermaq-norway-salmon-as) | Steigen | 17 | 7,69 mrd. kr | −6,4 % |
| [NORDNORSK STAMFISK AS](https://www.norscout.com/no/company/995262894-nordnorsk-stamfisk-as) | Steigen | - | 196 mill. kr | −19,1 % |
| [CERMAQ NORWAY HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/930152358-cermaq-norway-holding-as) | Steigen | - | 15,2 mill. kr | +134,3 % |
| [FOLDEN AKVA AS](https://www.norscout.com/no/company/995818310-folden-akva-as) | Steigen | 46 | 153 mill. kr | +35,5 % |
| [FOLLA ALGER AS](https://www.norscout.com/no/company/814439062-folla-alger-as) | Steigen | - | 195 mill. kr | +202,1 % |
| [SKOGHEIM FISKERI AS](https://www.norscout.com/no/company/926047302-skogheim-fiskeri-as) | Steigen | - | 2,11 mill. kr | +35,6 % |
| [PER EGIL AS](https://www.norscout.com/no/company/835825892-per-egil-as) | Steigen | - | 485 397 kr | - |
| [BREIVEI AS](https://www.norscout.com/no/company/988629871-breivei-as) | Steigen | - | 54 000 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 24.10.2026.
