---
title: "ITO PRODUKSJON AS (963017251): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ITO PRODUKSJON AS i Ringerike hadde 26,9 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 25 ansatte. Daglig leder er Christian Hagen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/963017251-ito-produksjon-as"
---

# ITO PRODUKSJON AS

Produksjon av metallkonstruksjoner og deler · Ringerike · Etablert 1991

- Org.nr: 963 017 251
- Telefon: 23 30 26 00
- E-post: mette@ito.no
- Daglig leder: Christian Hagen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 26,9 mill. kr (−0,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,57 mill. kr (Margin 5,8 %)
- Ansatte: 25 (Opp fra 23 i desember 2025)

## Ansatte

- desember 2025: 23
- januar 2026: 24
- februar 2026: 25
- september 2026: 26
- oktober 2026: 25

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 12,5 % (god). Opp fra 2,9 % i 2024
- Likviditet: 2,30 (meget god). Ned fra 3,11 i 2024
- Soliditet: 57,7 % (meget god). Ned fra 68,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 17,8 % | 23,6 % | 2,9 % | 12,5 % |
| Driftsmargin | 3,4 % | 5,4 % | 9,8 % | 1,1 % | 5,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 32,1 % | 38,7 % | 3,9 % | 19,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,98 | 2,32 | 2,60 | 3,11 | 2,30 |
| Soliditet | 51,1 % | 58,5 % | 62,5 % | 68,5 % | 57,7 % |
| Gjeldsgrad | 1,0 | 0,7 | 0,6 | 0,5 | 0,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 21 899 | 29 228 | 27 495 | 27 129 | 26 889 |
| Driftsresultat | 755 | 1 584 | 2 686 | 288 | 1 566 |
| Årsresultat | 602 | 1 327 | 2 115 | 243 | 1 276 |
| Driftsmargin | 3,4 % | 5,4 % | 9,8 % | 1,1 % | 5,8 % |
| Sum gjeld | 4 431 | 4 223 | 4 845 | 3 828 | 6 117 |
| Sum driftskostnader | - | - | 24 809 | 26 842 | 25 322 |
| Finansresultat | - | - | 28 | 34 | 79 |
| Resultat før skatt | 772 | 1 702 | 2 714 | 322 | 1 645 |
| Anleggsmidler | 288 | 401 | 340 | 251 | 413 |
| Omløpsmidler | 8 774 | 9 781 | 12 580 | 11 894 | 14 050 |
| Sum eiendeler | 9 063 | 10 182 | 12 919 | 12 145 | 14 462 |
| Egenkapital | 4 632 | 5 959 | 8 074 | 8 317 | 8 345 |
| Kortsiktig gjeld | 4 425 | 4 223 | 4 845 | 3 828 | 6 117 |
| Langsiktig gjeld | 6 | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Christian Hagen: Daglig leder
- Louise Gerd Elisabeth Ringström Grandinson: Styrets leder
- Jakob Carl Floren: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Skjærdalsvika Industri område, 3533 Tyristrand
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.110 Produksjon av metallkonstruksjoner og deler
- Etablert: 17.12.1991
- Aksjekapital: 144 230 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1992
- Revisor: [VAAK REVISJON OG RÅDGIVNING AS](https://www.norscout.com/no/company/987632380-vaak-revisjon-og-radgivning-as)
- Regnskapsfører: [HASLESTAD REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/912439461-haslestad-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 115 av 262 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Mekanisk produksjon, handels- og agenturvirksomhet, import og eksport, samt investere i og/eller eie aksjer, finansielle instrumenter og andeler i andre selskaper, både ved egenkapital og gjeld, samt annen virksomhet som står i naturlig forbindelse med dette.

## Kunngjøringer

- 21.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000580077&sokeverdi=963017251&spraak=nb)
- 05.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000541111&sokeverdi=963017251&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SAFEROAD B. BERNTSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/810547472-saferoad-b-berntsen-as) | Ringerike | 34 | 278 mill. kr | −3,1 % |
| [P60 DRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/979476078-p60-drift-as) | Ringerike | 17 | 21,9 mill. kr | −13,3 % |
| [STEELLOGIC AS](https://www.norscout.com/no/company/936772978-steellogic-as) | Ringerike | 8 | - | - |
| [HIMAS AS](https://www.norscout.com/no/company/924557877-himas-as) | Ringerike | 5 | 2,6 mill. kr | +18,7 % |
| [MT INDUSTRISERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/927365170-mt-industriservice-as) | Ringerike | - | 5,72 mill. kr | +5,4 % |
| [EGGEMOEN HELI PAINT AS](https://www.norscout.com/no/company/930582956-eggemoen-heli-paint-as) | Ringerike | - | 4,89 mill. kr | −1,7 % |
| [RINGERIKE MASKINERING AS](https://www.norscout.com/no/company/931694634-ringerike-maskinering-as) | Ringerike | - | 3,06 mill. kr | - |
| [HOLTH REP. & METALL AS](https://www.norscout.com/no/company/998735432-holth-rep-metall-as) | Ringerike | - | 2,5 mill. kr | −0,6 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
