---
title: "ARCON PROSJEKT AS (963028644): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ARCON PROSJEKT AS i Namsos hadde 28,6 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 19 ansatte. Daglig leder er Jørgen Wien. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/963028644-arcon-prosjekt-as"
---

# ARCON PROSJEKT AS

Arkitektvirksomhet · Namsos · Etablert 1991

Heleid av [JARAS NOR AS](https://www.norscout.com/no/company/976034406-jaras-nor-as)

- Org.nr: 963 028 644
- Telefon: 74 21 65 65
- E-post: arcon@arcon.no
- Nettsted: [arcon.no](https://arcon.no)
- Daglig leder: Jørgen Wien (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 28,6 mill. kr (−15,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −667 879 kr (Margin −2,3 %)
- Ansatte: 19

## Ansatte

- desember 2025: 21
- juli 2026: 20
- august 2026: 19

### Per sted

- Namsos: 16 ansatte
- Trondheim: Ingen oppgitt
- Verdal: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −2,0 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 3,1 % i 2024
- Likviditet: 2,86 (meget god). Opp fra 2,30 i 2024
- Soliditet: 67,1 % (meget god). Opp fra 58,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 15,5 % | −12,3 % | 3,1 % | −2,0 % |
| Driftsmargin | 8,9 % | 8,3 % | −9,6 % | 0,0 % | −2,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −46,8 % | 5,2 % | −4,1 % |
| Likviditetsgrad | 1,78 | 2,10 | 2,33 | 2,30 | 2,86 |
| Soliditet | 0,0 % | 0,0 % | 59,9 % | 58,6 % | 67,1 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 0,7 | 0,7 | 0,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 34 192 | 34 790 | 30 198 | 33 831 | 28 574 |
| Driftsresultat | 3 052 | 2 879 | −2 905 | 4 | −668 |
| Årsresultat | 2 606 | 2 111 | −1 756 | 476 | −308 |
| Driftsmargin | 8,9 % | 8,3 % | −9,6 % | 0,0 % | −2,3 % |
| Sum gjeld | 9 432 | 7 314 | 6 661 | 7 367 | 4 954 |
| Sum driftskostnader | - | - | 33 103 | 33 827 | 29 241 |
| Finansresultat | - | - | 579 | 522 | 249 |
| Resultat før skatt | 3 307 | 2 787 | −2 326 | 526 | −419 |
| Anleggsmidler | 3 445 | 3 633 | 1 088 | 864 | 883 |
| Omløpsmidler | 16 745 | 15 380 | 15 517 | 16 922 | 14 182 |
| Sum eiendeler | 20 190 | 19 013 | 16 604 | 17 787 | 15 065 |
| Egenkapital | 0 | 0 | 9 943 | 10 419 | 10 111 |
| Kortsiktig gjeld | 9 432 | 7 314 | 6 661 | 7 367 | 4 954 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |

## Konsern

2 selskaper.

- [JARAS NOR AS](https://www.norscout.com/no/company/976034406-jaras-nor-as) (Morselskap)
  - ARCON PROSJEKT AS (Denne bedriften)

## Ledelse og styre

- Jørgen Wien: Daglig leder og styremedlem
- Magne Normann Lysberg: Styrets leder
- Eilif Myren: Styremedlem
- Gyda Løken: Styremedlem
- Bjarne Marius Iversen: Styremedlem
- Jan-Christer Torvik: Styremedlem
- Mari Bergin: Varamedlem
- Geir Ove Torgersen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Verftsgata 11, 7800 Namsos
- Postadresse: Postboks 224, Sentrum, 7801 Namsos
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 71.110 Arkitektvirksomhet
- Etablert: 04.12.1991
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1992
- Revisor: [IN REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/978685188-in-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [BRYGGA REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/982276683-brygga-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 80 av 1 346 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive teknisk, økonomisk og administrativ råd- giving, kjøp og salg av eiendommer, og annen virksomhet som måtte stå i forbindelse med dette, samt delta i selskaper med annen virksomhet.

## Kunngjøringer

- 29.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000626189&sokeverdi=963028644&spraak=nb)
- 03.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000533816&sokeverdi=963028644&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SIGN AS](https://www.norscout.com/no/company/977227984-sign-as) | Namsos | 14 | 16,4 mill. kr | +6,5 % |
| [PLAN3 ARKITEKTUR AS](https://www.norscout.com/no/company/992618590-plan3-arkitektur-as) | Namsos | 9 | 10,9 mill. kr | +157,9 % |
| [BLOM ARKITEKTER AS](https://www.norscout.com/no/company/928635880-blom-arkitekter-as) | Namsos | 8 | 10,5 mill. kr | −7,2 % |
| [SAFE CONTROL ROAD AS](https://www.norscout.com/no/company/918900551-safe-control-road-as) | Namsos | - | 5,46 mill. kr | +0,2 % |
| [ARCREARE AS](https://www.norscout.com/no/company/980047873-arcreare-as) | Namsos | - | 234 045 kr | - |
| [NYARC AS](https://www.norscout.com/no/company/988408875-nyarc-as) | Namsos | - | 0 kr | - |
| [ARKAIA AS](https://www.norscout.com/no/company/836528522-arkaia-as) | Namsos | - | - | - |
| [NMG AS](https://www.norscout.com/no/company/822061192-nmg-as) | Namsos | 20 | 22,2 mill. kr | −1,8 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 16.09.2026.
