---
title: "MOREK AS (963447086): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MOREK AS i Nittedal hadde 75,7 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 20 ansatte. Daglig leder er Torgeir Stensli. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/963447086-morek-as"
---

# MOREK AS

Engroshandel med deler og utstyr for motorvogner · Nittedal · Etablert 1991

- Org.nr: 963 447 086
- Telefon: 67 06 35 00
- Nettsted: [morek.no](https://www.morek.no)
- Daglig leder: Torgeir Stensli

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 75,7 mill. kr (−9,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −15,7 mill. kr (Margin −20,7 %)
- Ansatte: 20 (Ned fra 22 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 25
- oktober 2025: 24
- november 2025: 23
- desember 2025: 22
- januar 2026: 23
- mars 2026: 24
- april 2026: 23
- juli 2026: 22
- september 2026: 21
- oktober 2026: 20

### Per sted

- Hagan: 14 ansatte
- Larvik: Ingen oppgitt
- Sandnes: Ingen oppgitt
- Tiller: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −6,5 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −3,6 % i 2024
- Likviditet: 0,84 (svak). Ned fra 1,25 i 2024
- Soliditet: 10,0 % (svak). Ned fra 12,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 9,1 % | 3,5 % | −3,6 % | −6,5 % |
| Driftsmargin | 2,8 % | 2,8 % | −7,4 % | −18,6 % | −20,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 5,7 % | - | - | −161,4 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,60 | 1,49 | 1,25 | 0,84 |
| Soliditet | 48,6 % | 19,3 % | - | 12,9 % | 10,0 % |
| Gjeldsgrad | 1,1 | 4,2 | - | 6,8 | 9,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 112 641 | 113 049 | 107 379 | 83 711 | 75 692 |
| Driftsresultat | 3 137 | 3 109 | −7 973 | −15 532 | −15 650 |
| Årsresultat | 1 728 | 1 977 | −9 501 | −16 573 | −13 942 |
| Driftsmargin | 2,8 % | 2,8 % | −7,4 % | −18,6 % | −20,7 % |
| Sum gjeld | 75 986 | 76 120 | 83 820 | 78 850 | 92 040 |
| Sum driftskostnader | 109 504 | - | - | 99 243 | 91 342 |
| Finansresultat | −915 | - | - | −4 435 | −2 025 |
| Resultat før skatt | - | 2 558 | −12 100 | −19 967 | −17 675 |
| Anleggsmidler | 81 762 | 20 477 | 20 447 | 8 837 | 28 925 |
| Omløpsmidler | - | 73 858 | 80 314 | 81 693 | 73 333 |
| Sum eiendeler | 147 694 | 94 335 | 100 762 | 90 530 | 102 258 |
| Egenkapital | 71 708 | 18 215 | - | 11 680 | 10 218 |
| Kortsiktig gjeld | - | 46 291 | 53 990 | 65 137 | 87 040 |
| Langsiktig gjeld | - | 29 829 | 29 829 | 13 713 | 5 000 |

## Ledelse og styre

- Torgeir Stensli: Daglig leder
- Morten Andre Hoff: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Industriveien 25, 1481 Hagan
- Postadresse: Postboks 147, 1483 Hagan
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.720 Engroshandel med deler og utstyr for motorvogner
- Etablert: 19.09.1991
- Aksjekapital: 9 952 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1970
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [OSEBERG SERVICES AS](https://www.norscout.com/no/company/912106594-oseberg-services-as)
- Størrelse: Nr. 41 av 214 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Handel og agentur, kjøp og drift av fast eiendom, herunder ervervelse og utbygging av grunnarealer, administrasjons og investeringsvirksomhet, samt hva dermed står i forbindelse.

## Siste endringer

- 29.10.2026: Daglig leder endret

## Kunngjøringer

- 29.10.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000823056&sokeverdi=963447086&spraak=nb)
- 30.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000460614&sokeverdi=963447086&spraak=nb)
- 09.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000564684&sokeverdi=963447086&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SKAB NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/971069295-skab-norge-as) | Nittedal | 7 | 154 mill. kr | +52,3 % |
| [HYPRO CARTEX AS](https://www.norscout.com/no/company/939385142-hypro-cartex-as) | Nittedal | 5 | 19,5 mill. kr | +11,9 % |
| [TRUCK-LINE AS](https://www.norscout.com/no/company/874348422-truck-line-as) | Nittedal | - | 39 mill. kr | −10,2 % |
| [BILSKREDDERN AS](https://www.norscout.com/no/company/931437291-bilskreddern-as) | Nittedal | - | 1,5 mill. kr | - |
| [AVS HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/989243977-avs-holding-as) | Nittedal | - | 0 kr | - |
| [FINOR AS](https://www.norscout.com/no/company/934152832-finor-as) | Nittedal | 21 | 139 mill. kr | +1,6 % |
| [VISTA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/985217556-vista-norge-as) | Nittedal | 18 | 44,9 mill. kr | +12,4 % |
| [IBG AS](https://www.norscout.com/no/company/945048247-ibg-as) | Nittedal | 23 | 96,6 mill. kr | −3,0 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
