---
title: "SURNADAL ALPINSENTER AS (963504624): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SURNADAL ALPINSENTER AS i Surnadal hadde 4,09 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 8 ansatte. Daglig leder er Helge Røv. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/963504624-surnadal-alpinsenter-as"
---

# SURNADAL ALPINSENTER AS

Sportsaktiviteter ikke nevnt annet sted · Surnadal · Etablert 1992

- Org.nr: 963 504 624
- Telefon: 71 66 00 06
- E-post: post@surnadal-alpinsenter.no
- Nettsted: [surnadal-alpinsenter.no](https://www.surnadal-alpinsenter.no)
- Daglig leder: Helge Røv

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 4,09 mill. kr (+27 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −409 584 kr (Margin −10 %)
- Ansatte: 8

## Ansatte

- desember 2025: 6
- januar 2026: 11
- februar 2026: 20
- mars 2026: 27
- april 2026: 29
- mai 2026: 8

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −20,5 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −42,1 % i 2024
- Likviditet: 0,41 (ikke tilfredsstillende). Ned fra 0,98 i 2024
- Soliditet: −117,3 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −35,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −4,1 % | −60,4 % | −42,1 % | −20,5 % |
| Driftsmargin | 0,2 % | −2,5 % | −35,1 % | −31,8 % | −10,0 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,60 | 0,98 | 0,41 |
| Soliditet | 21,8 % | 18,1 % | −41,6 % | −35,4 % | −117,3 % |
| Gjeldsgrad | 3,6 | 4,5 | - | - | - |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 4 035 | 3 584 | 3 565 | 3 220 | 4 088 |
| Driftsresultat | 10 | −90 | −1 252 | −1 025 | −410 |
| Årsresultat | 17 | −82 | −1 248 | −1 077 | −506 |
| Driftsmargin | 0,2 % | −2,5 % | −35,1 % | −31,8 % | −10 % |
| Sum gjeld | 1 572 | 1 619 | 3 031 | 3 700 | 2 731 |
| Sum driftskostnader | 4 025 | 3 673 | 4 818 | 4 245 | 4 498 |
| Finansresultat | 7 | 8 | 4 | −52 | −97 |
| Resultat før skatt | - | - | −1 248 | −1 077 | −506 |
| Anleggsmidler | 264 | 215 | 893 | 973 | 804 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 247 | 1 759 | 452 |
| Sum eiendeler | 2 010 | 1 976 | 2 141 | 2 732 | 1 257 |
| Egenkapital | 439 | 357 | −891 | −968 | −1 474 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 091 | 1 799 | 1 094 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 940 | 1 901 | - |

## Ledelse og styre

- Helge Røv: Daglig leder
- Vidar Ulvestad: Styrets leder
- Rune Mogstad: Styremedlem
- Olav Mogstad: Styremedlem
- Martha Torvik: Styremedlem
- Halvor Drøpping: Styremedlem
- Magnar Heggset: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Bårdshaugvegen 1, 6650 Surnadal
- Postadresse: Postboks 28, 6656 Surnadal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 93.190 Sportsaktiviteter ikke nevnt annet sted
- Etablert: 03.01.1992
- Tidligere navn: SÆTERLIA ALPINSENTER AS (1995 til 2010)
- Aksjekapital: 3 600 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1993
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS](https://www.norscout.com/no/company/936285066-sparebank-1-regnskapshuset-smn-as)
- Størrelse: Nr. 92 av 404 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Skitrekk og kva som naturleg hører til, herunder skibakkar med preparering av desse, tilkomstvegar, parkeringsplassar og byggverk som naturleg høyrer til eit slikt anlegg og organisere andre sports- og fritidsaktivitetar som naturleg hører saman med slik verksemd.

## Siste endringer

- 17.02.2026: Styret endret
- 17.02.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 02.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000489241&sokeverdi=963504624&spraak=nb)
- 17.02.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000063526&sokeverdi=963504624&spraak=nb)
- 17.02.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000063527&sokeverdi=963504624&spraak=nb)
- 17.02.2026: [Revisjon av årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000063528&sokeverdi=963504624&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TELLESBØ OG RANES FISKELAG AS](https://www.norscout.com/no/company/912998487-tellesbo-og-ranes-fiskelag-as) | Surnadal | - | 70 760 kr | - |
| [TROLLHEIMEN TRENINGSSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/992175710-trollheimen-treningssenter-as) | Surnadal | 9 | 2,76 mill. kr | +20,1 % |
| [TROLLHEIMEN KLATRESENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/922155895-trollheimen-klatresenter-as) | Surnadal | - | 292 043 kr | - |
| [OPP & UT AS](https://www.norscout.com/no/company/915156126-opp-ut-as) | Surnadal | - | 150 075 kr | - |
| [RUNE GJELDNES AS](https://www.norscout.com/no/company/990944660-rune-gjeldnes-as) | Surnadal | - | 41 000 kr | - |
| [FURUHAUG-HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/927375761-furuhaug-holding-as) | Surnadal | - | 0 kr | - |
| [AMUNDSENS BÅTSLIPP AS](https://www.norscout.com/no/company/868952962-amundsens-batslipp-as) | Asker | 8 | 5,07 mill. kr | −4,5 % |
| [JUVET BUNGY AS](https://www.norscout.com/no/company/922228833-juvet-bungy-as) | Vennesla | 8 | 932 931 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.07.2026.
