---
title: "BR. STENSKJÆR AS (963597185): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BR. STENSKJÆR AS i Nord-Odal hadde 126 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 65 ansatte. Daglig leder er Bjørn Anders Stenskjær. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/963597185-br-stenskjaer-as"
---

# BR. STENSKJÆR AS

Oppsamling og behandling av avløpsvann · Nord-Odal · Etablert 1991

- Org.nr: 963 597 185
- Telefon: 62 97 17 91
- E-post: post@br.stenskjaer.no
- Daglig leder: Bjørn Anders Stenskjær (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 126 mill. kr (+1,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 21 mill. kr (Margin 16,6 %)
- Ansatte: 65 (Ned fra 68 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 67
- oktober 2025: 66
- november 2025: 68
- mars 2026: 67
- april 2026: 64
- oktober 2026: 65

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 24,6 % (meget god). Opp fra 11,0 % i 2024
- Likviditet: 1,07 (tilfredsstillende). Ned fra 1,35 i 2024
- Soliditet: 21,8 % (god). Opp fra 17,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 11,6 % | 17,5 % | 11,0 % | 24,6 % |
| Driftsmargin | 12,8 % | 8,7 % | 12,2 % | 6,8 % | 16,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | - | 105,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,66 | 1,72 | 1,53 | 1,35 | 1,07 |
| Soliditet | - | - | - | 17,9 % | 21,8 % |
| Gjeldsgrad | - | - | - | 4,6 | 3,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 86 799 | 95 122 | 111 838 | 124 141 | 126 162 |
| Driftsresultat | 11 117 | 8 232 | 13 673 | 8 434 | 20 973 |
| Årsresultat | 7 877 | 5 357 | 8 898 | 4 635 | 14 359 |
| Driftsmargin | 12,8 % | 8,7 % | 12,2 % | 6,8 % | 16,6 % |
| Sum gjeld | 51 994 | 64 445 | 65 866 | 65 039 | 73 932 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 115 707 | 105 189 |
| Finansresultat | - | - | - | −2 484 | −2 551 |
| Resultat før skatt | 10 103 | 6 873 | 11 421 | 5 949 | 18 422 |
| Anleggsmidler | 41 639 | 54 123 | 50 876 | 49 282 | 71 342 |
| Omløpsmidler | 23 282 | 25 607 | 30 172 | 29 975 | 23 167 |
| Sum eiendeler | 64 921 | 79 730 | 81 048 | 79 257 | 94 509 |
| Egenkapital | - | - | - | 14 217 | 20 577 |
| Kortsiktig gjeld | 13 991 | 14 922 | 19 672 | 22 157 | 21 556 |
| Langsiktig gjeld | 38 002 | 49 523 | 46 193 | 42 883 | 52 376 |

## Ledelse og styre

- Bjørn Anders Stenskjær: Daglig leder og styremedlem
- Ole Kristian Qvale: Styrets leder
- Ola Qvale: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Granerud Industrifelt, 2120 Sagstua
- Postadresse: Gullfotdalen 2, 2120 Sagstua
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 37.000 Oppsamling og behandling av avløpsvann
- Etablert: 20.11.1991
- Tidligere navn: BRØDR STENSKJÆR SEPTIK AS (1995 til 1999)
- Aksjekapital: 75 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1992
- Revisor: [ORKLA REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/925180386-orkla-revisjon-as)
- Størrelse: Nr. 5 av 124 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Tjenesteleveranser innenfor områdene vann- og avløpstjenester herunder også septikrenovasjon. Selskapet kan også investere i andre selskaper og verdipapirer.

## Kunngjøringer

- 21.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000580085&sokeverdi=963597185&spraak=nb)
- 02.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000524801&sokeverdi=963597185&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ØYVAR AS](https://www.norscout.com/no/company/985345899-oyvar-as) | Øygarden | 66 | 306 mill. kr | +6,7 % |
| [NORVA24 SØRMILJØ AS](https://www.norscout.com/no/company/915684092-norva24-sormiljo-as) | Kristiansand | 54 | 120 mill. kr | −5,5 % |
| [G-MILJØ AS](https://www.norscout.com/no/company/925330698-g-miljo-as) | Nord-Fron | 70 | 145 mill. kr | +19,9 % |
| [STOKLANDS AS](https://www.norscout.com/no/company/916288824-stoklands-as) | Hamarøy | 51 | 72,2 mill. kr | −8,3 % |
| [VEAS SELVKOST AS](https://www.norscout.com/no/company/920171540-veas-selvkost-as) | Asker | 109 | 498 mill. kr | +1,4 % |
| [ARNKVÆRN MILJØ OG RENOVASJON AS](https://www.norscout.com/no/company/942874618-arnkvaern-miljo-og-renovasjon-as) | Ringsaker | 44 | 91 mill. kr | −16,3 % |
| [NORVA24 VEST AS](https://www.norscout.com/no/company/971057440-norva24-vest-as) | Gulen | 216 | 562 mill. kr | +6,8 % |
| [NORVA24 GRAVCO AS](https://www.norscout.com/no/company/998586259-norva24-gravco-as) | Oslo | 42 | 98,3 mill. kr | −11,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
