---
title: "LURE AS (963833628): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "LURE AS i Nes hadde 72,3 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 38 ansatte. Daglig leder er Kent-Johan Lure. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/963833628-lure-as"
---

# LURE AS

Godstransport på vei · Nes · Etablert 1992

- Org.nr: 963 833 628
- Telefon: 90 11 59 04
- E-post: post@lure.no
- Nettsted: [lure.no](https://www.lure.no)
- Daglig leder: Kent-Johan Lure (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 72,3 mill. kr (−1,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 5,88 mill. kr (Margin 8,1 %)
- Ansatte: 38 (Opp fra 37 i oktober 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 37
- mai 2026: 38
- juni 2026: 36
- juli 2026: 37
- august 2026: 38

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 19,8 % (meget god). Opp fra 10,5 % i 2024
- Likviditet: 1,72 (god). Opp fra 1,66 i 2024
- Soliditet: 38,8 % (god). Opp fra 32,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 17,7 % | 23,9 % | 10,5 % | 19,8 % |
| Driftsmargin | 2,5 % | 5,1 % | 7,2 % | 3,8 % | 8,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 129,2 % | - | - | 50,0 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,47 | 1,64 | 1,66 | 1,72 |
| Soliditet | 6,2 % | 18,1 % | - | 32,2 % | 38,8 % |
| Gjeldsgrad | 15,1 | 4,5 | - | 2,1 | 1,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 44 126 | 71 085 | 75 631 | 73 509 | 72 318 |
| Driftsresultat | 1 094 | 3 625 | 5 428 | 2 829 | 5 882 |
| Årsresultat | 669 | 2 523 | 3 947 | 1 784 | 4 118 |
| Driftsmargin | 2,5 % | 5,1 % | 7,2 % | 3,8 % | 8,1 % |
| Sum gjeld | 18 797 | 17 084 | 16 953 | 19 961 | 18 358 |
| Sum driftskostnader | 43 032 | - | - | 70 680 | 66 436 |
| Finansresultat | −233 | - | - | −535 | −598 |
| Resultat før skatt | - | 3 242 | 5 063 | 2 294 | 5 284 |
| Anleggsmidler | 7 310 | 6 182 | 5 358 | 13 455 | 11 951 |
| Omløpsmidler | - | 14 672 | 19 312 | 16 007 | 18 026 |
| Sum eiendeler | 20 045 | 20 854 | 24 670 | 29 462 | 29 977 |
| Egenkapital | 1 248 | 3 770 | - | 9 501 | 11 619 |
| Kortsiktig gjeld | - | 9 949 | 11 759 | 9 663 | 10 495 |
| Langsiktig gjeld | - | 7 135 | 5 194 | 10 298 | 7 863 |

## Ledelse og styre

- Kent-Johan Lure: Daglig leder og styrets leder
- Nina Merete Lure: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Kongsvingervegen 1862, 2160 Vormsund
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 49.410 Godstransport på vei
- Etablert: 04.04.1992
- Tidligere navn: OVE LURE AS (1995 til 2023)
- Aksjekapital: 800 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.1992
- Revisor: [ÅRNES REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/850249652-arnes-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [SAGA REGNSKAP ÅRNES AS](https://www.norscout.com/no/company/984545045-saga-regnskap-arnes-as)
- Størrelse: Nr. 212 av 3 729 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Lastebiltransport, og hva hermed står i forbindelse, herunder også deltakelse i andre selskaper med liknende virksomhet.

## Kunngjøringer

- 26.10.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000817285&sokeverdi=963833628&spraak=nb)
- 18.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000401096&sokeverdi=963833628&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 07.10.2026: Tilskudd fra ENOVA SF, 2,15 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [KVÆRNHAUGEN TRANSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/965657134-kvaernhaugen-transport-as) | Nes | 38 | 61,1 mill. kr | +4,0 % |
| [B & Y TRANSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/925554243-b-y-transport-as) | Nes | 20 | 18,1 mill. kr | +5,5 % |
| [TIGO TRANSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/977388481-tigo-transport-as) | Nes | 16 | 41,7 mill. kr | +56 % |
| [BAARMAN TRANSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/929490258-baarman-transport-as) | Nes | 9 | 24,4 mill. kr | +10,9 % |
| [FJELDBERG AUTO AS](https://www.norscout.com/no/company/935442907-fjeldberg-auto-as) | Nes | 9 | 2,66 mill. kr | - |
| [BJERKELIA TRANSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/913560922-bjerkelia-transport-as) | Nes | 8 | 24,2 mill. kr | −3,3 % |
| [OSLO BETONGTRANSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/999169961-oslo-betongtransport-as) | Nes | 7 | 20,5 mill. kr | +11,1 % |
| [TØRNBY TRANSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/996711951-tornby-transport-as) | Nes | 7 | 17,6 mill. kr | +11,5 % |

## Bedriftslister

- [Transportbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/oslo)
- [Transportbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/bergen)
- [Transportbedrifter i Lillestrøm](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/lillestrom)
- [Transportbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/trondheim)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Transportbedrifter i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/baerum)

Kilde: Norscout. Oppdatert 27.10.2026.
