---
title: "TANGEN RVA AS (964073767): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "TANGEN RVA AS i Stavanger hadde 10,1 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 5 ansatte. Daglig leder er Eirik Tangen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/964073767-tangen-rva-as"
---

# TANGEN RVA AS

Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · Stavanger · Etablert 1992

- Org.nr: 964 073 767
- Telefon: 51 90 53 40
- Daglig leder: Eirik Tangen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 10,1 mill. kr (+13,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,32 mill. kr (Margin 23 %)
- Ansatte: 5

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 72,5 % (meget god). Opp fra 33,2 % i 2024
- Likviditet: 0,40 (ikke tilfredsstillende). Ned fra 1,60 i 2024
- Soliditet: 123,0 % (meget god). Opp fra 52,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 46,4 % | 36,6 % | 33,2 % | 72,5 % |
| Driftsmargin | 23,0 % | 25,7 % | 24,4 % | 23,6 % | 23,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 73,7 % | 64,4 % | 93,9 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,61 | 1,60 | 0,40 |
| Soliditet | 52,2 % | 48,1 % | 51,0 % | 52,0 % | 123,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,9 | 1,1 | 1,0 | 0,9 | −0,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 7 726 | 9 793 | 9 265 | 8 901 | 10 092 |
| Driftsresultat | 1 775 | 2 517 | 2 263 | 2 101 | 2 320 |
| Årsresultat | 1 380 | 1 962 | 1 753 | 1 638 | 3 577 |
| Driftsmargin | 23 % | 25,7 % | 24,4 % | 23,6 % | 23 % |
| Sum gjeld | 2 274 | 3 173 | 3 075 | 3 082 | 3 809 |
| Sum driftskostnader | 5 951 | 7 276 | 7 002 | 6 801 | 7 772 |
| Finansresultat | −1 | −1 | 0 | 2 | 1 256 |
| Resultat før skatt | - | - | 2 263 | 2 103 | 3 577 |
| Anleggsmidler | 1 203 | 1 267 | 1 325 | 1 476 | 1 957 |
| Omløpsmidler | - | - | 4 945 | 4 940 | 1 522 |
| Sum eiendeler | 4 755 | 6 116 | 6 271 | 6 416 | 3 479 |
| Egenkapital | 2 481 | 2 943 | 3 196 | 3 334 | 4 281 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 3 075 | 3 082 | 3 809 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 1 |

## Ledelse og styre

- Eirik Tangen: Daglig leder og styremedlem
- Erik Gregor Tangen: Styrets leder
- Tore Tangen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Nesflåtveien 18, 4018 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.830 Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr
- Etablert: 04.05.1992
- Tidligere navn: KK BYGGSYSTEMER AS (1995 til 2018)
- Aksjekapital: 200 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.1992
- Revisor: [REVISJON 1 AS](https://www.norscout.com/no/company/988623512-revisjon-1-as)
- Regnskapsfører: [ECIT KRR AS](https://www.norscout.com/no/company/999221394-ecit-krr-as)
- Størrelse: Nr. 453 av 1 077 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon og agentur innen bygnings- og elektrobransjen og beslektede bransjer samt annet som står i forbindelse dermed, herunder aksjetegning og deltakelse i annen virksomhet.

## Kunngjøringer

- 31.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000721475&sokeverdi=964073767&spraak=nb)
- 23.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000202952&sokeverdi=964073767&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [NORSK AKUSTIKKSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/915530001-norsk-akustikksenter-as) | Stavanger | 5 | 20,7 mill. kr | +3,4 % |
| [ERIK W ANDERSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/976583949-erik-w-andersen-as) | Stavanger | 5 | 6,96 mill. kr | +0,8 % |
| [IFA TECH AS](https://www.norscout.com/no/company/991968105-ifa-tech-as) | Stavanger | 5 | 34,2 mill. kr | +7,9 % |
| [VB HANDEL AS](https://www.norscout.com/no/company/999063721-vb-handel-as) | Stavanger | - | 877 mill. kr | −5,2 % |
| [D STRUKTUR AS](https://www.norscout.com/no/company/917438358-d-struktur-as) | Stavanger | 9 | 2,19 mill. kr | +61,7 % |
| [VINDUSKREDDEREN AS](https://www.norscout.com/no/company/993462543-vinduskredderen-as) | Stavanger | - | 14,7 mill. kr | −17,5 % |
| [SUNDE HANDEL AS](https://www.norscout.com/no/company/990026696-sunde-handel-as) | Stavanger | 15 | 15,5 mill. kr | +29,8 % |
| [ENTS AS](https://www.norscout.com/no/company/928104567-ents-as) | Stavanger | - | 8,75 mill. kr | −7,7 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
