---
title: "AVFALLSSERVICE AS (964180644): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "AVFALLSSERVICE AS i Nordreisa hadde 74,3 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 33 ansatte. Daglig leder er Stein Jaatun. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/964180644-avfallsservice-as"
---

# AVFALLSSERVICE AS

Innsamling av ikke-farlig avfall · Nordreisa · Etablert 1992

- Org.nr: 964 180 644
- Telefon: 77 77 00 00
- E-post: firmapost@avfallsservice.no
- Nettsted: [avfallsservice.no](https://www.avfallsservice.no)
- Daglig leder: Stein Jaatun

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 74,3 mill. kr (+1,0 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,86 mill. kr (Margin 3,9 %)
- Ansatte: 33 (Ned fra 36 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 36
- november 2025: 32
- desember 2025: 35
- januar 2026: 36
- februar 2026: 34
- mars 2026: 33
- april 2026: 32
- mai 2026: 33
- juli 2026: 37

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 4,2 % (svak). Samme som i 2024
- Likviditet: 2,84 (meget god). Opp fra 1,69 i 2024
- Soliditet: 50,5 % (meget god). Opp fra 50,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 4,4 % | 3,7 % | 4,2 % | 4,2 % |
| Driftsmargin | 6,8 % | 4,7 % | 3,0 % | 3,6 % | 3,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 6,6 % | - | - | 4,7 % |
| Likviditetsgrad | 3,01 | 2,94 | 2,84 | 1,69 | 2,84 |
| Soliditet | 49,2 % | 52,5 % | - | 50,3 % | 50,5 % |
| Gjeldsgrad | 1,0 | 0,9 | - | 1,0 | 1,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 67 247 | 69 063 | 71 534 | 73 566 | 74 327 |
| Driftsresultat | 4 579 | 3 241 | 2 150 | 2 638 | 2 864 |
| Årsresultat | 3 254 | 2 300 | 1 625 | −55 | 1 755 |
| Driftsmargin | 6,8 % | 4,7 % | 3,0 % | 3,6 % | 3,9 % |
| Sum gjeld | 45 441 | 41 930 | 41 939 | 47 324 | 48 748 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 70 928 | 71 464 |
| Finansresultat | - | - | - | −2 331 | −578 |
| Resultat før skatt | 4 211 | 2 986 | 2 120 | 307 | 2 285 |
| Anleggsmidler | 64 088 | 60 697 | 66 142 | 70 338 | 71 316 |
| Omløpsmidler | 25 429 | 27 610 | 23 798 | 24 932 | 27 135 |
| Sum eiendeler | 89 517 | 88 307 | 89 940 | 95 271 | 98 450 |
| Egenkapital | 44 076 | 46 376 | - | 47 947 | 49 702 |
| Kortsiktig gjeld | 8 457 | 9 395 | 8 389 | 14 719 | 9 553 |
| Langsiktig gjeld | 36 984 | 32 535 | 33 550 | 32 605 | - |

## Ledelse og styre

- Stein Jaatun: Daglig leder
- Johnny Arne Hansen: Styrets leder
- Reidar Eilertsen-Wassnes: Styremedlem
- Lene-Cathrin Bakke: Styremedlem
- John-Are Leirbakk: Styremedlem
- Øystein Pettersen: Styremedlem
- Gerd Anita Kristiansen: Styremedlem
- Trude Indrebø: Styremedlem
- Leif-Peder Jørgensen: Varamedlem
- Sølvi Gunn Jensen: Varamedlem
- Ole Johannes Engebretsen: Varamedlem
- Einar Eriksen: Varamedlem
- Tor-Eirik Vangen: Varamedlem
- Hallgeir Einar Naimak: Varamedlem
- Martin Aleksander Reiersen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Galsomelen 56, 9154 Storslett
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 38.110 Innsamling av ikke-farlig avfall
- Etablert: 21.05.1992
- Aksjekapital: 300 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1992
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Størrelse: Nr. 43 av 178 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Anlegge og drive felles interkommunalt avfallsbehandlingsanlegg for forbruksavfall, produksjonsavfall, spesialavfall og slam som gir minst mulig miljøforstyrrelser for omgivelsene. Ha ansvar for innsamling, inntransport og deponering av avfall som forestås av selskapet selv, eller av andre, samt samordne fellesoppgaver bedre styringen av avfallsstrukturen i eier- kommunene. Overta annen avfallshåndtering dersom det skulle bli aktuelt. Være pådriver og utvikle gode løsninger for avfallsbehandlinga i eierkommunene. Iverksette tiltak som gir utvikling og løsninger innenfor kildesortering, resirkulering og gjenbruk av avfall. Samordne kunnskapsutviklingen samt bli et felles kompetansesenter for eierne i avfalls- spørsmål. Delta i annen virksomhet som naturlig faller inn under virksomhetsområdet, enten ved aksjekjøp eller på annen måte.

## Siste endringer

- 22.05.2026: Daglig leder endret
- 02.05.2026: Revisor endret
- 11.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 24.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000426798&sokeverdi=964180644&spraak=nb)
- 22.05.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000291149&sokeverdi=964180644&spraak=nb)
- 02.05.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000228789&sokeverdi=964180644&spraak=nb)
- 15.12.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000880508&sokeverdi=964180644&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [NORSIRK AS](https://www.norscout.com/no/company/979736355-norsirk-as) | Oslo | 35 | 224 mill. kr | −13,3 % |
| [RISØR TVEDESTRAND REGIONENS AVFALLSSELSKAP RTA AS](https://www.norscout.com/no/company/877540332-risor-tvedestrand-regionens-avfallsselskap-rta-as) | Risør | 33 | 71,3 mill. kr | +5,3 % |
| [J.O. MOEN AS](https://www.norscout.com/no/company/980405419-j-o-moen-as) | Rauma | 37 | 53,9 mill. kr | +71,2 % |
| [BIR VOSS HARDANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/930774979-bir-voss-hardanger-as) | Voss | 32 | 56,4 mill. kr | −5,4 % |
| [DALANE MILJØVERK AS](https://www.norscout.com/no/company/922169063-dalane-miljoverk-as) | Eigersund | 38 | 56,3 mill. kr | +9,8 % |
| [RETURA NT AS](https://www.norscout.com/no/company/986850821-retura-nt-as) | Namsos | 30 | 118 mill. kr | +5,0 % |
| [RETURA IRIS AS](https://www.norscout.com/no/company/984019351-retura-iris-as) | Bodø | 38 | 95,2 mill. kr | +17,8 % |
| [STOROSLO CONTAINERSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/924915242-storoslo-containerservice-as) | Oslo | 29 | 20 mill. kr | +47,1 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 25.06.2026.
