---
title: "G3 FÅVANG SAG AS (964207658): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "G3 FÅVANG SAG AS i Ringebu hadde 319 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 40 ansatte. Daglig leder er Bjørn Myhre. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/964207658-g3-favang-sag-as"
---

# G3 FÅVANG SAG AS

Saging og høvling av tre · Ringebu · Etablert 1992

Heleid av [TRIONFO AS](https://www.norscout.com/no/company/990951349-trionfo-as)

- Org.nr: 964 207 658
- Telefon: 61 28 24 00
- E-post: post.favang.sag@g3i.no
- Nettsted: [g3i.no](https://www.g3i.no)
- Daglig leder: Bjørn Myhre

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 319 mill. kr (+0,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 19,5 mill. kr (Margin 6,1 %)
- Ansatte: 40 (Uendret siden november 2025)

## Ansatte

- november 2025: 40
- februar 2026: 39
- juli 2026: 42
- september 2026: 41
- oktober 2026: 40

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 11,2 % (god). Ned fra 13,8 % i 2024
- Likviditet: 2,52 (meget god). Ned fra 2,58 i 2024
- Soliditet: 50,0 % (meget god). Ned fra 51,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 29,9 % | 11,7 % | 13,8 % | 11,2 % |
| Driftsmargin | 22,6 % | 18,7 % | 8,0 % | 7,1 % | 6,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 83,7 % | 24,2 % | 24,1 % | 19,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,29 | 1,65 | 2,83 | 2,58 | 2,52 |
| Soliditet | 32,9 % | 38,1 % | 51,4 % | 51,3 % | 50,0 % |
| Gjeldsgrad | 2,0 | 1,6 | 0,9 | 0,9 | 1,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 364 487 | 363 279 | 262 475 | 318 578 | 319 107 |
| Driftsresultat | 82 437 | 67 893 | 20 899 | 22 677 | 19 534 |
| Årsresultat | 64 404 | 53 427 | 16 080 | 17 030 | 13 894 |
| Driftsmargin | 22,6 % | 18,7 % | 8,0 % | 7,1 % | 6,1 % |
| Sum gjeld | 166 748 | 133 488 | 83 321 | 88 695 | 94 029 |
| Sum driftskostnader | - | - | 241 576 | 295 901 | 299 573 |
| Finansresultat | - | - | −277 | −838 | −1 719 |
| Resultat før skatt | 82 570 | 68 496 | 20 622 | 21 839 | 17 815 |
| Anleggsmidler | 59 369 | 55 252 | 62 550 | 57 655 | 77 265 |
| Omløpsmidler | 188 997 | 160 281 | 108 897 | 124 496 | 110 854 |
| Sum eiendeler | 248 366 | 215 533 | 171 447 | 182 151 | 188 119 |
| Egenkapital | 81 618 | 82 045 | 88 126 | 93 456 | 94 090 |
| Kortsiktig gjeld | 146 695 | 97 003 | 38 528 | 48 217 | 43 906 |
| Langsiktig gjeld | 20 054 | 36 485 | 44 793 | 40 478 | 50 123 |

## Konsern

2 selskaper.

- [TRIONFO AS](https://www.norscout.com/no/company/990951349-trionfo-as) (Morselskap)
  - G3 FÅVANG SAG AS (Denne bedriften)

## Ledelse og styre

- Bjørn Myhre: Daglig leder
- Jørn Nørstelien: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Tromsnesvegen 47, 2634 Fåvang
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 16.110 Saging og høvling av tre
- Etablert: 10.04.1992
- Tidligere navn: GB FÅVANG SAG AS (2021); FÅVANG SAG OG HØVLERI AS (1995 til 2021)
- Aksjekapital: 1 597 858 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1992
- Revisor: [TELL NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/834836912-tell-norge-as)
- Størrelse: Nr. 16 av 166 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive sag og høvlerivirksomhet og annen økonomisk virksomhet herunder eiendomsdrift samt ved aksje- tegning, eller på annen måte gjøre seg interessert i annen virksomhet i inn- og utland.

## Siste endringer

- 06.05.2026: Daglig leder endret
- 27.03.2026: Ny forretningsadresse

## Kunngjøringer

- 20.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000406103&sokeverdi=964207658&spraak=nb)
- 06.05.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000241059&sokeverdi=964207658&spraak=nb)
- 27.03.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000146569&sokeverdi=964207658&spraak=nb)
- 17.12.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000886185&sokeverdi=964207658&spraak=nb)
- 09.07.2025: [Gjennomføring av fusjon](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000561080&sokeverdi=964207658&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FRYA V&3 AS](https://www.norscout.com/no/company/927785536-frya-v-3-as) | Ringebu | - | 162 948 kr | - |
| [MOELVEN NUMEDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/982792991-moelven-numedal-as) | Flesberg | 47 | 362 mill. kr | +12,2 % |
| [Moelven Mjøsbruket A.S.](https://www.norscout.com/no/company/935944562-moelven-mjosbruket-a-s) | Gjøvik | 39 | 477 mill. kr | +18,1 % |
| [MOELVEN GRANVIN BRUK AS](https://www.norscout.com/no/company/881146312-moelven-granvin-bruk-as) | Voss | 50 | 186 mill. kr | +28,9 % |
| [BEGNA BRUK AS](https://www.norscout.com/no/company/910441124-begna-bruk-as) | Sør-Aurdal | 39 | 335 mill. kr | +2,8 % |
| [EIDSKOG STANGESKOVENE AS](https://www.norscout.com/no/company/984048785-eidskog-stangeskovene-as) | Eidskog | 57 | 363 mill. kr | +14 % |
| [G3 GRAN TRE AS](https://www.norscout.com/no/company/920064841-g3-gran-tre-as) | Gran | 39 | 246 mill. kr | +17,9 % |
| [MOELVEN VAN SEVEREN AS](https://www.norscout.com/no/company/982793068-moelven-van-severen-as) | Namsos | 62 | 430 mill. kr | +15,1 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.10.2026.
