---
title: "MALERFIRMA LEIN AS (964585385): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MALERFIRMA LEIN AS i Steinkjer hadde 1,09 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Knut Inge Lein. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/964585385-malerfirma-lein-as"
---

# MALERFIRMA LEIN AS

Maler- og glassarbeid · Steinkjer

- Org.nr: 964 585 385
- Telefon: 74143056
- Daglig leder: Knut Inge Lein (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,09 mill. kr (−50,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −92 587 kr (Margin −8,5 %)
- Etablert: 1992

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −8,1 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 25,9 % i 2024
- Likviditet: 1,39 (tilfredsstillende). Ned fra 1,40 i 2024
- Soliditet: 34,4 % (god). Ned fra 35,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 6,9 % | 40,6 % | 25,9 % | −8,1 % |
| Driftsmargin | 15,9 % | 3,3 % | 18,9 % | 15,2 % | −8,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 83,7 % | 66,5 % | −23,5 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,52 | 1,40 | 1,39 |
| Soliditet | 46,1 % | 55,6 % | 41,4 % | 35,1 % | 34,4 % |
| Gjeldsgrad | 1,2 | 0,8 | 1,4 | 1,8 | 1,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 284 | 2 003 | 2 459 | 2 192 | 1 087 |
| Driftsresultat | 364 | 67 | 465 | 333 | −93 |
| Årsresultat | 276 | 44 | 354 | 257 | −85 |
| Driftsmargin | 15,9 % | 3,3 % | 18,9 % | 15,2 % | −8,5 % |
| Sum gjeld | 553 | 412 | 805 | 786 | 651 |
| Sum driftskostnader | 1 920 | 1 936 | 1 994 | 1 859 | 1 180 |
| Finansresultat | −10 | −11 | −11 | −2 | 3 |
| Resultat før skatt | - | - | 454 | 331 | −90 |
| Anleggsmidler | 38 | 193 | 157 | 121 | 85 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 217 | 1 091 | 907 |
| Sum eiendeler | 1 024 | 927 | 1 374 | 1 212 | 992 |
| Egenkapital | 472 | 516 | 569 | 426 | 341 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 800 | 781 | 651 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 5 | 5 | - |

## Ledelse og styre

- Knut Inge Lein: Daglig leder og styrets leder
- Beate Lein: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Myravegen 4, 7710 Sparbu
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.340 Maler- og glassarbeid
- Etablert: 16.07.1992
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.1992
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS](https://www.norscout.com/no/company/936285066-sparebank-1-regnskapshuset-smn-as)
- Størrelse: Nr. 1 007 av 1 369 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utvikle og selge tjenester innenfor håndverks- fagene maling, gulvlegging og tapetsering, samt delta i andre selskaper med lignende formål.

## Kunngjøringer

- 27.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000310319&sokeverdi=964585385&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MALER EXPERTEN AS](https://www.norscout.com/no/company/931254391-maler-experten-as) | Steinkjer | - | 1,53 mill. kr | −42 % |
| [GLASS OG RAMME AS](https://www.norscout.com/no/company/980692302-glass-og-ramme-as) | Steinkjer | - | 929 380 kr | −34,4 % |
| [MALERFIRMA SCHEI & BRANDTZÆG AS](https://www.norscout.com/no/company/977541573-malerfirma-schei-brandtzaeg-as) | Steinkjer | 7 | 11,5 mill. kr | +3,8 % |
| [FØLLING SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/817350682-folling-service-as) | Steinkjer | - | 147 327 kr | - |
| [SS BYGG OG SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/823255012-ss-bygg-og-service-as) | Steinkjer | - | 0 kr | - |
| [BORGAN SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/911988321-borgan-service-as) | Steinkjer | - | 1,18 mill. kr | +7,7 % |
| [GULO INVESTERING AS](https://www.norscout.com/no/company/992740736-gulo-investering-as) | Steinkjer | - | 1,07 mill. kr | −63,8 % |
| [VOLLAN MONTERING AS](https://www.norscout.com/no/company/924537558-vollan-montering-as) | Steinkjer | - | 1,34 mill. kr | −16,9 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 28.05.2026.
