---
title: "ARMADA DYNAMICS AS (964675279): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ARMADA DYNAMICS AS i Oslo hadde 31,7 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 13 ansatte. Daglig leder er Bengt Arne Rotheim. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/964675279-armada-dynamics-as"
---

# ARMADA DYNAMICS AS

Dataprogrammeringstjenester · Oslo · Etablert 1992

- Org.nr: 964 675 279
- Telefon: 22 09 45 80
- E-post: post@armadadynamics.no
- Nettsted: [armadadynamics.no](https://www.armadadynamics.no)
- Daglig leder: Bengt Arne Rotheim (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 31,7 mill. kr (+2,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,43 mill. kr (Margin 7,7 %)
- Ansatte: 13

## Ansatte

- september 2025: 14
- november 2025: 13
- mai 2026: 12

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 19,4 % (meget god). Ned fra 21,9 % i 2024
- Likviditet: 1,45 (tilfredsstillende). Opp fra 1,43 i 2024
- Soliditet: 32,9 % (god). Opp fra 32,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 16,6 % | 8,7 % | 21,9 % | 19,4 % |
| Driftsmargin | 8,3 % | 7,8 % | 3,7 % | 8,7 % | 7,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 50,3 % | 26,6 % | 62,7 % | 54,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,55 | 1,46 | 1,42 | 1,43 | 1,45 |
| Soliditet | 33,8 % | 32,3 % | 32,6 % | 32,8 % | 32,9 % |
| Gjeldsgrad | 2,0 | 2,1 | 2,1 | 2,0 | 2,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 24 708 | 25 698 | 27 632 | 30 906 | 31 664 |
| Driftsresultat | 2 053 | 1 998 | 1 012 | 2 681 | 2 434 |
| Årsresultat | 1 572 | 1 685 | 877 | 2 098 | 1 873 |
| Driftsmargin | 8,3 % | 7,8 % | 3,7 % | 8,7 % | 7,7 % |
| Sum gjeld | 8 343 | 9 062 | 8 590 | 9 064 | 9 119 |
| Sum driftskostnader | - | - | 26 620 | 28 225 | 29 230 |
| Finansresultat | - | - | 117 | 9 | −32 |
| Resultat før skatt | 1 870 | 2 160 | 1 129 | 2 690 | 2 403 |
| Anleggsmidler | 85 | 466 | 607 | 513 | 381 |
| Omløpsmidler | 12 514 | 12 922 | 12 143 | 12 977 | 13 216 |
| Sum eiendeler | 12 598 | 13 388 | 12 750 | 13 489 | 13 597 |
| Egenkapital | 4 255 | 4 326 | 4 160 | 4 425 | 4 477 |
| Kortsiktig gjeld | 8 094 | 8 833 | 8 565 | 9 060 | 9 119 |
| Langsiktig gjeld | 249 | 229 | 26 | 4 | - |

## Ledelse og styre

- Bengt Arne Rotheim: Daglig leder og styremedlem
- Bjørn Storm Halvorsen: Styrets leder
- Bjarne Tevik: Styremedlem
- Frode Bremnes: Styremedlem
- Hans-Ole Liseth: Styremedlem
- Henrik Eimot: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Nedre Slottsgate 3B, 0157 Oslo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 62.100 Dataprogrammeringstjenester
- Etablert: 06.08.1992
- Tidligere navn: AIMIT AS (2001 til 2011); NAVIDA AS (2000 til 2001); MOTION PICTURE INVESTMENT AS (1996 til 2000); MARKEDSVEKST AS (1996); SCANDIC TRADE CENTRE AS (1995 til 1996)
- Aksjekapital: 418 927 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2000
- Revisor: [AS REVISION](https://www.norscout.com/no/company/991096957-as-revision)
- Størrelse: Nr. 357 av 4 928 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Levere IT-løsninger til forretningskritiske prosesser, samt konsulenttjenester og deltakelse i andre forretningsforetak.

## Siste endringer

- 23.03.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 29.09.2026: [Fusjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000765960&sokeverdi=964675279&spraak=nb)
- 27.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000213247&sokeverdi=964675279&spraak=nb)
- 23.03.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000133312&sokeverdi=964675279&spraak=nb)
- 04.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000672583&sokeverdi=964675279&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ACCELLA SOLUTIONS AS](https://www.norscout.com/no/company/971050756-accella-solutions-as) | Oslo | 13 | 34,2 mill. kr | −4,7 % |
| [VPS DECARBONISATION AS](https://www.norscout.com/no/company/817330622-vps-decarbonisation-as) | Oslo | 13 | 24,1 mill. kr | +21,6 % |
| [SEENTHIS NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/922089841-seenthis-norway-as) | Oslo | 13 | 65,5 mill. kr | +33,8 % |
| [FREQUENTIS NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/913425251-frequentis-norway-as) | Oslo | 13 | 24 mill. kr | +16,2 % |
| [GELATO ASA](https://www.norscout.com/no/company/991753591-gelato-asa) | Oslo | 13 | 1,06 mrd. kr | +3,3 % |
| [UNLOC AS](https://www.norscout.com/no/company/919424508-unloc-as) | Oslo | 13 | 23,5 mill. kr | +42,6 % |
| [TAKE TAKE TAKE AS](https://www.norscout.com/no/company/931316753-take-take-take-as) | Oslo | 14 | 1,64 mill. kr | - |
| [HYPER GAMES AS](https://www.norscout.com/no/company/999039529-hyper-games-as) | Oslo | 13 | 18,1 mill. kr | +10,7 % |

## Bedriftslister

- [IT-selskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/oslo)
- [IT-selskaper i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/bergen)
- [IT-selskaper i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/trondheim)
- [IT-selskaper i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/baerum)
- [IT-selskaper i Asker](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/asker)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
