---
title: "ERNA BORGEN BLOMSTERFORRETNING OG BEGRAVELSESBYRÅ AS (964687811): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ERNA BORGEN BLOMSTERFORRETNING OG BEGRAVELSESBYRÅ AS i Andøy hadde 8,62 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 19 ansatte. Daglig leder er Jennie Ulrika Frantzen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/964687811-erna-borgen-blomsterforretning-og-begravelsesbyra-as"
---

# ERNA BORGEN BLOMSTERFORRETNING OG BEGRAVELSESBYRÅ AS

Detaljhandel med blomster, planter, gjødsel og plantevernmidler · Andøy · Etablert 1992

- Org.nr: 964 687 811
- Telefon: 76 14 11 33
- E-post: post@ernaborgen.no
- Nettsted: [ernaborgen.no](https://www.ernaborgen.no)
- Daglig leder: Jennie Ulrika Frantzen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 8,62 mill. kr (+4,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 351 624 kr (Margin 4,1 %)
- Ansatte: 19 (Opp fra 18 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 18
- desember 2025: 19
- februar 2026: 20
- april 2026: 18
- juli 2026: 17
- august 2026: 18
- september 2026: 19

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 7,9 % (tilfredsstillende). Opp fra 5,7 % i 2024
- Likviditet: 2,24 (meget god). Ned fra 2,41 i 2024
- Soliditet: 58,9 % (meget god). Ned fra 61,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 24,5 % | 3,2 % | 5,7 % | 7,9 % |
| Driftsmargin | 2,8 % | 15,3 % | 1,6 % | 3,0 % | 4,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 5,6 % | 9,3 % | 13,2 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,14 | 2,41 | 2,24 |
| Soliditet | 64,2 % | 54,8 % | 60,1 % | 61,2 % | 58,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,6 | 0,8 | 0,7 | 0,6 | 0,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 7 393 | 8 742 | 8 511 | 8 269 | 8 616 |
| Driftsresultat | 206 | 1 335 | 137 | 249 | 352 |
| Årsresultat | 161 | 1 048 | 120 | 225 | 310 |
| Driftsmargin | 2,8 % | 15,3 % | 1,6 % | 3,0 % | 4,1 % |
| Sum gjeld | 1 790 | 2 698 | 2 079 | 1 937 | 2 076 |
| Sum driftskostnader | 7 187 | 7 407 | 8 374 | 8 020 | 8 265 |
| Finansresultat | 1 | 9 | 42 | 40 | 45 |
| Resultat før skatt | - | - | 179 | 289 | 397 |
| Anleggsmidler | 558 | 1 196 | 985 | 493 | 473 |
| Omløpsmidler | - | - | 4 229 | 4 503 | 4 573 |
| Sum eiendeler | 5 007 | 5 963 | 5 214 | 4 996 | 5 046 |
| Egenkapital | 3 217 | 3 265 | 3 135 | 3 060 | 2 970 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 972 | 1 872 | 2 044 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 106 | 65 | 33 |

## Ledelse og styre

- Jennie Ulrika Frantzen: Daglig leder
- Egil Øyvind Sakariassen: Styrets leder
- Randi Harriet Mikalsen: Styremedlem
- Gunnar Jan Olsen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Storgata 37, 8480 Andenes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.761 Detaljhandel med blomster, planter, gjødsel og plantevernmidler
- Etablert: 03.02.1992
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.1994
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [ØKORÅD HADSEL AS](https://www.norscout.com/no/company/987447702-okorad-hadsel-as)
- Størrelse: Nr. 113 av 564 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Handel og alt som står i forbindelse med dette, samt å kunne delta i andre selskaper med lignende formål.

## Siste endringer

- 30.06.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 30.06.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000452914&sokeverdi=964687811&spraak=nb)
- 25.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000433762&sokeverdi=964687811&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [IRIS BLOMSTERDESIGN AS](https://www.norscout.com/no/company/937942257-iris-blomsterdesign-as) | Andøy | - | - | - |
| [TH BENJAMINSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/957857159-th-benjaminsen-as) | Andøy | 21 | 39,6 mill. kr | +4,3 % |
| [NYE VØLING AUTO AS](https://www.norscout.com/no/company/987345284-nye-voling-auto-as) | Andøy | 17 | 24,8 mill. kr | +11,4 % |
| [ANDENES SERVICESENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/885574092-andenes-servicesenter-as) | Andøy | 16 | 55,9 mill. kr | +4,3 % |
| [MAX GAUSA AS](https://www.norscout.com/no/company/926646087-max-gausa-as) | Andøy | 14 | 65,2 mill. kr | +10,2 % |
| [ÅSE SERVICESENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/853005622-ase-servicesenter-as) | Andøy | 11 | 11,7 mill. kr | +4,6 % |
| [ANDENES BUTIKKDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/991611444-andenes-butikkdrift-as) | Andøy | 10 | 19,6 mill. kr | −0,5 % |
| [SPORT & MOTEHUSET AS](https://www.norscout.com/no/company/997959477-sport-motehuset-as) | Andøy | 8 | 6,19 mill. kr | +10,8 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
