---
title: "WINRACE PROPELLERS AS (964795215): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "WINRACE PROPELLERS AS i Froland hadde 10,6 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 8 ansatte. Daglig leder er Nina Dorthea Terjesen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/964795215-winrace-propellers-as"
---

# WINRACE PROPELLERS AS

Reparasjon og vedlikehold av bearbeidede metallprodukter · Froland · Etablert 1992

- Org.nr: 964 795 215
- Telefon: 37 01 18 88
- E-post: post@winrace.no
- Nettsted: [winracepropellers.no](https://www.winracepropellers.no)
- Daglig leder: Nina Dorthea Terjesen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 10,6 mill. kr (+15 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 411 000 kr (Margin 3,9 %)
- Ansatte: 8

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 7,9 % (tilfredsstillende). Opp fra −5,0 % i 2024
- Likviditet: 4,29 (meget god). Opp fra 4,00 i 2024
- Soliditet: 74,8 % (meget god). Ned fra 75,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 23,0 % | 4,1 % | −5,0 % | 7,9 % |
| Driftsmargin | 5,8 % | 11,8 % | 2,2 % | −3,1 % | 3,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 5,3 % | −6,7 % | 10,0 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 4,06 | 4,00 | 4,29 |
| Soliditet | 67,9 % | 74,7 % | 74,7 % | 75,3 % | 74,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,5 | 0,3 | 0,3 | 0,3 | 0,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 10 219 | 9 563 | 9 643 | 9 226 | 10 613 |
| Driftsresultat | 592 | 1 128 | 211 | −289 | 411 |
| Årsresultat | 439 | 873 | 160 | −268 | 383 |
| Driftsmargin | 5,8 % | 11,8 % | 2,2 % | −3,1 % | 3,9 % |
| Sum gjeld | 1 462 | 1 343 | 1 401 | 1 264 | 1 426 |
| Sum driftskostnader | 9 627 | 8 435 | - | 9 515 | - |
| Finansresultat | −16 | −13 | - | 21 | - |
| Resultat før skatt | - | - | 214 | −268 | 405 |
| Anleggsmidler | 289 | 178 | 132 | 68 | 278 |
| Omløpsmidler | - | - | 5 395 | 5 053 | 5 389 |
| Sum eiendeler | 4 555 | 5 308 | 5 526 | 5 121 | 5 667 |
| Egenkapital | 3 093 | 3 965 | 4 126 | 3 858 | 4 241 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 328 | 1 264 | 1 255 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 72 | 0 | 171 |

## Ledelse og styre

- Nina Dorthea Terjesen: Daglig leder og styremedlem
- Olle Arnold Terjesen: Styrets leder
- Signe Helleland: Styremedlem
- Odd Arnold Terjesen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Bjørumsvegen 36, 4820 Froland
- Postadresse: Postboks 54, 4855 Froland
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 33.110 Reparasjon og vedlikehold av bearbeidede metallprodukter
- Etablert: 04.09.1992
- Aksjekapital: 900 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1993
- Revisor: [AGDER-TEAM REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/981497023-agder-team-revisjon-as)
- Størrelse: Nr. 27 av 52 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon og reparasjon av propeller, salg/agenturvirksomhet og hva som naturlig hører med til dette. Selskapet kan også delta med eierandeler i øvrige selskap.

## Kunngjøringer

- 08.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000674015&sokeverdi=964795215&spraak=nb)
- 07.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000549510&sokeverdi=964795215&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TK-SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/913820436-tk-service-as) | Froland | - | 3,08 mill. kr | +18,1 % |
| [OKSEDALEN MASKINSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/933241580-oksedalen-maskinservice-as) | Froland | - | 1,33 mill. kr | - |
| [MR SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/923822135-mr-service-as) | Froland | - | 264 837 kr | - |
| [FRI VEI AS](https://www.norscout.com/no/company/934748468-fri-vei-as) | Froland | - | 9 600 kr | - |
| [FRECON AS](https://www.norscout.com/no/company/836207432-frecon-as) | Lillestrøm | 8 | 16,5 mill. kr | −30,7 % |
| [C.H. RUSTFRI NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/923856927-c-h-rustfri-norge-as) | Asker | 7 | 6,69 mill. kr | −38,8 % |
| [STÅLVARER AS](https://www.norscout.com/no/company/980372979-stalvarer-as) | Stranda | 8 | 17 mill. kr | −21,9 % |
| [OSS-NOR HAMMERFEST AS](https://www.norscout.com/no/company/987183721-oss-nor-hammerfest-as) | Hammerfest | 6 | 15,8 mill. kr | −19,7 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 09.08.2026.
