---
title: "RØLDAL SKISENTER AS (964814600): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "RØLDAL SKISENTER AS i Ullensvang hadde 14 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 18 ansatte. Daglig leder er Oddvar Bratteteig. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/964814600-roldal-skisenter-as"
---

# RØLDAL SKISENTER AS

Drift av idrettsanlegg · Ullensvang · Etablert 1992

- Org.nr: 964 814 600
- Telefon: 53 65 48 00
- E-post: rskisent@online.no
- Nettsted: [roldal.no](https://www.roldal.no)
- Daglig leder: Oddvar Bratteteig

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 14 mill. kr (−7,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 3,78 mill. kr (Margin 27 %)
- Ansatte: 18

## Ansatte

- februar 2026: 15
- mars 2026: 18
- juni 2026: 5

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 13,8 % (god). Opp fra 2,7 % i 2024
- Likviditet: 4,32 (meget god). Opp fra 1,46 i 2024
- Soliditet: 42,4 % (meget god). Opp fra 32,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | 2,7 % | 13,8 % |
| Driftsmargin | 9,5 % | 18,6 % | 20,0 % | 3,9 % | 27,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | −3,1 % | 30,7 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,78 | 1,46 | 4,32 |
| Soliditet | - | - | 30,3 % | 32,7 % | 42,4 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 2,3 | 2,1 | 1,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 14 330 | 15 130 | 17 223 | 15 123 | 14 029 |
| Driftsresultat | 1 360 | 2 811 | 3 450 | 586 | 3 783 |
| Årsresultat | 495 | 625 | 1 918 | −235 | 2 582 |
| Driftsmargin | 9,5 % | 18,6 % | 20 % | 3,9 % | 27 % |
| Sum gjeld | - | - | 22 356 | 19 575 | 16 412 |
| Sum driftskostnader | 12 970 | 12 319 | 13 772 | 14 537 | 10 247 |
| Finansresultat | −740 | −799 | −990 | −887 | −472 |
| Resultat før skatt | - | - | 2 461 | −301 | 3 311 |
| Anleggsmidler | - | - | 23 590 | 22 607 | 21 682 |
| Omløpsmidler | - | - | 8 492 | 6 459 | 6 803 |
| Sum eiendeler | - | - | 32 082 | 29 066 | 28 485 |
| Egenkapital | - | - | 9 726 | 9 491 | 12 073 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 4 783 | 4 429 | 1 574 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 17 573 | 15 146 | 14 837 |

## Ledelse og styre

- Oddvar Bratteteig: Daglig leder
- Odd Magne Hetlelid: Styrets leder
- Jan Bedford Pedersen: Styremedlem
- Inge Lægreid: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Røldalsfjellet 12, 5760 Røldal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 93.110 Drift av idrettsanlegg
- Etablert: 08.09.1992
- Aksjekapital: 860 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.1992
- Revisor: [ULLENSVANG REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/997726316-ullensvang-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [SULDAL ØKONOMI OG RÅDGIVNING AS](https://www.norscout.com/no/company/983261043-suldal-okonomi-og-radgivning-as)
- Størrelse: Nr. 79 av 526 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drift av skisenter med utleie av ski, drift av varmestue m/kafeteria og hva derved står i forbindelse, herunder ved innskudd av kapital, eventuelt ved aksjetegning å delta i andre virksomheter.

## Kunngjøringer

- 05.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000239555&sokeverdi=964814600&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SELJESTAD OG RØLDAL LØYPESELSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/893434682-seljestad-og-roldal-loypeselskap-as) | Ullensvang | - | 2,32 mill. kr | −11,7 % |
| [FJORDAHALLEN AS](https://www.norscout.com/no/company/917463166-fjordahallen-as) | Ullensvang | - | 1,11 mill. kr | - |
| [RØLDAL IL DRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/912785602-roldal-il-drift-as) | Ullensvang | - | 548 411 kr | - |
| [HARDANGER LIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/924370602-hardanger-lift-as) | Ullensvang | - | 0 kr | - |
| [ODDA SKYLIFT DRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/925797448-odda-skylift-drift-as) | Ullensvang | - | 0 kr | - |
| [NASJONALPARKGÅRDEN AS](https://www.norscout.com/no/company/921489285-nasjonalparkgarden-as) | Ullensvang | 29 | 14,8 mill. kr | +6,3 % |
| [SAFE TRENINGSSENTER ODDA AS](https://www.norscout.com/no/company/990599858-safe-treningssenter-odda-as) | Ullensvang | 13 | 1,45 mill. kr | +6,3 % |
| [FOLGEFONNI BREFØRARLAG AS](https://www.norscout.com/no/company/988418536-folgefonni-breforarlag-as) | Ullensvang | 5 | 8,25 mill. kr | +10,7 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
