---
title: "MOTIVE AS (965268855): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MOTIVE AS i Stavanger hadde 81,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 26 ansatte. Daglig leder er Ryan John Thomson. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/965268855-motive-as"
---

# MOTIVE AS

Utleie og leasing av andre maskiner og annet utstyr og materiell ikke nevnt annet sted · Stavanger · Etablert 1992

- Org.nr: 965 268 855
- Telefon: 51 95 97 70
- E-post: pump@pumptech.no
- Nettsted: [pumptech.no](https://www.pumptech.no)
- Daglig leder: Ryan John Thomson

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 81,8 mill. kr (+48,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 3,92 mill. kr (Margin 4,8 %)
- Ansatte: 26 (Opp fra 21 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 16
- november 2025: 22
- desember 2025: 21
- februar 2026: 22
- april 2026: 23
- mai 2026: 24
- juni 2026: 26
- juli 2026: 27
- august 2026: 25
- oktober 2026: 26

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 15,1 % (meget god). Opp fra −9,6 % i 2024
- Likviditet: 1,72 (god). Ned fra 2,16 i 2024
- Soliditet: 54,6 % (meget god). Ned fra 61,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 27,1 % | 9,7 % | −9,6 % | 15,1 % |
| Driftsmargin | 13,4 % | 12,4 % | 2,3 % | −4,7 % | 4,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 49,8 % | 5,3 % | −16,1 % | 23,4 % |
| Likviditetsgrad | - | 3,69 | 2,25 | 2,16 | 1,72 |
| Soliditet | 36,9 % | 75,3 % | 59,0 % | 61,4 % | 54,6 % |
| Gjeldsgrad | 1,7 | 0,3 | 0,7 | 0,6 | 0,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 45 285 | 42 968 | 63 617 | 55 187 | 81 836 |
| Driftsresultat | 6 066 | 5 346 | 1 451 | −2 604 | 3 920 |
| Årsresultat | 8 158 | 4 788 | 594 | −1 826 | 2 699 |
| Driftsmargin | 13,4 % | 12,4 % | 2,3 % | −4,7 % | 4,8 % |
| Sum gjeld | 17 160 | 4 867 | 10 713 | 8 560 | 13 560 |
| Sum driftskostnader | 39 219 | - | 62 167 | 57 791 | 77 916 |
| Finansresultat | −165 | - | −648 | 270 | −429 |
| Resultat før skatt | - | 6 196 | 803 | −2 334 | 3 491 |
| Anleggsmidler | 3 037 | 1 739 | 2 051 | 3 633 | 6 487 |
| Omløpsmidler | - | 17 958 | 24 085 | 18 525 | 23 369 |
| Sum eiendeler | 27 201 | 19 696 | 26 136 | 22 157 | 29 856 |
| Egenkapital | 10 041 | 14 829 | 15 423 | 13 597 | 16 296 |
| Kortsiktig gjeld | - | 4 867 | 10 713 | 8 560 | 13 560 |
| Langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Ryan John Thomson: Daglig leder
- James Philip Gregg: Styrets leder
- David Edward Acton: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Fabrikkveien 26, 4033 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 77.390 Utleie og leasing av andre maskiner og annet utstyr og materiell ikke nevnt annet sted
- Etablert: 14.10.1992
- Tidligere navn: PUMPTECH AS (1998 til 2021); AGR SUBSEA AS (1997 til 1998); PUMPS & EQUIPMENT AS (1995 til 1997)
- Aksjekapital: 2 090 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.1992
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [ERNST & YOUNG COMPLIANCE SERVICES](https://www.norscout.com/no/company/946823465-ernst-young-compliance-services)
- Størrelse: Nr. 30 av 613 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Kjøp og salg av aksjer, import, salg og utleie av maskinelt utstyr, konsulenttjenester, utleie av personell og delta ved aksjetegning og på annen måte delta i andre selskaper.

## Siste endringer

- 06.10.2026: Revisor endret
- 02.07.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 06.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000785026&sokeverdi=965268855&spraak=nb)
- 13.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000541367&sokeverdi=965268855&spraak=nb)
- 01.07.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000479194&sokeverdi=965268855&spraak=nb)
- 18.09.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000748746&sokeverdi=965268855&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TEPPE OG MØBELUTLEIE AS](https://www.norscout.com/no/company/980386678-teppe-og-mobelutleie-as) | Stavanger | 29 | 17,3 mill. kr | −5,0 % |
| [FERDOCEAN TECHNOLOGY AS](https://www.norscout.com/no/company/912402355-ferdocean-technology-as) | Stavanger | 19 | 222 mill. kr | −13,4 % |
| [MALERBUA UTLEIE AS](https://www.norscout.com/no/company/968500627-malerbua-utleie-as) | Stavanger | 34 | 18,7 mill. kr | −11,9 % |
| [BLAST-IT AS](https://www.norscout.com/no/company/932407485-blast-it-as) | Stavanger | 8 | 1,84 mill. kr | +4,6 % |
| [INTERMOOR AS](https://www.norscout.com/no/company/970997954-intermoor-as) | Stavanger | 44 | 287 mill. kr | −2,4 % |
| [TFS SERVICES AS](https://www.norscout.com/no/company/921593368-tfs-services-as) | Stavanger | 7 | 100 mill. kr | +15,8 % |
| [INDEPENDENT TOOL POOL AS](https://www.norscout.com/no/company/988380636-independent-tool-pool-as) | Stavanger | - | 27,8 mill. kr | +157 % |
| [AS GRØNNEVIK MASKIN](https://www.norscout.com/no/company/855437252-as-gronnevik-maskin) | Stavanger | - | 11,2 mill. kr | −5,5 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
